Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Senioři se v Humpolci musejí stěhovat z krajského domova do soukromého

81

Velké stěhování seniorů začne začátkem roku v Humpolci. Do provozu tam bude uveden nový domov pro seniory, který na základě koncesní smlouvy s Krajem Vysočina postavila soukromá společnost SeneCura. Senioři se do nového přesunou ze stávajícího domova sídlícího v Máchově a v Lužické ulici.

Potřebu vybudovat nové pobytové zařízení pro seniory určily dosluhující stávající prostory. „Podmínky ve stávajících dvou budovách jsou už pro tuto službu nevyhovující,“ vysvětlil krajský radní Jan Tourek (KDU-ČSL), proč bylo nutné najít řešení.

Podle koncesní smlouvy bude investor nové zařízení provozovat 25 let a od kraje bude dostávat vyrovnávací platbu. Pro kraj to je podle Tourka výhodné.

„Budeme na tu sociální službu vyplácet velmi podobné částky jako v jiných zařízeních,“ uvedl.

SeniorCentrum Humpolec bude zařízení zařazené do krajské sítě sociálních služeb, kdy klienti budou hradit náklady spojené s pobytem, službami i stravou podle platné úhradové vyhlášky, tedy ve stejné maximální výši, jako je tomu v ostatních krajských zařízeních.

Společně se seniory se přesune také většina zaměstnanců. „Možnosti přechodu využije celkem 110 pracovníků domova. Pět osob nabídku na přechod nevyužilo,“ dodal radní.

Pokoje uspořádané jako „domácnosti“

Společnost SeneCura provozuje na Vysočině již dva domovy pro seniory. Jeden v Telči a další v Chotěboři. Nový humpolecký domov má kapacitu 203 lůžek, což je stejný počet jako v budovách, které klienti opustí.

SeniorCentrum Humpolec bude poskytovat služby 140 klientům domova se zvláštním režimem zaměřeným na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence a 63 klientům v domově pro seniory. Ve čtyřpodlažní novostavbě na Lužické ulici se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením. Jednotlivé pokoje budou uspořádány do takzvaných „domácností“, kdy společný prostor obývá určitá skupina klientů.

Centrum je kompletně bezbariérové, k dispozici je například kaple nebo kadeřnictví. Součástí domova bude i terapeutická zahrada.

Zatímco stará budova domova v Lužické ulici se zbourá, o využití areálu v Máchově ulici se bude ještě debatovat. „Je to krásný lukrativní pozemek v centru Humpolce, který má téměř 1,5 hektaru. Plusem je i blízké napojení na dálnici. Možností, jak jej využít, je celá řada,“ řekl radní Jan Tourek s tím, že kraj vede jednání zatím s profesionálními hasiči a městem.

„Zatím bychom se chtěli držet strategie využít tyto pozemky pro veřejné služby,“ dodal hejtman kraje Vítězslav Schrek (ODS).

Podle Tourka si nechá kraj vyhotovit znalecký posudek, který určí hodnotu pozemku. „Předpokládám, že to budou vyšší miliony korun,“ poznamenal.

Vize opozice se míjí s potřebami hasičů i kraje

Jak řekl humpolecký starosta Karel Kratochvíl (ODS), společným záměrem města a kraje je, aby se na pozemku zřídilo zázemí pro profesionální hasičský sbor, pro humpolecký sbor dobrovolných hasičů a pro krajskou záchrannou službu. „Zároveň město dojednává s krajem, v souvislosti s tímto záměrem, realizaci sociálních zařízení na území města,“ dodal starosta.

Jak by uvolněný areál mohl v budoucnu vypadat, ukázali letos v létě opoziční zastupitelé z uskupení HumpolecGO. Představili ideovou vizi řešení této lokality, kterou zpracovali architekti OK Plan Architects Humpolec.

„Záměrem pro zpracování studie bylo ukázat možnosti, jak s takovýmto pozemkem uprostřed města pracovat. Chtěli jsme mimo jiné rozpoutat diskusi na toto téma, tak aby se například nestalo, že tento pozemek bude v budoucnosti nevhodně využit a pro obyvatele města uzavřen. Hlavní myšlenkou návrhu je vytvoření živé části města, která by propojovala nejrůznější věkové i sociální skupiny obyvatel. Nechtěli bychom, aby se z toho stala monofunkční plocha uzavřená veřejnosti,“ vysvětlil humpolecký zastupitel Petr Machek (HumpolecGO) s tím, že studii obdrželi zastupitelé kraje i města.

Architekti do areálu navrhli zázemí pro profesionální a dobrovolné hasiče i pro rychlou záchrannou službu. Přesto by se tam podle tohoto návrhu našlo dostatek prostoru, který by se mohl využít například pro startovací byty či pečovatelskou službu. „Zároveň by tato část mohla být otevřená veřejnosti a mohlo by tam být třeba dětské hřiště,“ popsal Machek.

Humpolecký starosta se ale k iniciativě opozice staví chladně. „Bohužel HumpolecGO s vedením města nekonzultovalo nic ze svého návrhu, který zpracovával ateliér OK Plan, ale hlavně se velmi výrazně míjí s reálnými potřebami výše jmenovaných organizací a Kraje Vysočina,“ řekl Karel Kratochvíl.

Poslední slovo, jak se s areálem naloží, budou mít nakonec krajští zastupitelé.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/domov-senior-humpolec-senecura-duchodci-stavba-investice.A211210_640958_jihlava-zpravy_mv

Axl

81 thoughts on “Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Senioři se v Humpolci musejí stěhovat z krajského domova do soukromého

 1. V červnu Hugo prezentovalo záměr Nová Máchovka: pečovatelský dům, sociální bydlení, startovací byty a byty pro seniory.
  Do toho hasiči, dobrovolný hasiči, záchranka
  A jako bonus park 7000m2

  Nechci být obviněn z šíření SPAMu, ale budu rád když radnice též ukáže co s tímto územím chce dělat

  Opozice tu vizi již představila, má současné vedení taky vizi? Věřím, že ano a společně s ostatním publikem v Humpolci se na tuto vizi těšíme.

  Humpolec si zaslouží odvážné a chytré nápady.

   1. Bydlení pro mladé, bydlení pro seniory.
    Chytré město se nevyprodává, ale rozvijí.

    Líbí se mi HUGO vize s Máchovkou👍

    1. Super vize, akorát hasiči tam základnu nechtějí takže je to od počátku mimo. Ale tím si to nebudeme kazit, že.

     1. A máme je zase tady. Hugovíííííze a chytroučké město, jedno jest..
      Přímo k popukání, ale hlavně, že se stále držej toho svýho Hugotématu. 🙂
      Evidentně si s tím vystačej.
      Nechtělo by to nějak rozbít stereotyp, mlaďoši? Trubky by nebyly? 🙂

     2. Trubky by byly, ale téma článku je Máchovka.

      To je tak, když má někdo odpracováno.

      Co jste viděl za poslední 3 roky za vize od ODS, KDU, ANO, ČSSD nebo stalinskejch komoušů.

      Kdo umí, umí a kdo neumí tak čumí a tiše nebo hlasitě závidí.
      Hezký den😘✋

 2. A co ukazaly Hugny ? Tedy krome super trapneho more a debilniho vytahovani na siti.
  Takovych hugo „vizi“ ti kazdy nas*re za korunu kybl.

