Píšou o Humpolci – iDNES.cz: Starosta Humpolce čelí další výzvě k rezignaci, na autory podal žalobu

179

Na radnici v Humpolci to vře. Starosta Karel Kratochvíl z ODS za poslední měsíce obdržel dvě výzvy k rezignaci a ustál jedno hlasování o svém odvolání. Zatím poslední výzva k odstoupení dorazila na jeho stůl minulý pátek. Starosta na ni reaguje podáním žaloby.

Starosta Humpolce Karel Kratochvíl. | foto: Archiv ODS

Za všemi těmito aktivitami stojí část opozice složená především ze sdružení nezávislých kandidátů HumpolecGo!. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu má toto sdružení čtyři mandáty. A souzní názorově s jedním zastupitelem za STAN.

Nelíbí se jim, jak město postupuje v případě prošetřování černých staveb. Téma je ve hře již od roku 2019 a zabývalo se jím nejedno jednání zastupitelstva.

„Zabránil jste transparentní kontrole, opakovaně lhal zastupitelům, lhal jste v médiích. Takového starostu si Humpolec nezaslouží. Vyzývám vás proto jako občan města, abyste z funkce starosty odstoupil a omluvil se všem slušným lidem,“ stojí v otevřeném dopise, který podepsal člen finančního výboru zastupitelstva Zdeněk Rýzner (HumpolecGo!).

Starosta Kratochvíl, který považuje obvinění za vykonstruované a populistické, se chce proti opakovaným nařčením bránit soudní cestou.

„Již v minulosti zastupitelstvo schválilo usnesení, aby se pan Voplakal (HumpolecGo!) a pan Rýzner omluvili za svá účelová, nepodložená, lživá a urážlivá obvinění. To se však nestalo, tak i s ohledem na pokračující veřejnou dehonestaci mé osoby a dalších členů zastupitelstva podáme skupinovou žalobu na ochranu cti a dobrého jména,“ nastínil starosta další kroky v souvislosti s posledními událostmi.

Spojení s pivovarem Bernard

Kauza se týká tří staveb Rodinného pivovaru Bernard z let 2013, 2015 a 2018, které zasahují do pozemku města. Konkrétně jde o vodovodní a kanalizační potrubí, které mělo být položeno bez stavebního povolení v rámci odlišných investic města.

Opozice tvrdí, že městu tím vznikla finanční újma a radnice nemá ochotu tuto situaci řešit či prošetřit.

„Starosta na záznam a v médiích tvrdil, že byly opakovaně provedeny kontroly, které vyvrací jakoukoli finanční újmu města. Podle vyžádaných materiálů na základě zákona o svobodném přístupu k informacím je však zcela zřejmé, že žádné takové stanovisko neexistuje,“ zdůrazňuje Rýzner.

Starosta Kratochvíl však znovu zopakoval, že právní stanovisko advokátní kanceláře Ladislavy Lebedové, které si město nechalo vypracovat, deklaruje, že město nepochybilo. A nedopustilo se protiprávního jednání.

„Stavební řízení a další technické záležitostí jsou věcí státní správy – Vodoprávního úřadu. Investiční akce města, při kterých i pivovar pokládal kanalizaci, byly řádně zrealizovány a zaplaceny přesně podle předem vysoutěžené ceny. Městu nevznikla škoda, pivovar prokazatelně pokládal svou infrastrukturu na své náklady a věcná břemena jsou řádně dle pravidel zasmluvněna. Toto bylo opakovaně prokázáno,“ uvedl k obviněním starosta. Zároveň poznamenal, že kontrolní výbor zastupitelstva podezření části opozice nesdílí.

Bernard: Ušetřili jsme občanům nepříjemnosti

Stanislav Bernard, spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard a zastupitel za ODS, se ke kauze vyjadřoval v minulosti již několikrát. Mimo jiné uvedl, že pivovar sám uspořádal výběrové řízení na dodavatele, kterým se stala firma Vodak, které bylo vše uhrazeno, což pivovar také doložil.

V případě chybějícího stavebního povolení pivovar podle Bernarda využil regulérní možnosti požádat o dodatečné stavební povolení.

„Tím, že jsme pokládali trubky současně s městem, jsme občanům ušetřili nepříjemnosti spojené s opakovaným rozkopáním ulic. Kdyby město dokončilo svoje opravy ulice a pivovar je znovu nechal rozkopat až v době, kdy by získal stavební povolení, to by byl pravý důvod ke kritice pivovaru,“ uvedl letos v březnu s tím, že případnou vyměřenou správní pokutu by uhradil.

„Ale i do budoucna budu vždy volit postup, který bude znamenat pro město a jeho obyvatele menší komplikace,“ dodal.

Na otevřený dopis starostovi a další výzvu k jeho rezignaci nyní pivovar blíže nereagoval. „Předpokládáme, že téma může být předmětem jednání zastupitelstva, které se bude konat příští týden. Do té doby jej necháváme bez komentáře,“ vzkázal mluvčí Rodinného pivovaru Bernard Radek Tulis.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/radnice-zaloba-rezignace-vyzva-odstoupeni-humpolec-starosta.A210617_613434_jihlava-zpravy_mv

Axl

179 thoughts on “Píšou o Humpolci – iDNES.cz: Starosta Humpolce čelí další výzvě k rezignaci, na autory podal žalobu

   1. Klasické ródeo, jako před každým zastupitelstvem. Je neuvěřitelné, jak opět jeden jediný psychopat manipuluje své stádečko tupých ovcí a vede je do společné záhuby. Jsou toho plné celé dějiny světa a stejně to lidstvo pořád opakuje.

     1. A co když Rýzner jen chce aby už MAFIE konečně přestala ovládat Humpolec? To je špatně snad jen pro ty mafiány a jejich partu. Ostatním by to vadit nemělo, naopak.

     2. No musí ho příští rok lidé zvolit, pak tam bude.. Ale Bůh nás chraň před těmito megapodnikateli..Radši truhlář z dílny než podobní mocní

  1. Neřešte prosím bláboly nemocného člověka.
   Velký problém je situace na České poště v Humpolci. Ta prostě nefunguje – dnes např. zavřeno, nepřehledná pracovní doba …………

  2. Ryzner at tahne do prdele takovy kreten nemuze ridit mesto pac jeho firma kolabujea je mu to jedno bodet 30 milionu mesicne dostane a firma mu je u prdele a tohohle blba tam lidi chteji potes panbuh

  1. je to Arogantni debil a mysli si ze svet pari jen jemu ale jednoho dne narazi a to se zemekoule otoci 3x

 1. Si přečtěte dopisy Kratochvilovi.
  Tajemník popřel, že by město něco šetřilo. Kratochvíl lže a ze lži ho usvědčil tajemník.
  Stačí si přečíst dopisy mrzi Ryznerem a Kratochvílem.

  Ať město začne šetřit, forenzní audit

    1. ODS=klientelistická mafie, už od dob Lájose Bácse a Radjiva Sinhy
     v Humpolci je to partička co spolu kamarádí a kšeftuje, nevadí jí coby sponzor úředně uznaný blb Kratochvíl, který by jinak seděl v kriminále – stejně jako kamarád mafián Racek…no samí cnostní lidé co dnem a nocí myslí na blaho lidu

 2. Si přečtěte dopisy Kratochvilovi.
  Tajemník popřel, že by město něco šetřilo. Kratochvíl lže a ze lži ho usvědčil tajemník.
  Stačí si přečíst dopisy mrzi Ryznerem a Kratochvílem.

