Píšou o Humpolci – iDnes.cz – Poesiomat v Humpolci je jako první na kliku, recituje i „Magora“ Jirouse

45

Stačí devětkrát zatočit klikou, pak zmáčknout knoflík a z útrob tmavě zbarvené ocelové roury se začnou linout verše a úryvky textů českých básníků a literátů. V Humpolci na Horním náměstí byl do provozu uveden poesiomat – vylepšený mechanický automat, jehož úkolem je oživit veřejný prostor.

V Humpolci není originální automat náhodou. Ve městě žil například básník Jan Zábrana, od jehož narození v pátek uplynulo 90 let. S Humpolcem byl spjat i básník a bohém Ivan Martin Jirous, který se zde narodil a letos to bude 10 let od jeho smrti.

Autorem poesiomatu je kavárník Ondřej Kobza, který po Česku, ale i po světě, rozmístil již na 20 těchto originálních přístrojů. Ten humpolecký je však novým prototypem, s kterým je Kobza konečně spokojený.

Celý článek zde: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/poesiomat-automat-humpolec-basen-verse-odhaleni-klika.A210604_611369_jihlava-zpravy_mv

Axl

45 thoughts on “Píšou o Humpolci – iDnes.cz – Poesiomat v Humpolci je jako první na kliku, recituje i „Magora“ Jirouse

 1. Nápad pěkný, akorát zvuk je příliš slabý a když jede auto, tak není skoro nic slyšet. Měli to umístit do protilehlého rohu k muzeu proti faře. Možná by se to tam i lépe hodilo. Ale nápad výborný.

  1. Nepochopím proč někdo má potřebu jiného shodit, dehonestovat, nějakou rádoby vtipnou poznámkou… Byl jste tam? Zkusil jste si poeziomat poslechnout? Nebo jste jenom zatrolil…

   1. prominte nezatrolil. Jen se mozna vsichni bereme moc vazne. A neni na svete clovek ten, ktery by se zavdecil lidem vsem. Asi by to mohlo byt hlasitejsi, ale jinym by to zase vadilo stejne jako jine umisteni. Toz tak 😎

     1. Dokonalý, takzvaný HUGOdůkaz-nikdo jiný než hugofanda to za důkaz čehokoliv nepovažuje.

     2. A lži starosty Vám nevadí? Dyť to je člověk co má bejt vzorem

     3. Můžete být s tou starostovou lží konkrétní? Já tam vidím jen lhaní ZR o slavném posudku od znalce se specializací na chov včel.

  1. Nebo trestní oznámení na to, že město doznalo škody..Ale to by chtělo odvahu a ne se schovávat za audity a pod.

   1. A máte důkaz, že město doznalo škody?

    Právě proto chce HumpolecGO! forenzní audit, který vám (ne)dá důkazy.

    HUGO! jsou jediný kdo má ODVAHU kauzy otvírat a dotahovat. Padni komu padni!👍👍👍

     1. A proč má město platit jistě velmi drahý forenzní audit kvůli pár šaškům, kteří už neví jak na sebe upozornit.

 2. starosta jasně řekl, že má posudek, který dokazuje, že městu nevznikla finanční škoda, že byla provedena kontrola a je vše v pořádku

  Tajemník říká, že posudek nedokáže posoudit a o kontrole a dokladech mu není nic známo

  I Michal Hašek z ČSSD, když byl před 7 lety chycen při lhaní, tak se okamžitě vzdal poslaneckého mandátu.

  Jsem zvědavý jak se zachová pan Kratochvíl.

  Zdá se, že kolem černých pivovarských staveb je více a více pochybností, nejvyšší čas vše řádně vyšetřit a s výsledky seznámit veřejnost, jenom tak se zde situace uklidní.

  Padni komu padni!

 3. https://m.youtube.com/watch?v=2ZtZXuy_AOk

  Čas 27:30 hovoří starosta, že má právní posudek, který říká, že město neutrpělo, žádnou finanční škodu.

