Píšou o Humpolci – TN.CZ: V Humpolci vyrostl automat na básničky! Stačí jen zatočit klikou

Novou a velmi neobvyklou atrakci mají v Humpolci. V centru města tam nainstalovali takzvaný poeziomat. Jde o zařízení, díky kterému si mohou kolemjdoucí přímo na ulici poslechnout báseň. (Televizní reportáž TN.CZ).

Ocelová roura vyrostla ze země a veršuje. Humpolecký poeziomat má vrátit život do centra města. Stačí jen zatočit klikou a pak na vás poeziomat spustí s nějakou básničkou.

Unikátní zařízení stálo město 200 tisíc korun. Uvnitř je strojek, který se dá do pohybu, když devětkrát otočíte klikou. Každý má pak na výběr ze zhruba 20 druhů veršů, všechny jsou přitom nějakým způsobem spjaté s Humpolcem.

„Cílem bylo oživit veřejný prostor něčím zajímavým, co by povzneslo ducha,“ sdělil Karel Kratochvíl (ODS), starosta Humpolce. Veřejný prostor je náměstí a rynek, kde se lidé hádali. Teď jsme zavření v tom, že se díváme do svých mobilů a těmi místy jen procházíme,“ popsal Ondřej Kobza, duchovní otec poeziomatu.

Podobné poeziomaty mají už i v New Yorku, Manile nebo Berlíně a další budou brzy přibývat i u nás. Třeba v Českých Budějovicích. V anketě se paní z Humpolce svěřila, že se jí tento nápad moc líbí. „Je to skvělé, už se těším, až tady budu sedět a poslouchat v létě se zmrzlinou,“ popisuje žena zasněně. „Až mi bude smutno, tak si zatočím,“ říká další kolemjdoucí.

Televizní reportáž ke shlédnutí zde: https://tn.nova.cz/clanek/v-humpolci-vyrostl-automat-na-basnicky-staci-jen-zatocit-klikou.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Období rekordní výstavby již přinese zprovoznění řady dálnic i obchvatů

Pá Čvn 18 , 2021
Řidiči jezdící napříč Českou republikou nemohou minout prakticky jediný region, v němž by se v současnosti nebudovala dálniční či silniční stavba. ŘSD dokázalo v uplynulých letech dotáhnout k výstavbě desítky projektů. Na počátku června tak stavební firmy pracovaly na bezmála 250 kilometrech, což je rekordní číslo, které se navíc ještě v dalších měsících navýší. Připraveny […]
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata