POZVÁNKA NA OJEDINĚLOU AKCI V CHOTĚBOŘI

Ostatní  Ostatní
Datum konání: Saturday, May 28, 2005  Čas zahájení: 08:00
Datum ukončení: Saturday, May 28, 2005  Čas ukončení: 18:00
Píše se počátek května 1945. Do muničního skladu v Bílku u Chotěboře si jede pro munici vojenský vlak. Osobní vozy jsou obsazeny asi 50 německými vojáky, na nákladních vozech se veze vojenská technika. Náhle dojde na trati k výbuchu a vzápětí na vlak zaútočí partyzáni. Němci jejich palbu opětují a nakonec je zaženou na útěk. Vtom se však objeví předvoj Rudé armády. Němci pochopí, že je vše ztraceno a dají se na útěk…
Chcete něco takového vidět na vlastní oči? Pak přijďte v sobotu 28. května 2005 na nádraží v Chotěboři. A co přesně se pro Vás na tento den chystá?
V 8.10 hod. vyjede z nádraží v Herálci (trať Havlíčkův Brod – Humpolec) historický vojenský vlak. Potáhne jej parní lokomotiva 310.0134 a ve vlaku budou řazeny historické osobní vozy a dále vozy nákladní naložené německou vojenskou technikou z období druhé světové války. Osádku vlaku budou tvořit němečtí vojáci v dobových uniformách. Vlak pojede z Herálce po trase: Lípa (8.30) – Havlíčkův Brod (8.45-8.55) – Rozsochatec (9.15) – Chotěboř (9.25) a svézt se s ním bude moci i široká veřejnost.
V Chotěboři vlak odstaví vozy s vojenskou technikou, kterou si poté budete moci prohlédnout na 5. koleji zdejšího nádraží. Parní lokomotiva s osobními vozy vzápětí sveze všechny milovníky starých vláčků do Ždírce nad Doubravou a zpět (z Chotěboře odjede v 9.30 hod., ze Ždírce se zpět vydá v 10.00 h).
A pak již proběhne vlastní vojenské střetnutí dle výše popsaného scénáře. Zúčastní se ho asi 80 vojáků v dobových uniformách a s dobovou výzbrojí a uskuteční se celkem dvakrát, a to na vojenské vlečce u Bílku, kam diváky dopraví historický vojenský vlak s odjezdem z chotěbořského nádraží v 11.00 hodin a ve 13.05 hodin.
V odpoledních hodinách se uskuteční ještě jedna jízda parního vlaku do Ždírce nad Doubravou a zpět, s odjezdem z Chotěboře ve 14.40 hodin (zpět ze Ždírce vyjede vlak v 15.30 hodin). Při obou jízdách do Ždírce n. D. a zpět se bude zastavovat i na Bílku a v Sobíňově.
Historický parní vlak s osobními vozy a vojenskou technikou pak Chotěboř definitivně opustí v 16.45 hodin, kdy se vydá ve směru Rozsochatec (16.55) – Havlíčkův Brod (17.10-17.30) – Lípa (17.50) – Herálec (18.00).
Jízdenky na parní vlaky a rovněž vstupenky na vojenské střetnutí zakoupíte ve vlaku.
Závěrem ještě dodejme, že celou akci pořádají u příležitosti 60. výročí konce druhé světové války Sdružení přátel železnice v Chotěboři, Veterán klub Úsobí – Klub vojenské historie v AČR, Město Chotěboř a Městské muzeum v Chotěboři a jejím partnerem je Cestovní kancelář ČD Travel.
Tak tedy na shledanou 28. května 2005 na nádraží v Chotěboři!

Čtěte dále:   Robert Balzar Trio

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Novinky Audi na Autosalonu Brno 2005

Pá Kvě 13 , 2005
Mezinárodní veletrh osobních automobilů Autosalon Brno, jehož brány se veřejnosti otevřou už v sobotu 4. června, je určitě nejvýznamnější domácí motoristickou akcí letošního roku! Každá automobilka chystá pro Brno to nejlepší ze svého programu a importér vozů Audi samozřejmě nebude výjimkou: Příznivcům značky Audi se představí celá řada novinek, které […]

You May Like

Témata