  Ať město začne šetřit, na minulém zastupitelstvu Hugo předkládalo možnost forenzního auditu

   1. PČR by to už sama měla začít šetřit. Takto to vypadá, že je někým ovládaná. Nebo jsou příslušníci slepí a hluší, že nevidí co se tu několik let řeší? To asi ne. Takže něčí zájem nic neřešit.

 3. „Ale i do budoucna budu vždy volit postup, který bude znamenat pro město a jeho obyvatele menší komplikace,“ dodal.

  Dalo se to pochopit při první akci, ale ne v těch dalších letech. To už jste jak pivovar tak město věděli, že ty trubky povedou i dál. Měli jste dost času to zkoordinovat a papírově řešit. Tohle je jen ukázka arogance, že někdo tady může všechno.

 4. Tak tak v Humplu se pivovar nemusí o nic starat, jelikož všechno zařídí loajální úředníci města a politici.

  Když nic jiného, tak zde věřím že už si Bernard žádnou černotu nedovolí.

  Hugny mění zaběhnuté návyky a staří dinosauři skřípají zubama, že si zde nemůžou dělat co chtějí tak jak za mafiána Kučery

  Mimochodem věříte někdo starostovi, že podá na Rýznera žalobu?
  Hahahahaha a za co, že byl přistižen při lži. Stejný jak Bernard jen prázné PR gesto pro hloupé ovčany, kteří nechtějí či ani neumějí číst.

  Nene zdejší gauneři mají z aktivit Huga stažené břicha a zadky!

  Město kde se lži a manipulaci skvěle vede – vítejte v Humpolci 🤮

  Hugo nedej se, pravda zvítězí!👍👍👍

  1. Hezký večer, je jen otázkou, kolik nás hloupých ovčanů v Humpolci je. Aby to nebyla většina. Takhle chcete získat sympatie voličů? Jejich urážením? Jestli jste si neměli k té vaší neokultivaci vybrat nějaké osvícenější sídlo. Krásný letní víkend všem přeje Ovčan😀

   1. Mate recht pane Ovcan. Vsichni co nejsme hugnofilove jsme tupci. Tak snad ne takovi abychom vsichni nesli k volbam.

  2. hugo at jde do predele jejich slogan ze zaclenime Bulhary Rumuny a dalsi vetes a postavime jim skoly at se tu maji dobre…hovno poslat tyhle srace zpet od kud prysli akorat tu delaji bordel …takze Hugo at jde do prdele tuhle pakaz tu nikdo nechce

 5. Ovce ktere podporuji gaunery co rozkradaji mestske penize, jsou jen blby ovce. A je to vzdy smutne, bez ohledu na to jestli jich je vetsina.
  Ja osobne o jejich hlasy nestojim, jsou mi ukradeny, ale je to stejny jak s blcema co volej Babise, Zemana, Okamuru ci soudruha Filipa.

  Taky preji vsem krasny vecer
  😘😘😘

  1. Podle vseobecne dostupnych informaci se jako jedna z blbych ovci nemohu zorientovat jestli jsou gauneri ti soucasni, nebo ti co je chteji vystridat…

   1. Kolik má podle vás cenu projekt na 4 rodinný domky?
    Přijde vám adekvátní cifra 2 miliony?
    Dala by vaše rodina 500 000 za projekt na rodinný dům?
    Opravdu?

 6. Je faktem, že projekt za 2.000.000,— Kč v ulici Panskodomská, tlačili Brukner, Kratochvíl.

  Díky zásahu zastupitele Machka z Humpolecgo, město ušetřilo 1.100.000,— kč

  Zároveň stejně se v té ulici žádný 4 rodinny domky nepostaví, páč domek za 8.000.000,—kč je pitomost.

  Celý je to blbě a vy to máte možnost sledovat v přímém přenosu, jak se elegantně kradou peníze. Představitelé města předloží nesmyslný záměr, 16 zastupitelů ho odsouhlasí, vedení si namastí kapsu a jsem zvědavý, kdy se zacne stavět. Nikdy!!!
  Užívejte si to, je to vaše město. Město pro byznys, ale jen pár vyvolených zlodějíčků, který si hrabou co to jde.
  Jeden černý stavby, další projekt, který se nikdy nezrealizuje, další si dodá knizky do škol a školek i když je ve střetu zájmu, další jede v levárnách s metropolitní sítí, další okrádaj lidi skz vodu a kanál atd, atd

  Ale nejhorší je Rýzner a HUGO!

  Ano jste hloupý ovce, nebo gauneři co v tom jedou, nikdo jiný tuhle svoloč co nám vládne 30 let, nemůže obhajovat

  1. Nikdy by mě nenapadlo, že budu volit ODS, tentokrát ale zřejmě ano. A dopředu upozorňuji ryznerjugend, že se kvůli tomu ani nemusíte pohoršovat – diagnostikovali jste mne jako ovci, takže co byste čekali…

   1. ale vy nebudete žádná ovce, vy klidně můžete jet v těch jejich praktikách a současný stav vám vyhovuje, že?

     1. Kdo má čisté svědomí nemusí se ničeho bát 😉
      Dívat se, jak tady manažeři města vekslují ve stylu projekt na domek za půl milionu, když víte že vás stál 70 tisíc je neskutečná bezmoc. Je to z peněz nás všech, můžou za to být třeba startovní byty pro mladé.

  2. tady to ani Šlachta nenapraví, je to tady prorostlý skrz naskrz korupční mafií a příbuzenskými vztahy

  3. Tu zlodějnu na Panskodomský nějak rychle zametli pod koberec. Nebýt aktivního Machka, tak to někdo vytáhl později a Bruckner šel bručet do chládku za Rackem.

  4. Pan Bernard je velké zklamání. Několikrát dostal nejvíc hlasů, mohl starostovat a někam město posunout. Ale už je jasné, že mu jde jen o vlastní zájmy. Bohužel. Můj hlas už nikdy nedostane.
   Pan Kratochvíl je ve střetu zájmů a vydělává na dětech, to je velmi ubohé. Stydím se, že ODS měla můj hlas. Už nikdy.

   1. Na jakych detech ? Co tady zkousich hrat na city ? To je jako, ze majitel Huga zasira detem svet plastama nebo ze pivovarnik je podporuje v chlastu.
    Zkus inteligentni argument.

