Pohádkový les v Želivě

1

Pravidelně každým rokem se díky Mateřské škole Paraplíčko a sdružení občanů Želiva objevují v Želivě pohádkové postavy. Vůbec celý začarovaný les.

V sobotu odpoledne 14.6.2003 se v Želivě, v lese nad Malou přehradou objelvily pohádkové postavy. Nebyly to žádné atrapy, ale opravdová bába kořenářka, vodníci, loupežníci, perníková chaloupka, Křemílek a Vochomůrka, čarodějnice, čerti a mnoho dalších. Bylo jich celkem nepočítaně. Celé to krásné pohádkové království patřilo královi Hubertovi II. Dobrotivému a královně Elišce. Království se prý objevuje za každého počasí, naštěstí tentokrát svítilo sluníčko a tak bylo opravdu nádherně. Kdo přišel neprohloupil.
Pohádkové postavy byly vesměs hodné a vždy měly něco na zub pro kolemjdoucí, když ovšem splnili nějaký jednoduchý úkol.
Slyšel jsem pověst, že tato podádková říše v lese se tu vyskytuje pravidelně jednou za rok. Kdo jí tedy nestihl letos, musí si počkat do příště.


Čtěte dále:   Zahradní slavnost ZŠ Hálkova

olaf

One thought on “Pohádkový les v Želivě

  1. Milý hochu, možná by bylo lepší informovat před akcí, než po ní. Vypadá to tak, že můj potomek o dost přišel. 🙂 Peťula

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbal z Vysočiny ve výsledcích

Út Čvn 17 , 2003
Výsledky fotbalových soutěží z uplynulého víkendu, včetně tabulek. Jedná se o soutěže kde hraje tým Humpolce a týmy okolních obcí. Humpolec tentorkráte venku nebodoval a z Náměště si odvezl třígólový debakl. Přesto nadále v tabulce zůstává na pěkném čtrvtém místě o sedm bodů před Pelhřimovem. Budíkov dostal v Janovicích sedm […]

You May Like

Témata