  Tajemník říká, že nic takového na městě nemají
  Komu věříte, Kratochvílovi nebo Fialovi?
  Myslím, že Fiala je profesionál a ví, že sranda skončila, je potřeba přijmout odpovědnost.
  Proč se ODS, KDU, ANO, ČSSD komouši, tak urputně brání prošetření? Proč? Že by strach, že je ve skříni kostlivec, který by ukázal, že svým lajdáctvím a kamaráčoftem pivovar Bernard ušetřil na úkor města milióny? Že by se zde v té naší vesničce střediskové, rozkrádali peníze?

  1. Mate pravdu! A jediným lékem bude trestní oznámení. Takže jej, prosím, konecne podejte. Nechce prece zbytečně čeřit vášně, dělit společnost. Buďte konstruktivní!

   1. Trestni oznameni ? To ne. Mnohem lepsi je opakovat lez tak dlouho az se stane pravdou. Nebo alespon do voleb.

    1. Asi máte na mysli permanentně opakující se prohlášení pana Bernarda, že dá Voplakala a Rýznera k soudu.

     Bohužel i toto je známka místní ODSácké mizérie.
     Dělají si z vlastní huby sráč.

  2. Tak vy pošlete odkaz na video, ve kterém starosta mluví o dokumentu který byl všem zastupitelům rozeslán. Nikdo, naprosto nikdo neřekne že by jej neobdržel, že ho nemá k dispozici. Ani jeden Hugousek. Hele, můžete mi to vysvětlit?

 4. Naprostý souhlas, jediný kdo zde opakovaně lže jsou Kratochvíl, Brukner, Bernard, Kukrechtová a další bezpáteřní zastupitelé, kteří nechtějí, aby jejich levárny spatřily světlo humpoleckého světa.

  1. Kde si prosím lze přečíst dokument, který dokládá že město neutrpělo finanční újmu zmíněnými prokázanými černými stavbami? Díky.

   1. Žádný takový dokument neexistuje
    To si ho jen Kratochvíl vylhal

    Díky HUGO za trpělivou a konstruktivní opoziční práci

 5. Je to jasné, disident Kratochvíl lhal že má posudek že město neutrpělo finanční škody.
  Tajemník Fiala napsal, že žádný takový posudek neexistuje.

 6. Tak vy pošlete odkaz na video, ve kterém starosta mluví ve 27:30 o dokumentu zpracovanem advokátní kanceláří který byl všem zastupitelům rozeslán. Nikdo, naprosto nikdo neřekne že by jej neobdržel, že ho nemá k dispozici, nikdo jeho závěry nerozporuje. Ani jeden Hugousek. Hele, můžete mi to vysvětlit?

 7. Nezpochybnitelný závěr:
  Starosta lže, když tvrdí, že má právní stanovisko, které dokazuje, že městu nebyla způsobena finanční újmy, při nezákonných černých pivovarských stavbách.
  Nutno vyšetřit a kdo se šetření brání?
  ODS, KDU, ČSSD a KSČM.
  Proč????
  Že by to bylo vše křišťálově čisté?
  Naivní a oddaní ovčani určitě věří, my ostatní si musíme ještě chvíli počkat, ale jsem přesvědčen, že nejpozději po příštích volbách bude jiná koalice a jiné odhodlání s vyklízením kostlivců ze skříní

  1. Hezké odpoledne, zpochybnitelné je krom smrti všechno. Závěry blízké nezpochybnitelným dělají v demokratických společnostech soudy, zaplaťbůh ještě nikoliv Vy. Jen jedna otázka: kdo jsou podle Vás, prosím, „naivní a oddaní ovčani“? Jsou-li to ti, kteří bezmezně neprojevují souhlas s HUGO rétorikou, pak se znovu ptám: pohrdáte stejně i svými rodiči, prarodiči, či známými, kteří třeba mají jiný názor? Protože 4 z 21 není 100%, takže musejí existovat… Hovořte s daty, respektujte protinázor, nedehonestujte automaticky jeho nositele. Jinak nemáte právo kritizovat, protože nepřinášíte nic nového. Děkuji. Ovčan

   1. Na soudce si nemám potřebu hrát. Kdo zde usvědčil starostu ze lži, je tajemník města, to je jasné každému kdo rozumí psanému textu.