 3. Jako jediný měli v předvolebním programu jednotný vizuální styl města, participativní rozpočet. Pokud by HUGA nebylo, tak by to současné dinosaury ani nenapadlo. Zbudovali odpočinkovou zónu na břehu rybníku Dvorák, ušetřili městu 1.000.000,- kč v ulici Panskodomská, představili vizi Nová Máchovka (podpora bydlení a přesun IZS), konstruktivně vystupují v komisích, výborech a zastupitelstvu.
  Hlasováním podporují věci a záležitosti, které jsou dobré, naopak poukazují na rozmařilé a neuvážené vynakládaní veřejných prostředků. Upozorňují na situace kde je důvodné podezření obohacování se na úkor města. Vyzvali k odstoupení starostu města za jeho netransparentní chování v mnoha kauzách, lžích a manipulacích s právními posudky.
  Nebojí se jít proti lidem, kteří nehájí zájmy města, ale hájí zájmy určitých osob nebo firem. Spoluiniciovali Manuál veřejného prostoru, když městu ztroskotal plán na vybudování přirodního koupaliště, převzali iniciativu a ukázali možnosti využití současných rybníků nebo pozemků, upozorňují na nesystémové zadávání studie “ z ruky” nejen na opravu budovy Husovka”, poukazují na ideální rozšiřování školy Hálkova v areálu této školy bez nutnosti stěhovat nejmenší žáky 1 a 2 ročníku mimo tento areál, s tím souvisí další úspora alespoň 1.000.000,- kč, za zbytečné architektonické studie-projekty. Pokud se tento nesmysl se stěhováním do Husovky podaří zarazit ušetří městu 60.000.000,- kč, od samého počátku vstupu do zastupitelstva se snaží efektivně kontrolovat toky finančních prostředků, aby se zbytečně neutrácelo, podali trestní oznámení, které šetří Policie ČR z podezření ze spáchání 4 trestných činů. A pak spousta drobností a aktivit.
  Na začátečníky to není vůbec špatný, kdyby se takhle snažili všechny strany a hnutí v Humpolci, bylo by to super.
  Díky Hugo se dnes o komunální politiku zajímá více lidí, než kdy předtím. Díky jejich aktivitě se z logiky věci musí více snažit a profesionalizovat i současné vedení a to je dobře.
  Je fajn, že je zde HUGO a klidně ať je i další období v opozici, ale pro Humpolec toho udělali hodně, tak jim popřejme, ať je chuť a energie neopouští, jejich aktivita je dobrá pro město.
  Je lepší mít aktivní HUGO než hloupé kývače ( jména si laskavě dosaďte sami)

  1. Díky za práci i za výdrž. Věřím, že se podaří prosadit i jiným novým subjektům a Humpolec se osvobodí od totality.

   1. Co tady zase melete o totalitě. Již 30 let jsou zastupitelé a celé další vedení města, voleni ve svobodných volbách občany Humpolce, tak nelžete o totalitě.. Lidi nejsou takoví pitomci, jak asi doufáte. Leč marně.

    1. Je to jen otázka času, kdy to začnou v Humpolci řídit mladí lidé nezatížení minulostí. Vy tady skončíte, je jedno jestli za rok, nebo za pět. Mládí vpřed!

     1. Se Sovětským svazem na věčné časy, Ať žije KSČ, Kupředu levá ????

   1. Kdo umí vydělat, měl by umět i utratit.
    Zdeneček není kolenovrt a své peníze utrácí za projekty, které jsou obdivuhodné viz 8smička.
    Vícero podnikatelů jako je Zdeneček.

 4. Tvl Riesnerjugend wafffen uz zase jedou OT. A co radeji nejaky napad co s duchodakem ? Co tam udelat Hugnoland ? Na strese rybnik a uvnitr sjezdovku se snehem z bilku a v suterenu drubezarnu.

   1. Nenávist vůči Hugu jde z nejvyšších míst radnice. Prostě se jich tam bojí a bojí o své teplé místečka. A máš pravdu v tom že asi klidně nespí když v jednu ráno píšou takový výpady. Hugo vydrž ! Podzim se blíží ! Už jste ukázali hodně , nevzdejte cílovou rovinku.
    #Dinosauři do opolavice

    1. Jde pořád o to, kdo z Hugo bude mít koule převzít po případném vítězství post starosty. Myslím, si, že na to Hugo dojelo i minule. Neměli nikoho do čela. A nyní, kdy předseda FV za Hugo vzdal rok před volbami post předsedy fin. výboru mu také velkou reklamu neudělalo.
     To není nic proti tomuto sdružení, jen popis reality

     1. Starostou bude Machek. Pokud sleduješ jejich fejsbůk , určitě na to přijdeš sám.

     2. Tak už tu padlo hodně divných věcí, ale „Starostou bude Machek“, to je majstrštyk.

 5. Pan Voplakal veškerou zodpovědnost za činnost ( nečinnost ) kontrolního výboru hází na kde koho, jen v tom výčtu zapomíná sám na sebe. Nenapadlo ho, že jako předseda kontrolního výboru jednoduše úplně selhal? Asi ne. Ale v každém případě mu nezbývá než poděkovat za tu rezignaci, neboť je zcela na místě. To, že zároveň oznamuje, že HUGO již vůbec nemá zájem o předsednický post v kontrolním výboru, je už jen jakási třešnička na dortu. Připomíná to uraženýho ,vzteklýho a usoplenýho parchanta, kterýmu sebrali hračku. Takovej parchant si většinou vykoleduje jednu přes hubu. V tomto případě si tu facku dali naši mlaďoši sami. Třeba je to nakonec posune blíže zemskému povrchu.