 7. Gratuluji, jen tak dále, není nic lepšího než si vědomě nechat rozkrádat město, ať žije ODS a její úžasní chytří a skvělí voličiˇ

  Máte co si zasloužíte, jen se nedivte, že zde existuje skupina lidí, byť evidentně výrazné menšiny, která se nikdy neztotožní s místními praktikami humpolecké ODS a KDU

  Držím palce HUGO a STAN, ono se to jednou prokáže, slušnost a poctivost zvítězí a je normální obhajovat základy právně demokratického zřízení

  1. Hezký den, promiňte, ale opět tu voliče urážíte. To, že si někdo dovolí ohradit se proti vaší nenavistné rétorice k vašim oponentům, ještě neznamená, že schvaluje jakékoliv protizákonné praktiky.
   Dlouhou dobu jsem vám fandil a považoval vás za příslib zdravé změny. Je moc smutné pozorovat, jak sami sebe odřezáváte od svého okolí, jak si sami zamykáte dveře, které jste měli otevřené. Jestli máte dojem, že jen tak někoho urazíte a on vám pak donese svůj hlas, tak se dle mého názoru bohužel mýlíte. Nebo zde už rozjíždíte taktiku pro případ volební prohry? Abyste pak mohli prohlašovat „my to říkali, že v Humpolci jsou blbí voliči“? Zvláštní způsob získávání voličů.
   Píšete „slušnost a poctivost zvítězí“. Pokud volby vyhrajete, možná zvítězí poctivost, to neumím posoudit, ale slušnost jistě ne. Pěkný den. Ovčan

   1. Dobrý den, kvůli Vám a Vaší útočné retorice již nebudu volit místní ODS… změňte PíáR milá odsko!

     1. Dobrý den, kvůli Vám a Vaší útočné retorice již nebudu volit místní ODS… změňte PíáR milá odsko!

   1. Mnoo potom co Hugny klasifikuji vsechny volice co s nimi ve vsem a bez vyhrady nesouhlasi jako tupe a blbe ovce, se neni cemu divit. Tak snad aby dostali hlasy alespon od pulky clenu jejich spolku 🤣🤣🤣.

     1. Posedlost ? To zřejmě nee. Spíš tragikomická epizoda současnosti a výkřik do tmy.

     2. A jaké? V humpolci někdo upíchne nějakou rychlokvašku před volbama a tu budete volit?

     3. Tak snad záleží na tom, co to bude za člověka. A pokud to nebude fašoun nebo komanč, tak proč ne.

 8. Nejvyssi cas, zatocit s rozkradaci humpoleckych penez

  Lidi nenechavejte si uz s*at na hlavu

  Volte jiny ksichty, ale rozhodne ne ty, kteri tak sedí vic jak 2 volební obdobi

  Neni to o stranach je to o gaunerech, kteri se nestiti cehokoliv, jen kdyz jim zacinka v jejich kapse

  1. Promluvil ten, který v žádném případě kandidovat nepůjde a bude dál brblat v některé z humpoleckých putzyk nad čepovaným Bernardem, že všechno ve městě he humus a že si nesmíme nechat srát na hlavu.

    1. Přestaňte používat výraz Národní fronta, když to co byla NF možná ani neznáte. Současná podoba zastupitelstva není NF, je to pouze to, co jsme si roku 2018 zvolili.

     Vydržte ještě rok a bude nové zastupitelstvo..

   1. Přečetla jsem jednim dechem. Dosud nejzajímavější vydání. Černota a stavby placené městem, odpady a zvýšený poplatek, nefunkční výbory a nájemné 60 Kč v bytech města pro všechny. To jsem neměla tušení v jakým absurdistánu tady žijeme. Děkuju HUGu za otvírání těchto témat. Na ty si nikdo nikdá netroufl a to jsem s ohledem k mýmu věku zažila v Humplu už hodně. HUGo na radnici! 👏🏻

    1. K fungování výborů.Kontrolní výbor drží v rukou volební lídr sdružení Hugo.. Bohužel, pod jeho vedením výbor nezvládá provádět kontroly, které si sám naplánoval. Sám se k tomu přiznal hned na začátku jednání zastupitelstva. Členové mu nechodí na schůze, k tomu epidemie covidu zpomalila činnost. Sám bohužel pracuje v Praze což mu funkci předsedy KV značně ztěžuje. Ukazuje se, že práce mimo Humpolec, časově velmi náročná ho plně vytíží a chybí mu elán k práci KV. Položme si otázku, proč i ostatní členové KV nejsou aktivnější.

     Proto bude jen dobře, když sdružení HUGO bude roku 2022 mít jiného volebního lídra. Kdo to však bude je ve hvězdách.

 9. Může mi někdo vysvětlit, co dělá takový člověk jako paní arnotová v zastupitelstvu?

  Ta je tak hloupá, že se za ní musí stydět celá KDU.

  Ach Bože, Bože, jak hluboko a dlouho se budeme ještě propadat? Je toto dno humpolecké komunální politiky?

  Smutně se sleduje vystoupení lidí jako paní Arnotová, doufám že jí někdo v soukromí vysvětlí, že má raději do konce mandátu mlčet a pak už nikam nekandidovat. Je to ostuda, jak jednoduchý lidé sedí v našem zastupitelstvu. Bohužel ostuda nás voličů jaký kreaturky a figurky volíme.

  Stydíme za tu pani!!!

  1. Je tam proto, že ji voliči zvolili ze třetího místa kandidátky. Na tom není nic těžkého pochopit.

   Spíše se divím, že se tomu podivujete vy. Lidé nezvolí skladníka či řidiče nebo prodavačku,ale volí právě tyto podobné usměvavé paní.Např. učitelky, doktorky, ředitelky.
   Asi převládá obava, že by to lidé bez titulu a vedoucího postu neuměli na zastupitelstvu odsedět a něco smysluplného říci.

 10. Hele mi teda přišla na živým záznamu celá koalice ve středu jak zařezaná. Co se na tom městě děje ??? Najednou se začalo řešit odstranění černejch staveb. Po 3/4 roce? Proč tak najednou ???

  1. Je to volaké divné že jo. Ani pan Ovčan nereaguje na výzvu k odstranění černých staveb. Čím to je čím to je, že nenapíše ani řádek?

   1. Pěkné odpoledne, pan Ovčan nereaguje jednak proto, že mu to jeho pracovní vytížení v posledním týdnu jaksi neumožnilo, jednak také proto, že nemusí. Čistě technicky – na výzvu má reagovat ten, kdo byl vyzván, a to já nebyl. Krásný víkend. Ovčan

 11. Jako jedna z nestrannych a tupych ovci mesta Humpolec mam obavu, ze po precteni mistnich diskuzi , bude mit malokdo schopny odvahu kandidovat. Take proc si delat zivot peklem ?

 12. Není o co stát, když to tak sleduji.
  Klientelistická banda, arogantních zlodějíčků s hloupým ansáblem lidí, kteří zvednou ruku vždy, když je potřeba.

  A nevím jestli někdo stojí o to být v druhé skupině zastupitelů, kteří jsou neustále koalicí napadáni, vrcholem všeho je když vás začne peskovat paní Arnotová, žena z lidu jak Švermová z komunistický normalizace. Jen Švermová měla alespoň herecký přednes. U Arnotové není NIC ☹️

  Nejdřív by to chtělo velkou změnu, více čerstvé krve, než dinosauřích hovínek.
  Otázka je jestli je toho humpolecký volič schopen a druhak, jestli noví zastupitelé nebudou kopie těch předešlých.
  Zkusit by se to mělo, neb změna je život.

  Bohužel je zde krásně vidět, jak devastujících bylo 40 let pod komunistickou diktaturou. Lidské charaktery jsou hodně pokřiveny, smutné, velice smutné!

 13. Může mi někdo vysvětlit, co musí udělat Hugo, aby nedostalo od vedení města jebačku?

  Vidím vizi od HUGA, jak si představuje pracovat s územím Máchovky. Mimochodem moc pěkně zpracováno.