    Jinak naprosto demokraticky respektuji, že si každý může volit, koho chce.
    Jen od svých volených a zvolených zastupitelů (HUGO!) mám určitá očekávání, která kopírují moje vidění světa.

    Chápu, že zde bude vždy většina, která miluje Zemana, Babiše, Filipa, Okamuru či Klause.
    Stejně i zde v Humpolci to asi vždy vyhraje Bernard, Brukner, Jirků, Balnohová, Mikulášek či soudruh Vystrčil. Většina společnosti bude vždy jednoduše uplatitelná laciným PR, nebo povrchní politikou.

    Jsem podporovatel Hugo zastupitelů a jejich politiky, která mi je jednoduše sympatická a jsem přesvědčen, že ve svém důsledku i pro město důležitá.

    A že vy pane Ovčane nikdy nebudete volit HUGO ani nebudete HUGO podporovatel, mi je zcela fuk. Volte si Ovčane koho chcete

    Já jsem hrdý volič HumpolecGO! a držím jim palce, ať jim jejich chuť a energie vydrží, Humpolec to potřebuje😉

    1. Ale prosím Vás, jak můžete vědět, čí já jsem ci dokonce kdy budu podporovatelem nebo voličem? Na stránkách humpoláka jsem se v minulosti vyjádřil pochvalně či kriticky k oběma stranám, dle tématu. Jistě umíte dohledat. Jediné, po čem tu volám, je respekt k protistraně, z obou stran. Z bláta do louže se mi prostě nechce, to je vše. Děkuji. Pěkný večer. Ovčan

 8. Volil jsem ODS a dnes se stydím, jak se tito lidé v humpolecké politice chovají.

  Jsem rád, že nám v Humpolci vyrostla silná opozice, která se chová slušně, konstruktivně a pracovitě.

 9. O takove opozici tedy nic nevim. Hovorite o stejnem meste ? U bran nasi radnice vidim stekat par bezzubych narcistickych bytosti a jejich obdivovatelu, ktere jen bez vysledku povykuji.
  Na stranu druhou tady jako volic touzici po zmenach k lepsimu vyjadruji souhlas s myslenkami pana Ovcana. To je smer, ktery sdilim. Dekuji.

 10. Tak to si myslím, že nejslušnější zastupitelé, tedy pokud nebudeme mluvit o těch co za 3 roky neřekli ani slovo, jsou zastupitelé za HUGO.
  Vždy kvalitně připraveni, vždy slušně jednají, vystupují, pracují a přichází se spoustou podmětů a návrhů.
  Proti tomu vládní koalice ODS, KDU, ANO, lži, manipulace, nechuť diskutovat, osobní útočení, okrádání města viz ul. Panskodomská

  Kdo má rozum, oči a uši, tak bude souhlasit.
  Nepopírám je zde pár obdivovatelů, kteří vždy budou vynášet do nebe současnou vládní koalici, nehledě na to co dělá.

  Volby jsou jediný spravedlivý soudce, počkejme 15 měsíců, výsledek bude nezpochybnitelný, dokonce i zde na humpoláku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nápoji z humpoleckého pivovaru se daří, jeho recept zná jediný člověk, ten ho i vyrábí

Út Čvn 8 , 2021
Způsob, jak z piva získávat čistý a chutný nápoj, objevil mistr chrámeckého lihovaru Jiří Syrovátka. Recept na výrobu úspěšného nápoje zná jako jediný člověk, úplně sám ho také vyrábí. Týká se to také pálenky z piva z Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.
Pivovar Bernard vyrobil svou první kořalku

You May Like

Témata