Z deníku humpoleckých hasičů

12

V závěru uplynulého roku měli humpolečtí hasiči poměrně napilno. Mimo jiné museli zasahovat při úmyslně založeném požáru.

V pondělí 28.prosince kolem půlnoci dostali humpolečtí hasiči hlášení o požáru dodávky na devětašedesátém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místě jednotka požárníků zjistila, že příčina zřejmě spočívá v technické závadě na vozidle. Místo pak hasiči zabezpečili a předali policii.


 


V úterý 29.prosince před druhou hodinou ranní vzplanuly v ulici Františky Jindráčkové zahradní kůlna, vrata garáže, veranda a vstupní dveře rodinného domu. Požár byl založen úmyslně a nebýt bouřlivého štěkotu psa ze sousední zahrady, který vzbudil majitele hořícího domu, mohlo dojít k daleko větší škodě, možná i ohrožení na životě. I tak se ale jeden člověk nadýchal zplodin a musel být ošetřen.


Na místě požáru zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Humpolce ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z Kejžlice. Oheň se hasičům podařilo lokalizovat a zlikvidovat jedním vysokotlakým proudem vozu CAS.


K případu byl také povolán policejní technik a psovod se služebním psem. Ti se snažili dopátrat příčiny požáru a možných stop po pachateli. Škoda, která vznikla na majetku, byla vyčíslena na více než sto tisíc korun.


 


Spolupráci hasičů z Humpolce si vyžádal akutní transport nemocného z Velkého Rybníka. Vzhledem k tomu, že záchranáři na převoz sami nestačili, zavolali ve středu 30.prosince krátce před třetí hodinou ranní hasiče. S nimi už to šlo snáze a pacient byl ze svého domu rychle a odborně vynesen, poté převezen do nemocnice.


 


Výpomoci hasičů byla třeba i hned v začátku nového roku. V sobotu 2.ledna krátce před devátou hodinou ranní havaroval osobní vůz u Kletečné. Auto se převrátilo na střechu a řidič zůstal zaklíněný uvnitř. Jednotka požárníků muže vyprostila a následně předala do péče lékařů ze zdravotnické záchranné služby.

myska

12 thoughts on “Z deníku humpoleckých hasičů

  1. Souhlasím. Ale podobné věci se na tomhle serveru příliš nenosí. Všímají si všeho kolem, ale nevidí si na špičku nosu.

  1. Naprosto souhlasím Petře. Nejvíce kritizují a nadávají ti, kteří nic napsat nedokážou. A rejpat budou dál. Styrlitz.

 1. O „okopčení“ bych zrovna nehovořila, protože konkrétně u případu úmyslně založeného požáru Pelhřimovský deník uváděl jako místo činu Jiráskovu ulici, což není pravda – viz http://pelhrimovsky.denik.cz/kratce_region/616542.html
  Ale máte pravdu, že další krátké zprávičky jsou z deníku převzaty. Článeček byl tvořen v rychlosti, tudíž jsem zapomněla uvést zdroj, což se mi zas tak často nestává, a tím se také dostávám k tomu, že nemohu souhlasit s tvrzením, že na tomto serveru se nenosí uvádění webů, odkud je případně čerpáno. Což lze nakonec u všech článků dohledat – zdroj je pokaždé uveden pod textem dole a je zmíněn i v případech, kdy se nejedná o kopírovaní, ale o nové zpracování původní informace.
  Tímto se tedy chci omluvit všem, koho se toto faux pas nějak osobně dotklo, a v případě, že se toto politováníhodné nedopatření bude snad někdy ještě opakovat, požaduji pro sebe ten nejpřísnější trest – trest smrti a propadnutí majetku ve prospěch dotčeného zdroje.

 2. Je velice pěkné diskutovat, kde se vzal článek – tu se vzal. Uniká Vám však podstatná informace, že požár byl založen úmyslně. Jestli se nepletu tak je to po úmyslně zapálených vozidlech další požár a to je zneklidňující. Jinak dík za informace.
  Pavel

  1. Ano, souhlasím, že jde o alarmující situaci. A co nikde jinde než na Humpolákovi nezaznělo – daleko větším škodám zabránil sousedův pes, kterému se podařilo štěkotem zburcovat spící lidi, kteří tak poměrně včas zaregistrovali požár. Nebýt toho, kdo ví, jak tragicky to celé mohlo dopadnout.

 3. V souvislosti s šetřením případu požáru v ulici Fr. Jindráčkové bych vás chtěl požádat o sdělení jakékoliv informace, která by mohla napomoci objasnění věci a odhalení pachatele. Pokud si někdo v inkriminované době povšiml podezřelé osoby nebo vozidla či jiné důležité skutečnosti v této lokalitě, nenechávejte si to prosím pro sebe a obraťte se na Obvodní oddělení PČR v Humpolci nejlépe osobně, nebo telefonicky na č. 974274720. Informace prosím nesdělujte pomocí tohoto portálu. Jejich uveřejnění by mohlo znamenat případné zmaření vyšetřování a s ohledem na znění tzv. náhubkového zákona by nejspíše stejně byly administrátorem tohoto webu odstraněny. Děkuji npor. Tomáš Voplakal, zástupce vedoucího oddělení.

  1. Dobrý den, Vaši výzvu jsem si dovolila publikovat samostatně, aby zde v komentářích nezanikla.
   Pršalová Michaela, redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program kina na měsíc LEDEN

Út Led 5 , 2010
Co můžete uvidět v humpoleckém kině první měsíc nového roku?

You May Like

Témata