Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu

17

Jihovýchodního obchvatu se už dočkal Havlíčkův Brod. V Humpolci na Pelhřimovsku se zatím o stavbě obchvatu hlavně mluví. Podle místostarosty Humpolce Petra Machka plánovaný obchvat potřebuje revizi a jeho severní část postrádá smysl.

„Z hlediska právě připravovaného nového územního plánu, který bude aktualizovat veškerou infrastrukturu a plochy pro rozvoj města, je více než nezbytné podrobit současnou trasu obchvatu zodpovědné analýze. Je to nutné i z toho důvodu, že realizace severní části obchvatu postrádá smysl z pohledu intenzity dopravy a zároveň z důvodu násilného rozdělení hospodářské krajiny,“ napsal místostarosta Petr Machek do humpoleckého zpravodaje.

Čtěte dále:   Báječné léto s muminky

Axl

17 thoughts on “Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu

 1. Loni v říjnu představený návrh obchvatu byl poněkud podivný. Zmínil bych pouze složitou technickou stránku u čističky vod a dále skandální vyústění přes most u Hněvkovic, které velmi ztíží průjez z této místní části do Humpolce. Takže nutné přehodnocení vítám

  1. ten obchvat vubec nic neresil. co potrebuje vytahnout z mesta je silnice mezi PE a HB. A to asi lze resit bud velmi velmi tezko a nebo paralelkou pri dalnici u Vystrkova a zpet nekde za Heralcem nebo mezi Heralcem a Plackovem nebo tam nekde, protoze ma byt obchvat Skaly a Veze, tak by se to mohlo spojit. Jinak nevidim smysl obchvatu na Svetlou pres spoustu zemedelske krajiny.

   1. Tak snad je stále v řešení stoupák v Rozkoši, sice to nevyřeší zatížení dané komunikace, ale zvýšilo by to plynulost dopravy v daném úseku a rovněž zpomalilo dopravu přes Rozkoš, kde někteří letí jak prasata….

   2. Obchvat měl vést kolem tratě s přemostěním za bývalou pekárnou. Proti tomu bojovala bývalá starostka, Henrych… Nakonec se panštěrbové povedlo zajistit prodej strategického pozemku pro stavbu bytových domů. Nyní je kroro nemožné nějak vyřešit obchvat HB – PE

 2. Odpovězte si sám zda řeší či nikoliv…
  Každopádně chtít po ŘSD obchvat, když po letech urgencí se pustili právě do zmíněného stoupáku, který jim aktuálně blokuje radnice a najednou by chtěli obchvat…? Horizont realizace 20let

 3. K čemu je prosím severní obchvat Humpolce? Naprosto mi uniká smysl. Vždyť intenzita dopravy směrem na Světlou je v porovnání s jinými místy nízká. Pouze by vedl k devastaci nádherného kousku přírody, který nám tu ještě zbývá.

  1. A mimo jiné by i zkomplikoval případnou zástavbu směr Brunka, což je jedno z mála řešení nedostatku parcel pro bydlení. Most na Hadině a jeho financování pak velká sci-fi.

 4. Tak suma sumárum Humpolec potřebuje obchvat na Brod a nikoliv na Světlou. To se shoduje jistě většina Humpolce.

   1. no kdyz se clovek koukne kde bydli byvala starostka, tak jsou ji jeji osobni zajmy samozrejme blizsi nez zajmy Humpolce….

   1. desítky let si lidé stavěli obydlí u cest aby nakonec požadovali odklonění cest. Nebylo by jednodušší odstěhovat ty trpící lidi, než zdevastovat další kus krajiny ?

    1. Možná by to stálo míň než ten obchvat. A odstěhovat by se muselo jen bydlení, takže místo něj by se dalo předělat nemovistosti na služby, průmysl a volnočasové aktivity. Zůstaly by ale hluk a zplodiny ve městě, což není zanedbatelný faktor. Alespoň teď když se jezdí na ropné produkty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pořadatel roku - poděkování

Po Pro 18 , 2023
Tímto bychom se rádi pochlubili a zároveň vám všem poděkovali. Protože je to i vaše zásluha, že jsme opět  „POŘADATEL ROKU“. Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

You May Like

Témata