Umělecká škola bude renovovat podkroví

5

V dosud nevyužitých půdních prostorách ZUŠ Gustava Mahlera má za necelé dva roky vzniknout nové prezentační místo.

Podkroví se rozdělí na dvě části: v levé straně je plánována výtvarná galerie, napravo pak koncertní sál až pro osmdesát lidí. Nacházet se zde bude i nahrávací studio s technickým zázemím na vysoké úrovni. Obě místnosti budou od sebe odděleny předsálím. K půdním prostorám, které tak dostanou zcela novou tvář, by měl být vybudován i výtah, aby byl zajištěn bezbariérový přístup.


Škola hledala k realizaci svých plánů vhodný grantový program téměř čtyři roky. Až letos se konečně podařilo získat devítimilionovou dotaci z regionu soudržnosti Jihovýchod. Náklady na realizaci projektu dosahují však částky 14 milionů korun. Zbývající část tak uhradí město jako majitel budovy a škola samotná.


V současné době je vypsáno výběrové řízení na agenturu, která projekt zaštítí a na vše dohlédne, i na stavební firmu samotnou. Výstavba by měla začít o letošních prázdninách, s kolaudací prostor je počítáno na prosinec roku 2010. Na počátku následujícího roku, tj. 2011, pak Základní umělecká škola oslaví 65.výročí své existence.


(Zdroj: http://www.vysocina-news.cz/ )


 

Čtěte dále:   Pečení jidášů a povídání o tradicích a tvořivá dílnička pro děti

myska

5 thoughts on “Umělecká škola bude renovovat podkroví

  1. Zajímalo by mě, kolik budou činit skutečné náklady na výstavbu. A v jakém roce počítají návratnost nákladů? Já typuji tak v roce 2200. Si zástupci zase naplní kapsy za další nesmysl.

    1. Jaká návratnost?? To je trochu omyl, ne? Copak se musí na všem vydělávat?? Tohle je o kultuře, ne o byznysu.

      1. Myslím že město má dost prostor pro pořádání takovýchto akci, tak to chápu jako zbytečnou investici.

        1. Ale to je jako kdybyste řekl, že město má tělocvičnu v skolovně, tak základky žádnou mít nemusí! To bude mít smysl zejména pro ZUŠku….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Aktualita ze Střední školy SČMSD Humpolec

Po Bře 9 , 2009
Jsme moc rádi, že se k nám již potřetí přišli podívat žáci Základní školy Hradská v Humpolci. Opět jsme pro ně připravili zábavný, ale i poučný program. Nejdříve si prohlédli naši školu, včetně nové učebny a potom už je čekaly nové gastronomické zážitky. Čtěte dále:   Dny otevřených dveří - […]

You May Like

Témata