  Zná někdo vizi vedení města? Může být pan starosta tak hodný a dát na měststký nebo jeho osobní Fb jejich vizi tohoto území, když na tom pracují 2 roky? Rád bych si obě vize porovnal

  Není to tak dlouho co jsem četl starostova slova v reakci na Rýznerův otevřený dopis, kde píše jak se těšil na nápady Huga a diskuzi nad těmito nápady.

  Co vidíme? Hugo přijde s přírodním koupalištěm Dvorák, Březinka, nyní Máchovka a oni je vždy seřvou jak malý děti. ( jednou je to blamáž, jindy ostuda atd)

  Ano vedení města vykradlo HUGO volební program s vizuálním stylem města ( ovšem zůstává otázkou, jestli budou schopni tento vizuální styl kompletně implementovat), vykradli HUGU participativní rozpočet ( demagogicky ho drží jen pro žáky základních škol a nenechají dospělé populaci ani korunu z částky 300.000,— kč)

  Zdá se mi, že je to jen závist našeho vedení, které samo vymyslí tak akorát starou bačkoru.

  Hugo nedejte se znechutit lidmi co jsou frustrování z vašich schopností, nápadů a inteligence. Nesehají vám ani pod kotníky. A to je to proč se chovají tak hloupě, jelikož si to uvědomují a vás se bojí.

   1. Naštěstí tady máme tu vaší starou partu, která se o nás komplet postará že nemusíme ani myslet. Už se těšíme jak se na vás budeme dívat dalších třicet let. Jupí, hurá!

    1. Naštěstí tady máme mladé neokomsomolce, kteří už rozhodli, že všechno minulé bylo špatně a všichni jejich oponenti jsou hlupáci. Je to všechno jednoduché a černobílé.

 14. Mnoo to zalezi predevsim a hlavne na Humpolacich u voleb, zda toto kontroverzni hnuti budou chtit mit ve vetsi mire na radnici. Nebo zda zustanou u tradicnich stran a kandidatu, nebo zvoli uplne cerstvou nabidku .

  Qui sait …

  1. Takze, za mne – absolutni souhlas s prispevkem vyse. Kazdy novy projekt, s kterym prijde Hugo, je automaticky zablokovan. Nase slavne mesto ovsem neprijde nikdy s nicim. Jedina akce je S kolem kolem Humpolce… pokud mesto zavrhne projekt Machovka (samozrejme jen proto, ze ho zpracovalo Hugo) a pritom sami vubec zadnou vizi ani projekt nemaji – to je zoufalost. Ono to neni zadarmo, samozrejme – ale kdyz bychom jinde klidne zaplatili za jine zpracovani projektu o milion vic, nez je fakticka cena? Za mne dnesni vedeni mesta? Ubozi zvedaci rukou, bez napadu, bez vlastni vule, omezeni lide. Proto doufam, ze je po volbach vyprasime pryc. Ja chci moderni Humpolec, kde se s verejnymi penezi naklada verejne. Kde se bude rozhodovat podle toho, co je lepsi – a ne podle toho, kdo s napadem prisel. Nevedela jsem, ze se z penez nas vsech rekonstruuji mestske byty, ve kterych se pak bydli za 60 czk za metr… a kdo v nich bydli? Kdo o tom rozhoduje? Jsem vdecna, ze Hugo upozornuje na netransprentni nakladani s penezi. Ze usetril pres milion z nasich penez za levarnu pana Brucknera. A kdo neni a nechce, aby se to vedelo, tak je jednoduse hloupy. At si kazdy voli stranu, o ktere si mysli, ze mestu pomuze. Nic jineho. Za mne a moji rodinu to je ale Hugo, zadna jina strana si zmenu nepreje. K Bernardovi se ani nebudu vyjadřoval, ten vzdy sedel v zastupitelstvi jen kvuli sobe, NIKDY kvuli lidem, kteri jo tam svymi hlasy poslali. To same jako Babis se svym Agrofertem.

   1. Nevím – co přesně je na té navrzene Machovce tak úžasného? Pokud vím, tak požadavek HZS byl na umístění nové základny u dálnice kvůli rychlým výjezdům pro D1. Tady se to ignoruje a prskne se o jednu ulici vedle od stávající základny. Hurá. Ale obrazek namalovanej hezky a barevně. To zas jo.

 15. Voplakal prý lídrem příští rok za Hugo nebude.. To je rána pro celé sdružení.. Bez něj je to jen stroj bez motoru

  1. Jediný lídr se jmenuje Zdeněk Rýzner. Stvořitel, investor – prostě guru. A ten by měl jít logicky s kůží na trh,
   pokud má ovšem alespoň trochu skutečné odvahy a cti. Ne zase jen nastrčit nějakou loutku pro občany stravitelnější. To pak není nic jiného, než podvod na voliče.

   1. To je rozumné a hlavně jasná demokratická odpověď na jasnou otázku. Chtějí mne humpolečtí voliči nebo ne ?

   2. Rýzner přece kandidoval, tak jaké to vedete hloupé řeči o odvaze a podvodu na voliče?
    Nedostal dost hlasů, aby to stačilo na mandát zastupitele. Příště to může být jinak. Srab to určitě není, pálí si prsty s mocnou humpoleckou mafií vědomě. To je mu ke cti. On tady spoustu prostředků věnoval bez toho, že by za to měl nějaké výhody. Na rozdíl od jiných…

    1. To je nějaké stvrzení bratrství, když si spolu pálí prsty? Na Chobotnici jsem koukal, ale tenhle druh přísahy si nepamatuji…?
     Kdo je humpolecký Corrado Catani a kdo Tano Cariddi?

    2. Jestli nekdo v Humpolci neni srab, tak je to Ryzner. Nebo se snad nekdo jiny dokazal nekdy ozvat nebo dokonce zpochybnit jasne levarny? Nikdo nikdy. Byli tam doted jak prasatka v sametovem chlivecku, roky absolutne bez osobni odpovednosti a tak prichrochtavali Bernardovi a vsem dalsim, kdo si potreboval neco utrhnout. A najednou jim nekdo hejbe s korytkama! Nekdo se pta, proc tohle stoji tolik, kdyz by to mohlo stat mnohem mene. Proc nekdo bydli v mestskych bytech za 60,- za metr a proc tam vlastne bydli lide, kteri v zadne nouzi nejsou? Ale nechce se jim platit hypoteku a tak maji mestsky byt… je toho opravdu hodne, co je v tech jejich hovinkach za ty leta zahrabano….za mne jedinej Ryzner ma koule . A nemusi byt ani v politice, jestli stoji z stranou, ktera bude pokracovat v tomhle smeru, tak ta strana je pro mne dobra.

     1. Přesně tak, ale mafiánům se to pochopitelně nelíbí. Ani to, že je nazveme mafiány. Oni se považují za ctnostné občany a něco jako šlechtu. Tfuj.

     2. Oni jsou takoví, my je nazveme… Samosoud začíná? Kde konkrétně mám vidět posun úrovně?

 16. Přesně, Rýzner dělá všechny akce pro lidi ze svýho, pochybuju, že by na tom kdy něco vydělal, město mu vždycky akorát všechno zakáže….A nejsou to rozdávaný koblihy na náměstí koupené z městského rozpočtu 😀

  1. Ryzner je vsecko, jenom ne filantrop. Nikdy, NIKDY nedela nic z ceho by necejtil profit do budoucna. V tom je (a to myslim obdivne) genialni.

