Víte, že

1

počítačovému emotikonu sestávajícímu z dvojtečky, pomlčky a závorky, který má vyjádřit žertování pisatele, bylo vloni už 25 let? První smajlík se tedy objevil již v roce 1890, a to v tehdejších novinách – jednalo se o takový soubor znaků vzdáleně se podobajícího tomu dnešnímu. Nicméně klasický smajlík vznikl v roce 1982 a není vynálezem softwarových inženýrů.
Před čtvrtstoletím americký vysokoškolský profesor Scott Fahlman rozeslal svým kolegům elektronickou zprávu s návrhem na používání těchto tří znaků po sobě jako symbol vtipu. Zároveň přišel i s nápadem, že opačná závorka na konci by mohla označovat vážně míněné věci. Tento opačný symbol se ale časem zažil jako vyjádření smutku. Každopádně se Fahlmanův návrh ujal a stal se hojně používaným. Kdyby si byl tenkrát nechal Scott Fahlman svůj nápad patentovat, zřejmě by patřil mezi nejbohatší lidi na světě.


 

myska

One thought on “Víte, že

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bude Humpolec kongresovým městem?

Čt Led 17 , 2008
Humpolec a jeho okolí má šanci stát se po Praze hlavním střediskem pro školení a sjezdy. Kongresmané maji jasno – pro pořádání porad, seminářů a významných firemních večírků se nejvíce hodí Humpolecko.

You May Like

Témata