  1. Pan Voplakal skutečně funkci předsedy kontrolního výboru nezvládl, stačí porovnat s výkonem pana Brdečky, který byl předsedou v letech 2010-2014. Je také pravdou, že členové kontrolního výboru, který se prakticky celý obměnil přílišnou aktivitou nehýřili. Ale to si musí předseda nějak ukočírovat. Místo potřebných kontrol se spíše předváděl na zastupitelstvu a navíc se neohrazoval proti tomu, že mu to kompetencí zasahovali někteří členové finančního výboru. Že není něco v pořádku v činnosti KV dokazovala i loňská rezignace dlouholetého místopředsedy KV.

   1. I v období 2014-2018 nebyl nijak KV moc vidět. Činnost nikde publikována,ale fungoval lépe než nyní. Je to i o tom, že se zvolil roku 2018 výbor enormně početný a to bylo chybou. A členové nechtějí dělat, ne každý je expertem na papíry a účetnictví. Práce v KV je narozdíl od FV náročnější i časově.
    Do toho přišel covid a elán rychle vyprchal.

    1. To máte pravdu, ale to není chyba předsedy KV.
     Bohužel členové tohoto výboru a nejen tohoto, jsou dlouhodobě zvyklý, že se zde moc nepracuje.

     Nedivím se panu Voplakalovi, že rezugnoval, jasně z jeho dopisu vyplývá, že nefungujou lidé za ODS a starosta mu ani nepomohl, že by za ODS vyměnili jiné kandidáty.
     Zdá se mi, že u humpolecké ODS v tomto případě zvítězilo: čím hůře, tím lépe.
     Ach jo!

     1. Dobrý den, můj názor na celou situaci kolem kontrolního výboru je takový, že i kdyby se předseda přetrhl, tak by si stejně nepomohl. Kontroly, které měly ožehavá témata , byly vlivem neúčasti na zasedáních a malou aktivitou kontrolních skupin, předem odsouzeny k neúspěchu. I přes naléhání předsedy kontrolního výboru na starostu a na ostatní zástupce politických stran ohledně malé aktivity členů kontrolního výboru, nezaznamenal jsem nikde nějaké konkrétní kroky těchto vrcholných členů politických stran k podnícení větší aktivity členů KV na plánovaných kontrolách. Ze subjektivního pohledu občana to vypadá, že taková to činnost, tedy spíše nečinnost, asi někomu může vyhovovat. Co se týče práce kontrolního výboru v minulosti, jak jsem se dočetl někde výše, musím říci, že kdyby jeho činnost byla tak perfektní, tak by jistě zjistil, že v době budování a prodeje parcel v lokalitě Blanická, Emericha Dítě, Jakuba Hrušky a suchého poldru se vedení města nedrželo nařízeními a odbornými vyjádřeními, které mělo město splnit než započalo prodávat v těchto místech pozemky na výstavbu RD. Kde tedy byl kontrolní výbor od 2006, kdy byly zaznamenány první nařízení, které má město splnit, aby se v této lokalitě mohlo začít stavět bez rizika možného zaplavení staveb. Proč toto se neřešilo a musí se to řešit až v době, kdy došlo k zaplavení rodinných domů. Konstatuji, že jedině díky panu Voplakalovi a Alenkovi se tato věc dostala na pořad jednání zastupitelstva. Opět ale zde při řešení podle mého subjektivního názoru překáží stranickost, protože z řad koalice jsem nezaznamenal žádný vstřícný krok, který by výrazně napomohl konečnému vyřešení celé situace. Přeji všem občanům Humpolce v nastávajících svátečních dnech především zdraví a nám všem včetně zastupitelů a vedení města , aby pod stromečkem našli dárek s názvem sebereflexe. Pěkný den Klap Karel.

