Píšou o Humpolci: Světlá a Humpolec jsou mezi nejlepšími podnikatelskými městy v zemi

9

Hned dva zástupci z Vysočiny se umístili mezi patnácti nejlepšími českými městy pro byznys. V první desítce skončila Světlá nad Sázavou z Havlíčkobrodska díky svému podnikatelskému potenciálu. Čtrnácté místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys agentury Datank obsadil Humpolec na Pelhřimovsku.

Umístění na devátém místě bylo překvapením pro světelského místostarostu Josefa Hnika. „Je to ale krásné umístění. Snažíme se lidem vycházet vstříc i v nelehké době. Je třeba teď být více opatrný. V úsilí chceme však pokračovat nadále. Budeme mít nové náměstí. Plánujeme také most, který poslouží jako obchvat, aby náklaďáky nejezdily přes náměstí,“ prozradil Deníku budoucí plány Hnik.

Město pro byznys srovnává mezi sebou přes dvě stě obcí. K hodnocení využívá několik kritérií. „Výzkum získává data z nezávislých zdrojů, jako jsou Český statistický úřad, ministerstvo financí, ministerstvo práce a sociálních věcí nebo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Další data se získávají vlastními testováními a šetřeními,“ přiblížil mluvčí soutěže David Pavlát.

Celkové pořadí: Město pro byznys 2021

1. Lysá nad Labem
2. Brno
3. Brandýs n. L.-Stará Boleslav
4. Říčany
5. Pardubice
6. Nová Paka
7. Hradec Králové
8. Beroun
9. Světlá nad Sázavou (Vysočina)
10. Mladá Boleslav
11. Plzeň
12. Olomouc
13. Slavkov u Brna
14. Humpolec (Vysočina)
15. Zlín

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/svetla-a-humpolec-jsou-mezi-nejlepsimi-podnikatelskymi-mesty-v-zemi-20220907.html

Axl

9 thoughts on “Píšou o Humpolci: Světlá a Humpolec jsou mezi nejlepšími podnikatelskými městy v zemi

  1. Město pro byznys a na občany v okrajových částech města se kašle. Byznys není všechno, to už byste měli vědět. Ohromná doprava ve městě a okolí, problémoví zaměstnanci, zhoršené životní prostředí……….Nevěřím už této partě na radnici ani slovo.

  2. Hlavně i v soutěži Město pro byznys se Humpolec propadá a naopak, Říčany ve všech žebříčcích jsou na vrcholu.

  3. Dekadence města pod taktovkou stávajícího vedení radnice pokračuje.
    Před mnoha a mnoha lety na předních pozicích dnes na 14. místě.
    Karle ani Dohoda s ďáblem Vám sesli nezachrání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na víkend z Vysočiny: humpolecké vinobraní, Bítešské hody, trampský večer

Pá Zář 9 , 2022
Podzimní počasí o sobě dává vědět, to ale nemění nic na skutečnosti, že je tady víkend a znovu plný zajímavých akcí. V Humpolci v parku Stromovka je vinobraní. Akce s dobrým vínem a bohatým kulturním programem probíhá v pátek odpoledne.
Humpolecké vinobraní

You May Like

Témata