Píšou o Humpolci – ČT24 – Humpolec otevřel nové centrum Mikádo, vzniklo přestavbou klubu u kina

11

Humpolec na Pelhřimovsku otevřel nové multifunkční centrum Mikádo. Vzniklo přestavbou bývalého klubu u kina na Havlíčkově náměstí. Za asi 38 milionů korun nabízí moderní zázemí místním spolkům i sociálním službám. Jeho součástí je také koncertní sál pro asi 150 lidí. Takový prostor podobné velikosti městu chyběl, řekla Marcela Kubíčková, ředitelka městského kulturního a informačního střediska.

Klub si podle Kubíčkové za více než třicet let existence zasloužil rozsáhlejší modernizaci než původně plánovanou výměnu oken a zateplení fasády. Zásadní byla změna dispozice, kterou navrhl architekt Martin Franěk. Sál měl původně vzniknout v přízemí. „On nám to opravdu převrátil střechou dolů, že sál bude nahoře a dole budou klubovny a zázemí pro spolky,“ řekla Kubíčková.

Koncertní sál, který nemá vyvýšené hlediště, bude možné využívat i jako sál taneční nebo k promítání filmů. „Doufám, že se to podaří rozjet. Mělo by to být takzvané mimikino,“ řekla Kubíčková. Promítání dopoledne či odpoledne by mohli navštěvovat rodiče s malými dětmi, kteří se jinak do kina nedostanou. Sál je přístupný výtahem.

Fasádu objektu z roku 1984 navrhl Franěk ozdobit tenkými překříženými železnými tyčemi. „Když jsem viděla tyče na fasádě, připomněly mi hru mikádo, navíc jsem si pak dala pod sebe jednotlivá písmena –⁠ m jako místo, i jako informace, k jako kultura, a jako akce, d –⁠ divadlo, o –⁠ ostatní, všechno, co tady bude probíhat, a připadalo mi to takové symbolické,“ řekla místostarostka města Alena Kukrechtová (ODS), která je autorkou názvu nového centra.

 

Dva roky a sedm milionů z EU

Přihlásila se do anonymní soutěže o název, kterou město vyhlásilo. Porota její návrh vybrala jako nejlepší. Hlavní cenou byl půlroční bezplatný vstup na akce, které v Mikádu budou. Místostarostka se rozhodla cenu věnovat Jiřímu Šimkovi, aktivnímu seniorovi, který stále vede Tělovýchovnou jednotu Jiskra Humpolec.

Čtěte dále:   Umělá inteligence - o Humpolci

„Je to obrovsky kulturní člověk, který chodí na všechny koncerty a akce. Když může, chodí i na všechna zastupitelstva, je mu přes 85 let, na svůj věk je nesmírně aktivní,“ řekla Kukrechtová. Cenu předají ve středu večer při prvním koncertu v Mikádu, od 14:00 si bude moci nové prostory prohlédnout veřejnost.

Projekt zpracoval Miloslav Beran. Zhotovitelem byla společnost ACG-Real s. r. o. Podle tajemníka humpoleckého městského úřadu Jiřího Fialy práci ovlivnila pandemie koronaviru. Dělníci byli opakovaně v karanténě. Komplikovaly se dodávky materiálu ze zahraničí. Stavbu se podařilo dokončit po dvou letech 13. května. Město náklady uhradilo s přispěním sedmimilionové dotace z Evropské unie.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3327380-humpolec-otevrel-nove-centrum-mikado-vzniklo-prestavbou-klubu-u-kina

 

Axl

11 thoughts on “Píšou o Humpolci – ČT24 – Humpolec otevřel nové centrum Mikádo, vzniklo přestavbou klubu u kina

  1. Kombinace názvu z dílny paní místostarostky a vedení paní Kubíčkové se obáván, že je zaděláno na pěkný průser….

  2. Chtělo to ještě připravit dárkový koš pro prvního návštěvníka, aby paní K. mohla získat nějakou další cenu 🙂

  3. Nezaujatý pozorovatel a obyvatel města ocení zmodernizované prostory, bezbariérový vstup a pod. Cena je vysoká, ale všichni ví, jaká je situace ve stavebnictví. Takže pro kvalitu města je tato modernizace přínosem. Ostatní šeptandy nemá cenu řešit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - TN.CZ: V Humpolci vyrostl automat na básničky! Stačí jen zatočit klikou

Pá Čvn 18 , 2021
Novou a velmi neobvyklou atrakci mají v Humpolci. V centru města tam nainstalovali takzvaný poeziomat. Jde o zařízení, díky kterému si mohou kolemjdoucí přímo na ulici poslechnout báseň. (Televizní reportáž TN.CZ). Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - iDNES.cz: Humpolec převezme a opraví sportoviště Jiskry. První bude sportovní hala
Na Horním náměstí v Humpolci mají Poesiomat.

You May Like

Témata