Píšou o Humpolci – VysocinaNews.cz: Pařezáč v Humpolci už otestovali první plavci

Moderní a vylepšenou rekreační zónu v Plačkově, místní části Humpolce, vyzkoušeli první sportovci. Slavnostní otevření této oblíbené rekreační destinace, která díky městu Humpolec prošla rozsáhlou revitalizací, proběhlo počátkem června.

Slunečné odpoledne doplnil sportovně laděný program pro děti i dospělé, o který se postaralo Městské kulturní a informační středisko v Humpolci, Středisko volného času Humpolec a členové plačkovského osadního výboru. Nechyběla ani hudba v podání místních kapel Modrý desky, Moby Dick a Kejvavý Koně.

Plavcům nově slouží dvě nová mola, která usnadní a také zatraktivní přístup do vody, upravené pláže i nové převlékárny. Malé návštěvníky pak potěší zcela nové dětské hřiště. „S výsledkem jsem spokojený, je to tu pěkné a věřím, že to ocení i ostatní,“ uvádí místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.
Celá revitalizace vyšla na zhruba 4,7 milionu korun včetně DPH. „Plačkov si tento krásný areál rozhodně zaslouží,“ podotýká Vlastimil Brukner.

V budoucnu by navíc mohla přibýt i sauna. „V projektu se s ní počítalo, ale záleží na místních, zda o ni budou stát. Pokud ano, necháme ji tady dodatečně zbudovat a lidé ji budou moci využívat pro své zdraví,“ slibuje místostarosta.
Za zmínku stojí i kvalita vody. „Ta zde nikdy nebyla špatná. I když v okolních rybnících už dávno kvetly sinice, tady se stále koupat dalo. Pařezáč je zkrátka odnepaměti synonymem pro letní radovánky celého Humpolce. Ostatně i pro mě to bylo v dětství zásadní místo, kde jsme se s kamarády mohli vyřádit ve vodě,“ říká s úsměvem humpolecký starosta Karel Kratochvíl.
Majitelem rybníka Pařezáč je rodina Kinských, která ho městu Humpolec ochotně pronajala. „Domluvili jsme se na odkoupení části pozemku na pobytové louce a následně na dlouhodobém pronájmu a také na tom, že v rybníku ukončí chov ryb, takže kvalita vody bude ještě lepší než doposud,“ doplňuje Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Studenti Střední školy informatiky a cestovního ruchu v Humpolci uklidili odpadky na cyklostezce kolem Hadiny, připojili se k jarní akci Ukliďme Česko

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zahájení Letní Platformy Humpolec se blíží!

Út Čvn 7 , 2022
Je tu léto a s ním tradiční humpolecký festival Letní Platforma Humpolec v parku Stromovka – v srdci našeho města. Platformu otevíráme příští čtvrtek odpoledne 16. června. Čtěte dále:   Nejslavnější pokrm nahradili veganským. Po rozruchu se currywurst do jídelny Volkswagenu vrací

You May Like

Témata