     2. Pane Klap,samozřejmě že činnost KV v minulosti nebyla stoprocentní, ale byla určitě o mnoho lepší nežli za předsednictví páně Voplakala. Pokud se týká problému tzv. suchého poldru u ul. Blanická zřejmě nikdo nepodal do KV návrh na kontrolu stavu přípravy v této lokalitě, těžko se pak mohl KV tímto zabývat. Je také pravdou, že současná kovidová situace práci ve výboru, kdy se musí členové kontrolních skupin setkávat s mnoha lidmi a probírat s nimy spousty papírů spíše od činnosti odradila.

     3. Lidi, jako wau! Musim rict ze ziram, jaky mate prehled o kontrolnim vyboru , jeho clenech , predsedovi a tak. Ja ani poradne nevim, kdo je starosta, ale vy vite uplne vsechno. Hezky pekne. Tak se zacnetesami angazovat taky!

    1. Tak je jasný, v čí prospěch tady lháři na humpoláku vystupujou. Jak už někdo psal, jen díky onlajnu , videím na jůtubu, zápisům ze schůzí se dá dobře doložit ta lež. V čí prospěch?Zajímavý že v pozadí všeho se dycky ňákou náhou vyskytuje místostarosta Brukner z KDU.

     1. Se divíš? Brukner má vysokou školu lží a manipulací. Jen to kreje rouškou křesťanství. Se divím že ho z KDU nevyhodili hned potom jak ho v Hradci propustili z charity za černý obchody se dřevem.

     2. Zmek se nepohodl v rámci strany, za kterou ho nominovali, nikoliv kvůli Voplakalovi

 6. Dobrý den pane anonym /17:37/ – zřejmě jeden z členů minulého nebo současného kontrolního výboru. Jen pro Vaši informaci uvádím, že kontrolní výbor se zabývá podněty, které mu zadá zastupitelstvo a další možností je, že i členové kontrolního výboru sami aktivně začnou pracovat na tématech, které je třeba řešit. Suchý poldr se stal tématem až v roce 2016, kdy jsem vystoupil k tomuto tématu na jednání zastupitelstva a po zhlédnutí záznamu z 22.06. 2016 si můžete udělat obrázek, že zastupitelstvo rozhodlo o nás a bez nás. Všechny naše připomínky byly smeteny ze stolu a dokonce mi bylo doporučeno, abych se vystěhoval z města. Byl toto snad pro kontrolní výbor slabý signál, že se něco děje a že něco není správně. Argumentoval jsem s dokumenty už z období roku 2006, které jsem dohledal a které jasně deklarují co město mělo mít splněno před prodejem parcel v této lokalitě. Tyto dokumenty byly dokonce tehdy panem místostarostou zpochybněny. Po povodni pod tíhou argumentů nakonec pravdivost těchto dokumentů muselo vedení města přiznat. Poté bylo slíbeno, že bude provedena kontrolním výborem kontrola celého stavu, byla dokonce složena kontrolní skupina vedena nominantem z řad koalice, bylo mi přislíbeno, že budu moci předložit své argumenty, ale kontrola se vůbec nerozběhla. Myslím si, že situace ohledně COVIDU 19 je poslední, co by mělo překážet k zahájení kontroly. Takže z mého pohledu osoba předsedy kontrolního výboru určitě nezapříčinila to, že kontrolní výbor nepracoval tak, jak se od něj očekávalo. Pěkný den, Klap Karel.

  1. Pane Klap, máte pravdu že vůbec prvně jsem se o problému poldru dozvěděla až díky vám a Hugo zastupitelům. Držím palce v boji s větrnými mlýny. Jak v tom není namočený slad tak problémy nás běžných občanů na městě nikoho nezajímáj. Držte se a kandidujte příští rok!Místo doktorů a učitelů je třeba někoho se zdravým rozumem,kdo bude hájit obyvatel a pomáhat.Ne, kdo zastupitelstvo bere jako schůdek k moci a vrchol kariery nebo jako prostředek,jak dodávat knížky do škol.

