Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Stingův dvorní kytarista Miller představí v Humpolci svůj sólový projekt

15

Jedinou zastávku v České republice v rámci svého evropského turné udělá Dominic Miller, světově uznávaný britský rockový kytarista argentinského původu, na Vysočině. Hudebník známý dlouholetou spoluprací se Stingem vystoupí 23. dubna večer v Humpolci.

Miller zahraje především skladby ze svého nového sólového alba Vagabond. Hostem hudebního večera v divadelním sále humpoleckého kina bude také zpěvák Vojtěch Dyk.

„Diváci se mohou těšit i na několik společných písní,“ říká Vendula Marešová, ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci.

Miller je rodákem z Buenos Aires. V hudebním světě platí za vrcholného profesionála. Jeho spolupráce se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Složil například slavnou píseň „Shape of My Heart“.

Světově uznávaný rockový kytarista Dominic Miller zahraje v Humpolci.
Světově uznávaný rockový kytarista Dominic Miller (v modré bundě) zahraje v Humpolci.
Dominic Miller a Sting
Dominic Miller

„Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se svou inspirací Dominic Miller, jehož hudební minulost je bohatá.

V 80. letech byl členem kapel World Party a King Swamp. Spolupracoval též s Philem Collinsem na albu „…But Seriously“, podílel se rovněž na druhém sólovém albu klávesisty Ricka Wrighta, člena skupiny Pink Floyd, spolupracoval s Paulem Simonem, Paulem Youngem a mnoha dalšími.

Na Vysočině nekoncertuje Miller poprvé. Slyšet ho lidé mohli například na hudebním festivalu Pacovský poledník. V Humpolci koncertoval naposledy v roce 2020. Po dubnové zastávce v Česku ho budou čekat koncertní vystoupení v Paříži, Londýně či v Drážďanech.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/hudba-koncert-dominic-miller-humpolec-kytarista-vysocina.A230411_719116_jihlava-zpravy_mv

Axl

15 thoughts on “Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Stingův dvorní kytarista Miller představí v Humpolci svůj sólový projekt

 1. Dobrá práce mě-kis, kulturní program letošní zimy a jara je takový nějaký „světový“, prostě super (Miller, Wohnouti, Dejvické divadlo, atd.) ! Bohužel, i mě-kis má nové vedení, a tak uvidíme, zda-li se podaří udržet laťku takto vysoko nebo zda opět sklouzneme k buranskému programu (travesti show, Donutil a pod.) ?!?

   1. Protože tento program (Miller, Wohnout) nestvořila nová vedoucí mě-kis V.M., ale ten předchozí J.W., který byl odejit !!!

    1. takže jako na úřadu ? Vedení pokračuje v rozjetých akcích, které započalo minulé vedení, ale nové akce ruší a žádné jiné nevytváří !

     1. 😀 Hele tyhle lzi si nechte. Fakt mne ale bavite. Minule vedeni to museli bejt fakt superhrdinove, cl tady ctu. Jenze ja je znam podle videni. Kukrechtovou dokonce z naseho ucit.sboru. Takze vim svy.

     2. mimochodem, Miller band neni ani zasluha tohodle vedeni a mozna ani minuleho. Resi to totiz pani z Pacova, ktera se s Millerem velmi dobre zna a mozna tedy se znamosti s minulym vedenim Mekisu… Tohle by totiz do Hu jinak nikdo nedostal!

     3. Ano, jsem učitel. Co je špatně na mne v případě genitivu? Zápisem mne jsem nemyslel mně.

     4. ucitel na Halkovce? Tak to si umim predstavit. Pokud nejste p. Tocik. Zbytek, hruza a des. Jeste teda sorry, Merunkova. Pak je hodne hluboka propast. a bida.

  1. Však, ještě snad mekis bude vybírat vstupný, tady ta verbez by chtěla vše zadarmo a bez plotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 4. zasedání zastupitelstva města

Po Dub 17 , 2023
Které se bude konat dne 26.4.2023.

You May Like

Témata