SŠ informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec

Němčinář roku 2014. „Všechno nebo nic“. „Zázraky přírody“.

Němčinář roku 2014

Dne 24. dubna se v počítačové učebně č. 15 konal první ročník jazykové soutěže Němčinář roku 2014.

12 pokročilých němčinářů se stalo průkopníky této soutěže na naší SŠ informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o., kteří si chtěli ověřit své znalosti z německého jazyka.

Test nebyl vůbec jednoduchý. Jak sami organizátoři v propozicích soutěže napsali, test byl vypracován specialisty z jazykové školy Akcent College a skládal se z gramatiky, čtení a poslechu na úrovni B1 – B2 dle společného evropského referenčního rámce.

„Test je velmi náročný, jak požadavky na znalosti, tak svoji délkou.“  Tato věta organizátorů naše studenty rozhodně nezastrašila, naopak, nabudila je k takovému výkonu, že se snažili zodpovědět všech 100 otázek v časovém limitu 60 min.

Soutěže se účastnily přihlášené školy z celé ČR, a jak paní učitelka reagovala na organizaci a průběh soutěže? Možná to zní jako otřepané klišé, ale je o to více pravdivé. „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Samozřejmě, kdybychom se pěkně umístili, byla by to taková třešnička na dortu. Hlavním důvodem, proč jsme se ale zúčastnili, je vyzkoušet si další z testů, který se nám nabízí, porovnat své vědomosti, zjistit své silné a slabé stránky, uvědomit si, že maturita z německého jazyka není jednoduchá a k přípravě na ni přistupovat zodpovědně. Výsledky sice ještě neznáme, ale už teď vím, že tato soutěž pro studenty bylo přínosná a to je nejdůležitější, příští rok se opět přihlásíme.“

Co k těmto slovům ještě dodat?  Těšíme na výsledky soutěže, zprávy z dalšího ročníku a studentům přejeme hodně úspěchů.

„Všechno nebo nic“

„Škola z Humpolce, pěkně vás vítáme, už jsme se na vás těšili!“ takto srdečně nás opět přivítal pan režisér nové televizní soutěže TV Barrandov „Všechno nebo nic“.

Studenti ze SŠ informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o., kteří se již natáčení pro TV Barrandov účastnili, se chovali jako profesionálové a svým spolužákům, „televizním nováčkům“ obstojně radili, kde je např. šatna, studio či kde mají hvězdy soutěže šatny.

„Všichni na místa, záznamy jedou a prosím velký potlesk!“ To byl signál pro nás, aplausem jsme přivítali moderátora soutěže Michala Jagelku. Sympatický moderátor nás provázel celým pátečním odpolednem, kdy jsme se jako vůbec první diváci zúčastnili dne 25. dubna tohoto natáčení. Nikdo nevěděl, jak to dopadne. Atmosféra stoupala, o drama, zábavu či napětí nebyla nouze.

Čtěte dále:   Video: Jiří Huška - člen podnikatelského klubu Business for Breakfast v Humpolci

„Tu kytáru jsem koupil kvůli tobě a dal jsem za ní celej tátův plat….“ do této písně od Václava Neckáře jsme se vlnili do rytmu a při písni Yvonne Přenosilové „Boty proti lásce“ jsme už bez ostychu notovali s ní.

Každý z nás měl v soutěži svého favorita, a i když třeba nevyhrál, natáčení se nám všem moc líbilo, něco nového jsme se dozvěděli z vědomostních otázek, někoho významného viděli na vlastní oči a podporovali soutěžící, které jsme odměnili velkým zaslouženým potleskem.

„Tak brzy, no to se těším, už 10. května se bude první díl vysílat a my tam budeme…“

Nejvíce nás potěšila závěrečná věta pana režiséra, který se s námi rozloučil slovy:

„Byli jste úžasní a brzy se těším na viděnou!“

„Zázraky přírody“

Jednou, dvakrát, třikrát a teď již počtvrté“, to jsou slova jedné ze studentek SŠ informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o, která si netrénuje násobilku, ale sděluje svému spolužákovi, kolikrát již byla s paní učitelkou na nějakém televizním natáčení v Praze.

Dnes 28. 4. 2014 je to ale trochu jiné, jedeme „do neznáma“. Česká televize na Kavčích horách pro nás byla doposud zakletá. „Já jedu tedy poprvé, musím ale říct, že se moc těším, pořad „Zázraky přírody“ mám moc rád a vždy se na ně v televizi dívám.“ říká jeden ze studentů a hned druhý mu na to odvětí: „Mně se nejvíce líbí ty pokusy.“

V Praze sice trochu bloudíme, na místo se dostáváme akorát v čas.

„Nejlepší přijíždí nakonec!“ „Tady to je obrovský, do které budovy jdeme, paní učitelko?“ Tato uvolněná nálada se pomalu mění s neodkladným začátkem natáčení.

Ve studiu probíhají poslední úpravy kulis, hosté jsou již připraveni,

moderátoři Mároš Kramár a Vladimír Kořen si předříkávají své úvodní věty a my nevíme, co sledovat dříve. Režisér zadává poslední příkazy a znělka s naším potleskem odstartovala další zážitky.

„Přivítejte hosty dnešního pořadu: žokeje Josefa Váňu, moderátora Libora Boučka a pány Miloše Pokorného a Romana Ondráčka!“

„Tak tyhle pány z Těžkýho Pokondru mám ráda, dneska bude sranda.“ Tento komentář jedné studentky vystihl atmosféru celého dne nejlépe a to v jedné větě. O přestávce se občerstvíme, pořídíme pár nezbytných fotografií a s napětím očekáváme vítěze dnešního klání. A kdo jím byl? Neprozradím, dívejte se a uvidíte sami.

SŠ informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z Kaliště okolo Sedlické přehrady

Po Kvě 5 , 2014
Pionýrská skupina Jitřenka Kaliště a volnočasový klub Kamarád Vás zvou na otevření již XII. trasy z cyklotras „Chalupy Na Bělici“. Tentokrát s názvem: Z KALIŠTĚ OKOLO SEDLICKÉ PŘEHRADY A ZPĚT. Čtěte dále:   Video o Humpolci: Projedl jsem se pobytem v Melikaně | Tesla s novým podvozkem? | Bydlí v […]

You May Like

Témata