Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

Obyvatelé v Pelhřimově se v loňském roce vyjadřovali k takzvané pocitové mapě města. Využít ji mohou i letos, ve hře je například budoucnost OC Vysočina.

V roce 2023 obyvatelé Pelhřimova v pocitové mapě kritizovali například situaci u ubytovny Rekrea a bezpečnost v parku u autobusového nádraží. „Neudržovaná zeleň, schází se zde „existence“, za bílého dne spí na lavičce a popíjí alkohol, člověk se tudy bojí projít,“ zněl jeden z kritických názorů směrem k nádraží.

Naopak pozitivní reakce vyjadřovali lidé z Pelhřimova například na nově obnovený rybník Stráž a jeho okolí. I k tomuto místu ale měli připomínky. Chybí jim například veřejné ohniště či místo, kde by se dalo grilovat. „Lidé zaznamenali do pocitové mapy několik pochval na zeleň, květnaté louky a kulturu ve městě. Některé drobné podněty jsme již realizovali. Dalšími připomínkami se vedení města bude postupně zabývat,“ komentovala mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Pocitovou mapu mohou využít lidé v Pelhřimově i v letošním roce. Poprvé se podle mluvčí města objeví u informačního stánku města Pelhřimov na Velikonočním Mini jarmarku v sobotu třiadvacátého března na Masarykově náměstí. „Občané si mohou ke stánku třeba přijít pouze jen tak popovídat. Zároveň se mohou vyjádřit k budoucnosti využití prostor OC Vysočina, kdy své názory mohou prodiskutovat s odborníky,“ popsal místostarosta města Karel Kratochvíl.

 

Čtěte dále:   Anketa Kraj mého srdce 2023 - Kraj Vysočina se stal absolutním vítězem

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlíňaci testují – Bistro269 - Vystrkov

St Úno 21 , 2024
Na tento relativně nový podnik jsme se dlouho těšili, jelikož na Googlu má naprosto vysoké, skoro dokonalé hodnocení 4,9. Zároveň jsme ale z jeho návštěvy měli tak trochu strach. Proč? Protože toto bistro je 100% veganské. A my vegani nejsme. Jsme velký maso-vejco-mlékožravci, a tak jsme chvíli sbírali odvahu. A […]

You May Like

Témata