   1. Co vím, tak zrovna pan Klap dostal už minimálně dvě nabídky na kandidování v roce 2022, právě z důvodu, aby se tam dostal někdo trochu normální. Je otázkou, zda se rozhodne jít do toho. Nabídku z ČSSD prý odmítl, možná, že dostal lepší.. Je škoda, že by zrovna on nekandidoval

     1. Ale to svádí k dost nebezpečné zkratce typu „kandiduj, ať se o sebe postaráš“. Chápu, ze osazenstvo žluté budovy na náměstí to takhle má, ale posláním úřadu je pomoci těm, kteří to potřebuji, nejen těm, kteří na něm sedí…

   2. To ale není o doktorech a ucitelich. Tam je potřeba uklidit uplne jinde. Pokud znáte britskou satiru Ano, pane ministře, lehko vas napadne, kdo kroutí krkem…

     1. Loutkoherec, házenkář a muž tisíce talentů to tady vše režíruje.
      Zásadní změna přijde až po jeho odchodu. Bohužel.

   3. Dobrý den, děkuji za podporu s „větrnými mlýny“. Nejhorší na tom je, že jednání ohledně situace zbudování dostatečné a kapacitní dešťové kanalizace z této lokality zatím nemá žádné světlo na konci tunelu. Neustále jsme ve fázi slibů, neuskutečněných setkání a svádění nemožnosti řešení na třetí osobu. Prostě investice do kanálů zřejmě neudělá pro současnou koalici tolik, jako zbudování něčeho, co je víc na očích /můžeme si každý dosadit/. Prostě kanál není vidět a je drahý. Přitom ale každý sebevětší déšť zatápí stále stejné lokality ve městě. Navíc dešťová voda, která by měla město z lokality pod poldrem opustit pstružným potokem, je svedena do splaškové kanalizace a jde zbytečně přes čističku, což zřejmě má i dopad za platby za stočné. Je ale možné, že to tak není. Bylo by dobré, aby se k tomu někdo kompetentní vyjádřil. Tempo řešení ze strany města mi připomíná rychlost závodících hlemýžďů. Proto si myslím, že v příštích komunálních volbách je třeba volit mladé, vzdělané a aktivní komunální politiky a nespoléhat se na jména pravidelně a dlouhodobě se objevujících na kandidátkách, protože tito nám toho už předvedli dost. Pěkný den. Klap Karel.

 7. Pan budoucí starosta Machek hezky okomentoval. Proč pan stávající starosta Kratochvíl je z toho tak chladný ?? 😀

    1. Petr Machek je manžel, táta dvou dětí, architekt, aktivní zastupitel, předseda komise pro rozvoj, člen redakční rady Radničních listů, kulturní buditel, se svojí ženou spolupořadatel Letní humpolecké Platformy, Pecha Kucha, dramaturg divadla Za komínem,, aktivní občan, skromný, slušný a opravdu hodně pracovitý. Jeho aktivita je v Humpolci opravdu viditelná.

     Kéž by lidé jako Ing. Petr Machek za rok vedli naše město.

     1. Architekt? to že se jím sám jmenoval, z něj architekta nedělá. Vzdělání na to určitě nemá a zkušenosti už vůbec ne….to že do všeho kybycuje z něj odborníka nedělá, takových je všude plno….

     2. no a po tom co vstoupi do komunalu z nej bude gauner, netahlo, struktura, pritakavac a ja nevim co. Hezka vize budoucnosti

     3. Neměřte všechny zastupitele podle vzorů, Brukner, Jirků Balnohová.

     4. věřím, že se i další mladí lidé už na to nemohou dívat, a budou kandidovat

     5. Dle vašeho vyjádření musí být ten Machek opravdu dobrej. Představuji si ho něco jako Mirka Dušína kříženýho s Kájou Maříkem. Po Humpolci už se šíří zvěst, že se o něj zajímá už i Vatikán. Prej snad aby ho po jeho mučednické smrti (kterou mu způsobí ošklivá ODS v čele s Kratochvílem a Bernardem) mohl neprodleně svatořečit.

