Pirates of the Caribbean: The Curse Of The Black Pearl

8

Zapomente na Cerného Korzára. Nejlepším pirátem všech dob je přece Johny Depp.

Wow. Tak jsem včera byl v kině na filmu Pirates of Caribbean – The Curse Of The Black Pearl (Piráti Karibiku – prokletí Cerné Perly). Film má v USA pořádnou reklamní distribuci, po uvedení filmu do kin jsem na něj četl samé dobré recenze a Hanka ho chtěla za každou cenu vidět. A tak jsme vyrazili. V hlavních rolích jsou Johny Depp, Geoffrey Rush a Orlando Bloom. A byla to parádička. Náramě jsem se u filmu bavil. Byla to velká sranda a zárověn i velice pěkný pirátský romantický příběh, se strašidelnou zápletkou.

O co vlastně jde? Legend of the Black Pearl je poslední Disney™ klasika! Je to prostě veselý poklad plný veselé, hrubé, letní zábavy. Má poutavý příběh, precizní obsazení, nápaditou a okázalou akci. Jde o typický dobrodružný film o pirátech, pokladu, lásce a prokletí jedné lodi. Užijete si nějaké ty šermířské souboje, lodní bitky, milostné a strašidelné scény. Všechny jsme už možná viděli v lepším podání, ale všechno dohromady tvoří velice pěkný, zábavný a zajímavý celek. Velice pěknou podivanou je zpracování zombijácké posádky Cerné Perly – to se filmařům nevídaně povedlo.

Film byl napsán podle atrakce „Pirates of the Caribbean“ v zábavním parku Disneyland. To by někoho mohlo odrazovat, ale Disney najal scénáristy Shreka (Ted Elliot & Terry Rossio). Výsledkem je geniálně vtipný scénář o pirátech a jejich prokletého pokladu, přirozeně s delikátním základním love story v kotli plném rodinné zábavy.

Ale kapitolou samou pro sebe je postava a herectví Johnyho Deppa. Je prostě squelej. Vždycky jsem ho měl rád, v Deváté bráně ve mě zanechal dokonalý dojem, ale to co předvádí zde je prostě parádička a myslím si že jedna z jeho nejlepších rolí. Lepšího karibského piráta prostě produkce nemohla sehnat. Johny se prostě na tuhle roli nevídaně hodí a po zásahu filmových kostymerů a vyzážistů z něj máme dokonalého piráta. Od úplně prvních minut kdy Johnyho zahlédneme je komický tón filmu jasný. Depp vytvořil další z jeho nesmazatelných postav, kapitána Jacka Sparrowa. Johnyho kapitán Jack je rozkošná směska mezi neustále kymácejícím se super cool hrdinou a zcela štastným narkomanem! Jeho výkon je brilantní.

Čtěte dále:   Začíná předprodej festivalu TADY VARY 2023/24

Jelikož se jedná o produkci Disneyho, čověk by čekal že film bude spíše pro děti. Ale upozornuji, že film je to především pro dospěšlé, kteří se u něho squele pobaví a mnoho vtipů je určeno pro pochopení právě pro ně. Ale děcka vemte taky, těm se to bude zcela určitě také líbit.

Odvážím se to řící? Asi jsem našel můj nový nejoblíbenější film tohoto roku. Pirates of the Caribbean: Legend of the Black Pearl má zkrátka vše co má správný film mít. Je to prostě tak, je to poklad hodný Corteze.

No a ted ještě odkaz na oficiální stránky filmu u Disneyho.

Axl

8 thoughts on “Pirates of the Caribbean: The Curse Of The Black Pearl

 1. Jo jo. Taky jsem na tom byl a je to naprosto coool. Takhle jsem se hodnbe dlouho nenasmal. A Depka je opravdu bozi.

  1. no na to asi budu muset zajít. už jenom kvůli tomu, že Deppa miluju. A taky jsem zovna dneka čet, že pirátská móda je zrovna in a cool, asi si budu muset rychle koupit něco s lebkou a zkříženýma hnátama.

    1. jo, vcera jsem byl na tefonni budce (vybornej film) a v kine bezela upoutavka a vsude plakaty. Fakt je dost dobrej. Bejt tak zenska…. 🙂

     1. ty vole , přestaň už chatovat s těma lesbama , nebo nakonec úplně ztepláš 🙂

     2. nebudes tomu verit, ale holky me jeste furt berou podstatne vic nez kluci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vrm, vrm mazlíčkové (Holky kupujte plejstejšny)

So Čvc 26 , 2003
Stejně jako pohádky, konzole nejsou jen pro děti, to jsme věděli. Výrobci to vědí stopro. Nevíme jestli je níže popsané použití napadlo, ale velmi pravděpodobně to jsou prasáci jako všichni, takže určitě. Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

You May Like

Témata