 17. Jasně, takže z Rýznera je vlastně úplnej filantrop???
  Ha, ha, ha…………………….a jestli teda má ty tzv. koule,
  jak tady někdo silácky napsal, tak ať zkrátka kandiduje na starostu, když je to celé jeho dílo
  a je to takovej machr. Nic proti tomu. Čestnej a transparerntní souboj a ne se schovávat za Voplakala
  nebo kohokoli jinýho. Toť vše.

 18. To že je Rýzner filantrop o tom asi není v Humpolci pochyb, ale když ho tady pasujete do bojovníka s humpoleckou mafií, nějak mi k tomu schází to zásadní.
  Podání TRESTNÍHO OZNÁMENÍ.
  Až to udělá, budu mu jeho boj věřit, do té doby je to jen takové nic neříkající (k)očkování.

 19. Převzato z HUGo facebooku..

  Vážení spoluobčané,

  dovolte, abych vás touto cestou otevřeně informoval, že jsem dne 5. května 2021 podal trestní oznámení, které se týká vážného podezření z netransparentního nakládání s veřejnými prostředky města Humpolec a financování staveb ve městě. Jak se od r. 2019 postupně ukázalo, nejedná se o ojedinělé záležitosti, nýbrž existuje důvodné podezření, že zde funguje důmyslný systém vyvádění veřejných prostředků z městského rozpočtu ve prospěch několika soukromých společností. Dále naleznete výčet důvodů, které mne k podání vedly. Abych zamezil stupňujícímu tlaku a účelovým manipulacím vůči mým kolegům a znevažování, že se jedná čistě o politický boj v našem městě, rozhodl jsem se odejít k 30. červnu 2021 ze sdružení HUMPOLECGO!.

  V roce 2019 jsem se poprvé jako člen finančního výboru dozvěděl o opakovaných černých stavbách ve městě. Přestože jsem se dlouhodobě snažil, aby se řádná kontrola a náprava řešila nejprve v rámci samotného města, byl jsem umlčován. Pan starosta si vymýšlel opakované kontroly a šetření, právní posudky, že městu nebyla způsobena finanční újma apod. Zastupitelé z ODS, KDU-ČSL, ANO, ČSSD a KSČM spolu s ním hlasovali proti provedení řádné kontroly v podobě nestranného forenzního auditu. Závěry znaleckých posudků soudního znalce byly zpochybňovány přímo panem starostou, aniž by disponoval nezbytnou odborností. Místo věcného řešení a uklidnění celé situace byli ve veřejném prostoru napadáni opoziční zastupitelé, často s argumentací, že jsou mé loutky, a byli tak zastrašováni. Dosavadně zjištěná pochybení jsou ovšem natolik závažná, že nastal opravdu nejvyšší čas, aby vše nezávisle prošetřila policie. Pan starosta a zastupitelé mají svoji vlastní zodpovědnost a rozhodli se tak, jak se rozhodli.

  Má vytrvalost a ukázání odhodlání veřejnosti i médiím, že se nebojím hájit zájmy města a pravdu a že jde o vážnou věc, podpořilo některé naše další spoluobčany i k jejich odvaze. Díky těmto odvážným jedincům se zajistily další důležité podklady a informace, které dokládají a utvrzují všechna identifikovaná závažná podezření. Podnět k prošetření byl zaslán vrchní státní zástupkyni JUDr. Lence Bradáčové, Ph.D., a věcí se již začaly zabývat orgány činné v trestním řízení. Už nebude snadné manipulovat s dokumenty při vyšetřování, naopak je alarmující nyní sledovat, jak úřad a někteří lidé doposud postupovali a nyní, už v momentě po podání trestního oznámení, postupují.

  Upřímně uvádím, že své rodné město mám opravdu velmi rád. Ale z úřadu, který by měl sloužit primárně veřejnosti a občanům a měl by být transparentní, se bohužel stalo klientelistické místo. Přemýšlel jsem, proč i na základě jasných a důvěryhodných podkladů prokazujících, že je něco v nepořádku, většina zastupitelů rozhodla tak, jak rozhodla, a zametla transparentní kontrolu, která by napomohla tuto záležitost uklidnit a vyřešit, pod koberec. Jsou zřejmé tři základní důvody: (i) zastupitelé mají z této činnosti své benefity jako např. zaměstnání, nebo se (ii) bojí, anebo (iii) chtějí mít prostě klid a neřešit jakékoliv problémy. Vše je mezi sebou úzce provázáno. Jako zastupitelé, tedy osoby zvolené z řad lidu, tzn. naši reprezentanti, by si ale měli uvědomit, že mají svoji právní zodpovědnost, včetně té trestněprávní. V tuto chvíli těchto 16 zastupitelů nepovažuji rozhodně za důvěryhodné osoby, které by měly nadále vykonávat veřejné funkce. Namísto věcného řešení problému v zastupitelském plénu pan starosta jako nejvyšší představitel města manipuluje s právním posudkem. Následně ho jeho vlastní tajemník usvědčí ze lži. Jinde by takový politik vlivem okolností okamžité rezignoval, ne však u nás ve městě. Tady jsou šikanováni ti, kteří předkládají tato objektivní fakta, jakkoli nepříjemná jsou.

  Věřím, že se jednou dočkáme nové doby, kdy do vedení Humpolce nastoupí lidé morálně silní, pro které nebude výkon veřejné služby jenom prázdnou frází. Chtěl bych na každého z vás apelovat. Zajímejte se, co se děje na úřadě i ve městě, zajímejte se, jak probíhají veřejné zakázky, sledujte zasedání zastupitelstva, ptejte se zvolených zastupitelů. Zkrátka hlídejte své politiky. Všichni do jednoho jsou placeni z našich daní. Chtějte, aby finanční prostředky z rozpočtu končily v důležitých komoditách pro město: v nových bytech, v nových školách a školkách, v infrastruktuře apod. Chtějte transparentní úřad, kde se nebudete bát na cokoli zeptat. Na posledním zastupitelstvu byli zastupitelé HUMPOLECGO! napadeni dokonce i za pozitivní návrh vizualizace projektu Nová Máchovka. Proč? Prý mají respektovat vztah podřízený (v tomto případě zastupitel) a nadřízený (v tomto případě starosta) a je jim diktováno, s kým ze svých pozic mohou jednat a s kým ne. Tak hluboko jsme v politické úrovni, morálce a etice v Humpolci klesli.

  Opozičním zastupitelům, nyní už bývalým kolegům ze sdružení HUMPOLECGO!, přeji, aby vytrvali ve svém úsilí a odhodlání, nenechali se odradit a znechutit arogancí pana starosty a některých dalších zastupitelů a měli nadále dostatek energie hájit především zájem města Humpolec a jeho občanů. Tak ostatně sami veřejně slíbili.

  S úctou

  Zdeněk Rýzner
  člen Finančního výboru Zastupitelstva města Humpolec

  Tak snad brzo uvidíme kdo měl v čem pravdu jako..