     6. bude. uvidite. neco jineho je o politice kecat a neco jineho je ji delat. poznate co to je dohodnout se na kompromisu. budete muset se na nem dohodnout, jinak se neudela nic. no a kdyz dohodnete kompromis budou vas kritizovat obe strany. kdyz nic tak taky. takze dohoromady budete za hajzla. hodne stesti. nezavidim

 8. Kritiku mlčících zastupitelů a zastupitelek chápu. Ale třeba ta paní Balnohová.. Lidé ji v minulých volbách vykřížkovali z 14 místa kandidátky a stala se první náhradnicí. Po rezignaci Bartákové tudíž nastoupila na místo zastupitelky.
  Ptám se tedy proč ji lidé tolik důvěřují, když ji poslali z nevolitelného místa tak vysoko.To by zdejší kritici měli vysvětlit..

 9. A čím si tu důvěru paní Balnohová zasloužila.

  Předpokládám, že tím že pohřbila půlku Humpolce a je všeobecně známá
  2) v minulosti byla komunální politika jen o hlasování a nikdo nechtěl po zastupitelích jejich názor nebo připravenost

  Jsem bytostně přesvědčen, že nejen Balnohová, ale i další mlčící zastupitelé nebudou na podzim již kandidovat.

  Nic proti paní Balnohové, ale né každý má na to, aby dělal kvalitní komunální politiku.

  1. No hlavnw ne každý ma na to, aby si nechával furt dokola nadávat do rohatych zvířat od dětí, které mají 100x víc sebevědomí nez slušnosti a schopnosti. To asi otrávi každého.

   1. Tomuhle nerozumím. Jaký děti komu kdy nadávali ? Mohl by jste být konkrétní chci si pak najít takový pasáže na videu , protože záznamy občas sleduju a nic takovýho jsem dosavaď neviděla. Přijde mi to proto jako manipulace a lež.

  2. Kandidovat budou mnohé tváře opět.. Noví zájemci nejsou a nehlásí se, že by měli zájem a to osobně vím, že je strany a hnutí hledají..

   žít v iluzi, že to tu vezme Hugo a STAN, tak to je opravdu hloupé. Nejsou tak silné osobnosti, aby měli 11 a více mandátů, bude nutná trojkoalice.. ANO je v krizi, protože pokud vyřadí zrádce,současnou čtveřici zastupitelů tak de facto nemají nikoho. ČSSD je bez výrazného lídra, lidovci nevoní díky postavě současného vysoce postaveného místostarosty, tak opravdu nevím s kým

   1. Tak třeba kandidátku KDU povede ředitel Mácha. Tak tomu bylo i kdysi.Pak je úplně jiný potenciál než s Bruknerem na čele,to dá rozum.A je vidět,že Mácha k Hugnám snad sympatie chová.je jasný, že lidi nechtěj, aby byl lídrem a třeba starostou lhář, křivák nebo manipulátor.

    1. Tak jako Brezinka a Bruknerovo Birkenau vyhlazovaci tabor rulezz. To si clovek pusti na videu i opakovane ! Hruza, cemu se ten clovek propuci a kam az je schopnej zajit 😀

    2. Paní Kratochvílová chce doma prostě starostu, tak se Vlastík snaží. Přece jen na Karla ještě nemá,no. Ten už to dotáhl dál.

     1. A mohl by táhnout ještě dál. Někam pryč. Jak to rádi s kolegy z ODS radí jiným.

    3. Mácha má dost starostí se Školním statkem, ten do pozice na radnici nepůjde.. Takže o jeho jménu jako budoucí jednotce spíš u KDU ČSL moc nesněte..

    1. Povahově ale oblíben moc není.. A nejde jen o jeho politické odpůrce,ale i některé spolukandidáty z roku 2018, ke kterým se moc nehlásí..

     1. Hralu chceme taky!!!!!Jen aby nám ho alespoň občas z tý léčebny uvolnili. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přednášky o dobrovolnictví mají u studentů úspěch. Mají chuť pomáhat druhým

Po Pro 13 , 2021
Koordinátorky Dobrovolnických center FOKUSu Vysočina si pro studenty středních škol připravily poutavé přednášky, na kterých si společně povídají nejen o dobrovolnictví, ale představují i základní informace o duševním zdraví a naší organizaci.
Koordinátorky Dobrovolnických center FOKUSu Vysočina si pro studenty středních škol připravily poutavé přednášky

You May Like

Témata