Píšou o Humpolci: Letní Platforma Humpolec. Festival nabídne hudbu, poezii i workshopy

K prázdninám už neodmyslitelně patří multižánrový festival Letní Platforma Humpolec. Letos navíc slaví pomyslné kulatiny. Porci zábavy a vyžití vnáší do humpoleckého parku Stromovka již desátým rokem.

Jubilejní ročník nabídne pro každého něco. „Zabavíme všechny věkové kategorie od dětí až po seniory,“ slibuje jedna z pořadatelek Platformy Tereza Machková. „Nejmenší lákáme na čtvrteční workshopy, středeční a páteční pohybové aktivity nebo sobotní loutková divadla,“ nastiňuje Machková.

Čtvrteční večery v parku pak budou patřit živým koncertům. Představí se místní i vzdálenější kapely nejrůznějších žánrů. Parkem zazní jazz, blues, folk, soul i různé sympatické hudební směsice.

Středeční večery slibují nebe plné hvězd, a to i za předpokladu, že se obloha rozhodne tvářit zataženě. „Máme připravené kulturní lahůdky v podobě performativní autorské poezie Slam poetry, rapper Vladimír 518 přijede představit dokument Nekonečný příběh a publikum v rodném městě svou one man show pobaví oblíbený komik Lukáš Pavlásek,“ prozrazuje některé z hvězdných akcí Tereza Machková.

Babičky a dědečky zase potěší každonedělní odpolední koncerty dechovky a několik zábavných seniorských aktivit se chystá i na středeční dopoledne. Zájemci nejenom z řad dříve narozených mohou zavítat na turnaj v šoupané, potrénovat tělo i ducha nebo zkusit štěstí v poznávací soutěži Kufr.

„Žánr, který milují všichni bez rozdílu věku je jídlo. Na to jsme mysleli i letos a každý čtvrtek tak nebudou chybět pravidelné grilovačky v parku a v sobotu v čase obědovém bude v parku parkovat food truck, který Humpoleckým umožní poznat rozmanité chutě světových kuchyní,“ láká závěrem Machková.

Více na odkazu ZDE.

Převzato z: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/letni-platforma-humpolec-festival-nabidne-hudbu-poezii-i-workshopy-20230623.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 5. zasedání zastupitelstva města

Po Čvn 26 , 2023
Které se bude konat dne 28.6.2023 od 16:00 hodin v malé scéně centra Mikádo.

You May Like

Témata