  1. jako vzdycky. Navezt lidi do nejake taskarice a tise vystoupit….. Politika je svinstvo a prachama se utahnout neda. To neni soukroma sfera, tady je takovych zajmu, ze se to proste na silu delat neda. ZR pochopil.

    1. pro sebe. ZR ale asi chtel dobyt slavu tim, ze udela neco pro lidi, mesto. A to je ten problem. Lidi zmenu nechtej a spis koukaj na svoje jisty. A tak si myslim, ze ZR procitnul v tom, ze at udela co udela, vzdycky to bude spatne. Nekomu se to nebude libit. Pripadne podcenil cilovou skupinu. Dam priklad: Dotaznikem se ptate na to jestli chcete v HU kvalitni vzdelani a jste za nej ochotni platit. Odpoved Ano a Ano. No tak ji zacnete resit a vybehavat. Udelate ji a reknete lidem, tak tady ji mate…. a oni? Dik ale my zustanem na Halkovce. Ono nas tam vlastne nic netrapi. No a to by jednoho nastvalo…. Takze foodmania (sponzor a navstevnici – hlavne Hranipex), 8micka (to same), skolni skupina – par kamosu, jinak nezajem – no a vsechno ho to stoji ohromny prachy. Tak se na to vykasle …. chapu ho. Lidi si to nezaslouzej.

     1. Můj názor je, že zavádět v Humpolci soukromou základní školu je opravdu nápad mimo mísu. Nic jiného než podkopávání obou základek a oslabování jejich kvalit. Nic proti autorovi této myšlenky nemám, ale tudy cesta nevede

     2. No, jednu takovou zaručeně kvalitní, převratnou a progresivní základku si pamatuji z nejmenovaného městečka, kde jsem pár let pobýval. Byl to projekt lesan z pedagogické fakulty UK. Už to zrušili – plodilo to a sociální mimózy, které znaly pouze práva, nikoliv povinnosti. Nikdo z nich se nedostal na jakoukoliv vysokou školu. Takže i kvalitu vzdělání na soukromé škole v Humpolci budeme moci posoudit až dle úspěšnosti absolventů, to chce jeste trochu času…

 20. Takže velký odvážný hrdina s koulema? Stvořitel opouští svoje ovečky uražen ve své bezbřehé ješitnosti. Všechny pourážel, udělal z celého úřadu, starosty, politických protivníků bandu zločinců a podvodníků. Tyjátr, jakej jsem ještě nezažil. Trapný divadlo jednoho herce uvádí další premiéru. Je potřeba za toto divadlo poděkovat všem jeho inscenatorům, včetně hlavního protagonisty. Kam se sere Národní.

  1. Prvně by si měl udělat pořádek v Hranáči, ten snad nevidí co mu z toho nasazený vedení dělá za ostudu

  2. No, poslední fázi show, tedy spíše okopávání kotníků nazvanou „Pokládání černých staveb“ už podepisoval Zdeněk Rýzner sám. Žádné HUGO.

   Osobně se domnívám, že HUGO teamu konečně došlo, jaká hra se hraje a jaké role jsou souzeny jim. A udělali jedinou rozumnou věc, co šla – nohy na ramena a pryč.
   HUGO už není.
   A to prohlášení o vystoupení je jen závojíček nad děním.

   Rád bych se pletl, minimálně pánové Voplakal a Alenka jsou podle mého těmi správnými zastupiteli.

   1. Není nic vzdálenějšího pravdě, než blouznivé a pomatené přání pana Františka, ale jak již to tak bývá, to že rozumíte IT, neznamená že rozumíte zákonitostem komunální politiky.

    Hugo bez Rýznera, bude ještě silnější a pro humpoleckého voliče atraktivnější.

    Milý pane Františku opak je pravdou, ale to uvidíte v blízké budoucnosti sám.

    Hugo je v příštích volbách jasným favoritem a pevně věřím vítězem, který obrátí kormidlem zdejšího zkorumpovaného prostředí.

     1. Znáte to, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp

     2. Jojo, znám. Kdo se směje naposled, má nejdelší vedení.

 21. Mnoo nevidim zase takovy problem v tom, ze nekdo zajisteny po triceti letech uspesneho a vycerpavajiciho byznysu hleda dalsi seberealizaci nekde jinde. Otazka muze byt kdo a kde. Nic proti nikomu a nicemu. Proste obecne.

 22. Ja se opravdu nestacim divit – 90% diskutujicich tady premilalo z leva do prava, ze kdyby mel Ryzner dukazy, tak poda trestni oznameni. Ze jen placaji do vody. Ale ono podat takove oznameni – to musite mit dukazy a byt pripraveny, takze to chce svuj cas (nakonec proc ne, vzdyt co se na meste resi, vsechno sama pohoda…) ALE – kdyz Vam tady oznami, ze to oznameni podal a protoze ho vsichni osocuji z toho, jak manipuluje HUGO – tak odchazi z mistni politiky ….. zase vsechno spatne a je to zase srab. To je fakt tezky, neco delat. Ja osobne vniman veci jak jsou, Ryznera si za to velmi vazim a budu podporovat HUGO i bez nej. A taky budu cekat. Jestli nase zastupitele to vysetrovani alespon vystrasi a zklapnou. Za mne je Ryzner borec a rozhodne filantrop. Ja si 8smicku a jeji dotovane akce uzivam a moji znami jsou z celeho toho projektu na vetvi – ze to nedotuje stat. A ted mne klidne ukousejte.

  1. Sám budu sledovat, co z toho nakonec bude, neb podáním „toho“ se zde operuje už pár let. Dovolím si zde odložit jeden odhadovaný postup – Bernard mezitím zlegalizuje svoje černé trubky, policie během roku/ dva nic nezjistí a zbyde z toho trochu ostřejší předvolební guláš s mírným ocáskem pachuti. Jinak si myslím, že jste sám uhodil hřebík na hlavičku a to ve větě „…Jestli naše zastupitele to vyšetřování alespoň vystraší a zklapnou…“, to je totiž pravděpodobně také jediný důvod, proč se ta celá sranda dělá. Nebudu se pouštět do diskuze ohledně kvality zastupitelstva – jsou dobrá, horší, špatná, tak to zkrátka je. Nikdy by však neměla být „vystrašována“, popř. „umlčována“ jen proto, že si pár jedinců musí veřejně dokazovat, kdo dočurá výše (myšleno obecně a vůči všem stranám). Buďte ale v klidu, děje se to napříč republikou, politická kultura nula, od hradu až do podhradí (myšleno toho v Praze). Jak praví jeden slovenský klasik, „bude líp“ a já doufám, že brzo a bez něj, aby tyhle tyjátry z obcí postupně zmizely a vedla se zase normální diskuze.

   frrrr

   1. A co když je to tak, že se několik let pár hajzlíků v našem městě, snaží přečůrat (okrást) nás všechny.

    Když čtu pozorně Rýznerův dopis, tak zmiňuje “důmyslný systém na vyvádění veřejných financí do soukromých společnosti”

    Osobně si myslím, že pivovarské trubky jsou jen třešničkou na dortu.

    Vzpomeňte sám pane Frrrr, jak to bylo s projektem na Panskodomskou,.
    Co když je takovych “Panskodomských” vícero?

    Počkejme na vyšetřování Policie ČR

    Hugo se snažilo ať se udělá forenzní audit na všechny stavební akce od roku 2013.
    Bylo to zastupiteli zamítnuto.
    Bernard, starosta, občani ti všichni vyzývali pana Rýznera ať podá TO.

    Tak teď nechme konat policii a státního zástupce.

   2. Typickým zastrašovatelem je paní Arnotová a její přihlouplá věta: jestli si zastupitelé za Hugo uvědomují, že všude existuje vztah NADŘÍZENÝ PODŘÍZENÝ.
    Není větší a jasnější ukázky, chuti umlčet opozici. Ano souhlasím hloupým způsobem od naprosto hloupého človíčka jakým paní Arnotová je. Ale takhle se snaží vládní koalice s podporou ČSSD a KSČM neustále válcovat opozici za cokoliv.
    Žádná diskuze jen hloupé štěky, které jasně ukazují jak si kdo představuje demokracii.
    Nikdo nebere v potaz, že opozice taky zastupuje určité voliče a můžou se demokraticky scházet s tím koho uznají za vhodné.
    Bohužel jak už jsem psal výše hloupá ovce (Arnotová), chtěla zabečet, aby si jí beran (Brukner), všimnul, ale dopadlo to jako vždy nechutná pachuť “všehoschopných” zákeřňáků, kterým schází jakýkoliv morál🤮🤮🤮

 23. Jak znám Zdeňka, bude to připravené dobře a bude to podložené. Co se týká vystrašování, – já si teda take myslím, že by měli být úředníci z města vystrašení. Takový úředník má obrovskou moc a nulovou odpovědnost za chybné rozhodnutí. Ikdyž se vyšetří, že docházelo k podvodům, obcházení a manipulování veřejných zakázek, tak oni nebudou nikdy nic platit. Ale doufám, že se budou dotyčné osoby alespoň stydět, až se to veřejně zjistí. A dostanou padáka. Panskodomská určitě nebyla první případ a jen díky Hugo se to zjistilo a nestalo. Tečka. Jako právní posudek o bezúhonosti zastupitelů od právničky placené tím městem? Forenzní nezávislý audit zamítnut? Já jsem si obrázek udělala. Stačí si pustit pár záznamů ze zastupitelstva. Chlebíčky, kafčo a zvednout ruku podle domluvených scénářů a hlavne žádné dotazy a diskuze.

  1. Vážená paní..To že se zamítl forenzní audit je škoda, sám bych osobně pro něj hlasoval,pokud bych seděl v řadách zastupitelů, ale berte to tak, že návrh auditu byl demokraticky přehlasován a tím to padlo..Tak to chodí, většina rozhodla.

   Diskuse určitě být mají, je smutné, že většina ze zvolených mlčí..Ale výběr voličů ovlivnit nemůžete. Chtěli jsme volby svobodné, dnes jsou a výsledek vidíme. Stejné tváře víc jak deset let. Doufám, že Vy osobně příští rok se jistě na nějaké kandidátní listině objevíte, případně pomůžete někoho přesvědčit,aby kandidoval a třeba i Vy si pak to kafčo budete moci dát přímo v jednacím sále.

 24. A za co by se měl omlouvat?
  Že upozornil na opakované černé stavby, že žádal 30.9. 2020, aby město celou věc vyšetřilo, že dodal zastupitelům posudky soudního znalce, že chtěli 28.4. 2021 forenzní audit na všechny stavby města, že požaduje po starostovi, aby nelhal, kdy ze lži ho usvědčil tajemník, že chce transparentní úřad, že ho Bernard, Kučera a další osobně napadají?

  A pokud se na vás obrátí lidé z úřadu a předají vám informace o nezákonnostech ( alespoň tak čtu jeho dopis), tak je přímo vaší povinností konat.

  A mimoto, aby nebyly pochybnosti, že je to politický boj, tak vystoupil z HUGA. Myslím, že se Rýzner zachoval přímo příkladně a ukázal jak má vypadat politická kultura na malém městě.

  Ale řekl bych, že je úplně jedno co pan Rýzner udělá, ať udělá cokoliv, vždy je to špatně.

  Za všechno může Rýzner!

  Něco mi to připomíná

  1. Moje kamarádka z úřadu mě řekla že na radnici se už o trest.oznámení ví.a najednou prý začala neskutečná panika! Hlavně vedení vyšiluje,snad v tom všem jedou taky

   1. To mě by zase zajímalo, jak to snáší Stanislav Bernard.
    Levárny města krytý jeho jménem a jeho zdviženou rukou?
    Pochybuji, že to pomůže jeho vymašličkovanému PR pana ČISTÉHO!

    Nezbývá než dodat: holky a kluci z radnice, pivovaru a dalších firem, které jsou do toho zapleteny, DRŽTE SE!😉😉😉

  2. Omlouvat by se měl až v případě, že se nic neprokáže. To by měl sypat popel z velkého kýble přímo na hlavu

   1. Pokud mě paměť neklame, tak žalob na Město už v minulosti podal několik a vždy vše svorně prohrál. A omluvit by se měl hlavně svým „nezávislým“ kolegům z Huga, že je nakazil tou svojí chorobou z otráveného jablka.

 25. Nemělo by se náhodou omlouvat město a zastupitelé, že to došlo tak daleko, že je podáno TO.
  TO si přeci z prstu nevycucáte, tzn něco tam bude.
  Není vám divný, že oficiální kanály města, web, fb, mlčí?

  Myslím, že letošní léto bude všechno možné, jen né okurkové.

  A to je dobře, uklidit ten svinčík co tu 30 let buduje místní ODS, KDU a ČSSD, je potřeba.

  1. Pokud existuje nějaký svinčík, tak ho určitě nemá na svědomí jakákoli strana, ale prachobyčejní humpoláci, kteří jsou na odpovídajících pozicích.

  2. Nemělo by se náhodou počkat na výsledek?? Existuje přece presumpce neviny. O „svinčíku“ mluví stále pouze jedna strana sporu – bylo by fajn přenechat závěry příslušným nezávislým orgánům.

   frrrr

 26. Tak bylo by fakticky krásné, kdyby se nic neprokázalo. Já bych byla ráda. Ale ono proste ve všech městech a na všech úřadech jsou nějaký levárničky. V Humpolci pro to byla dost živná půda, protože prostě ti lidé v zastupitelstvu jsou slabí. Ale jak psal někdo výše, zvolili jsme si je. Počkejme na výsledky a ať budou jakékoliv, měla by to být jasná informace pro občany. To je důležité a proto to má smysl. Každý z nás, když má informaci o podvodu, měl by to řešit. Já se přiznám, já na to nemám odvahu. Bála bych se. Takže oceňuju, když jí pan Rýzner má. Snad nehraje jen nějaké hry a tak předpokládám, že nějaké důkazy mít musí.

 27. Ctu tady neustale o neuklizenem svinciku na radnici, o tricet let trvajici katasrofe ve meste. O obvinenich, ktera nebyla za ta leta od jejich spusteni prokazana i kdyz ciste teoreticky mohou byt realna. Mohou to byt musky zvelicene na velblouda, muze to byt i neco vic nebo i nic. To by se melo teprve ukazat.Jak rika jedna asijska znacka aut – nic neni nemozne.

  Z pohledu normalniho obcana mesta za ktereho se s dovolenim povazuji a rodileho Humpolaka zde zijiciho, si ale myslim jedno. Za tech tricet let se mesto uzasne zmenilo k lepsimu. Je to ve srovnani s podobnymi ceskymi mesty misto kde pokrok videt je. A samozrejme je tady rada veci, ktere mi nesedi. Treba dlouhodobe parkovani v centru, stejne jako tezka nakladni doprava ve meste . Za mne Humpolec neni mesto bez chyb, ale celkove se mi libi . Ja davam 7 z 10ti. 😉

  1. ty bolševická kreaturo, máš asi 7 z 10seti !!!! to se to pak chválí !?! :D:D:D ty občane !!!

   1. Prosim neoslovujte mne titulem, ktery nosi ti co vas omylem zplodili bo na potrat jiz bylo pozde.
    Uklidnete se, lek poradne zapijte a pri prochazce mestem se pokuste vnimat jak je Humpolec pekny.

 28. Klidně podepíšu vaše hodnoceni města 7 z 10. Proč ne, pořád je, ale co zlepšovat, na tom je shoda.

  Zároveň, věřím že je elementární shoda, že KRÁST SE NEMÁ a jestli Rýzner obdržel důkazy od tzv wistleblowerů, tak nemohl jako člen finančního výboru dělat nic jiného, než apelovat na vedení města, aby šetřilo ( což několikrát vyzkoušel a se zlou se potázal ) tak to předat Policii ČR. Mimochodem sami ho k tomu veřejně i v tisku vyzývali lidé jako starosta, Bernard či Kučera.

  Věřme, že se vše řádně prošetří a bude klid. Padni komu padni.

  1. Odkud ty našeptávači jsou? Z úřadu? Z pivovaru? Tak odkud? To je teď povyk a na radnici se pátrá

  2. Zeptejte se pana Bernarda, jak jsou WHISTLEBLOWEŘI a WHISTLEBLOWING důležití pro naši společnost v boji proti korupci.

   Nebát se a nekrást, a ne nakrást si a nebát se.

   Věřím, že se lidem, kteří v tom v Humpolci jedou, stáhli pořádně žaludky a půlky.

   Zbytek práce je na policii. Však za chvíli se to dozvíme jak budou chodit lidi na výslechy. Podívejte na brněnskou Stoku, tohle se neututlá ani v Humpě

   https://www.nfpk.cz/p/vyjadreni-nfpk-k-zakonu-o-ochrane-oznamovatelu

 29. Já Rýznerovi věřím, určitě by ze sebe nedělal blba, kdyby to neměl ověřené, na informace má lidi, už se těším na ten výsledek, to bude tornádo v Humpolci.

   1. A jaké velké věci čekáte? Já vůbec žádné. Je rok a něco do komunálních voleb,nikdo hloupý starostu na tak krátkou dobu brát nebude i kdyby musel původní od válu.

  1. se bojim, ze budes velmi zklamany. ZR pracuje podle sveho zvyku ze soukrome sfery, kdy co slo utah penezma a co neslo tak revem. Pripadne obojim. No ale statni sprava funguje jinak. Proto si taky myslim,ze jde od toho, protoze pochopil ze je to marny boj. Cest mu a slava ze to zkusil. S jeho povahou to ale bylo odsouzeny k zaniku.

 30. Já jsem zvědavej, kdy dá ten Kratochvíl s tím Bernardem tu žalobu na Rýznera.
  By mě prochu naštvali pokud to bylo jen takový PR bla bla bla.
  Doufám, že si nedělaj z huby sráč.

  1. Zažalovat Rýznera? A za co??? Na jakym podkladě??? Dyk to je nesmysl co ty dva mafiosso říkaj do novin.

 31. Je mi fuk co se prokáže a co se neprokáže v Rýznerovým trestním oznámení a kdo se bude jak cítit.

  Bernard a Kratochvíl na konci dubna hlásali do celého světa, že zažalují Rýznera, tak čekám, že tak učiní.

  Nebo jsem si už všichni zvykli, že těmto pánům se nedá vůbec nic věřit?
  Bernard zakladatel Nadačního fondu proti korupci, by neměl tak z bůh darma lhát a šikanovat lidi, kteří se snaží dopídit odpovědí na své otázky

  1. Trestní oznámení přišlo pozdě. Už je veřejnost unavená od hádání se v přímém přenosu. Doufejme, že dojde k vyšetření ještě do konce volebního období.

   Pokud se prokáže škoda, která městu vznikla, jistě by měli hlavní aktéři odstoupit a částku uhradit a v příštím roce nekandidovat.

   P/okud nebude nic zjištěno a jasně definováno, akteři z Hugo by se měli vzdát mandátu rovněž, včetně továrníka Rýznera, který by měl opustit FV. A samozřejmě nekandidovat v příštím roce. Nic víc nic mémě.

   1. TO přišlo pozdě?
    Buďte vůbec rád že se do toho někdo jako Rýzner vložil. Kdyby město bylo transparentní už se to mohlo smetřit od 30.9. 2020 kdy to bylo prvně veřejně prezentováno. Že se to táhne tak dlouho je chyba vedení které to nechtělo šetřit a zametalo to stále pod koberec s tím aby z toho udělalo co nejvíc smradlavou bramboračku.

    Mimochodem jestli jste si nevšiml tak Rýzner odstoupil z Hugo což znamena že z logiky věci nebude kandidovat. A netuším proč by měl být zbytek Huga na tom bit.

    A jak rychle to Policie bude šetřit je otazka na Policii za to Ryzner nemuže jestli se to bude šetřit 12 nebo 24 měsíců

    1. Do voleb se nic nevyšetří . A pak by byl pravomocný rozsudek, proti kterému není odvolání stejně v nedohlednu. Čili Hugny mohou tak jedině plánovat, jak v domově důchodců zorganizují vánoční besídku pro svoje spolubydlící.

     1. Co tajemnīk. Řeč je dokonce o principálovi humpolecké loutkohry.

     2. Nojo Standa Ryznerů , doba plastová. Počkejme až začne vařit pivko. Taková orosená dvanáctka hranatá, kdo by odolal 🤣

 32. Dlouhodobě všichni vědí, že to v Humpolci není 100% čisté.

  Tak teď máme trestní oznámení, které jsme si mohli ušetřit, kdyby město šetřilo, na základě podkladů, které obdrželi od opozice 30.9. 2020

  Ostuda, která jde na vrub arogantní koalici ODS, KDU, ANO s podporou ČSSD a komoušů.

  Uvidíme s jakým závěrem přijde Policie ČR

  1. Přesně tak, u těch trubek to byla jasná černota. To tu viděli všichni, a kdyby se zúčastnění zachovali normálně, omluvili se a dali vše od pořádku, tak vše zůstalo v Humpolci. Jenže někdo potřeboval ukázat svaly, jak je nad zákony 🙁 …ostuda jde za těmito nadutými chytráky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Namol opilá řidička bourala na Pelhřimovsku. V autě měla dvě děti

Po Čvn 21 , 2021
Silně opilá 46letá řidička havarovala v pátek odpoledne na Pelhřimovsku. V autě s ní jely dvě nezletilé děti, které byly převezeny na preventivní vyšetření.
Prvosledové hlídky mají speciální výstroj i výzbroj. Policisté museli projít intenzivnějším výcvikem.

You May Like

Témata