POHÁR ZÁLESÍ VYHRÁLY OPATOVICE NAD LABEM.

Na stadiónu v Humpolci „V podhradí“ uspořádal v sobotu 15. srpna 2015 a v neděli 16. srpna 2015 oddíl národní házené TJ Jiskra Humpolec v pořadí již 67. ročník turnaje mužů v národní házené, tento sportovní podnik byl pořádán v rámci oslav trvání 110 let národní házené. 2. liga mužů – skupina B – rozlosování.

Turnaje se zúčastnila prvoligová družstva Sokol Tymákov (aktuální mistr České republiky), SSK Vítkovice a dále účastníci 2.ligy: TJ Sokol Opatovice nad Labem a pořádající TJ Jiskra Humpolec. Vítězství v tomto tradičním letním turnaji, který je vůbec nejstarším házenkářským turnajem v České republice, vybojovalo po zásluze družstvo Opatovic nad Labem, na druhém místě skončil při premiérové účasti na turnaji Tymákov, třetí místo vybojoval tým pořádajícího Humpolce a na čtvrtém místě se umístnily Vítkovice. Celé toto sportovní klání s píšťalkou rozhodovali pánové Josef Šerák z Humpolce, Josef Váca z Jihlavy a Aleš Václavik z Jihlavy. Nejlepší záložník turnaje převzal Cenu Josefa Kršky, kterou zakoupila firma Hranipex Humpolec. Jedná se o putovní pohár, který navždy zůstane majetkem oddílu národní házené TJ Jiskra Humpolec, nejlepší záložník turnaje si vždy ze hřiště odnese menší trofej. Cenu Josefa Kršky předal Josef Krška ml. Do hlediště si našlo cestu 400 diváků. 

     Letošní ročník byl po mnoha letech opět dvoudenní. Vůbec poprvé v historii tohoto turnaje se po sehrání šesti utkáních každý s každým hrály utkání o konečné umístnění. V průběhu sobotního odpoledního programu bylo sehráno vložené utkání starých gard Jiskry Humpolec a Dukly Most (hráči co hráli za tento vojenský tým v letech 1976 – 1980). Toto utkání s píšťalkou rozhodoval legendární humpolecký ligový rozhodčí Josef Šerák a při tomto zápasu také mohli návštěvníci turnaje slyšet doprovodný komentář Karla Tomana, který dlouhá léta doprovázel u mikrofonu utkání v národní házené na hřišti v Humpolci.

  

Výsledky Jiskry:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Opatovice nad Labem 8 : 13  ( 5 : 6 )

TJ Jiskra Humpolec – SSK Vítkovice 9 : 9  ( 3 : 2 )

TJ Jiskra Humpolec – Sokol Tymákov 9 : 14  ( 3 : 9 )

        

Branky Jiskry:

Čmok Petr – 11, Brož – 11, Kovář – 9, Ehrlich – 6, Brabec – 2     

      

Sestava Jiskry:

Barták (3 zápasy), Čmok Petr – Dolejš – Koumar, Morava, Herman, Lesina – Čmok Petr, Brabec, Kovář, Ehrlich (3 zápasy), Brož

        

      

Ostatní výsledky:

Sokol Tymákov – SSK Vítkovice 11 : 8  ( 6 : 6 ) 

Sokol Tymákov – TJ Sokol Opatovice nad Labem 10 : 12  ( 3 : 6 )

SSK Vtkovice – TJ Sokol Opatovice nad Labem 13 : 12  ( 8 : 5 )

  

Konečná tabulka úvodní části turnaje:

1.  TJ Sokol Opatovice nad Lab.    3         2     0     1         37 : 31        4
2.  Sokol Tymákov          3    35 : 29        
3. SSK Vítkovice  30 : 32   
4.  TJ Jiskra Humpolec 1     26 : 36 

   

Utkání o konečné umístnění:

Utkání o 3. místo:

SSK Vítkovice – TJ Jiskra Humpolec 10 : 13  ( 4 : 6 )

Finálové utkání:

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Tymákov 24 : 20  ( 12 : 9 )

 

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Sokol Opatovice nad Labem

2. Sokol Tymákov

3. TJ Jiskra Humpolec

4. SSK Vítkovice

 

Rozhodčí:

Šerák Josef z Humpolce

Váca Josef z Jihlavy

Václavik Aleš z Jihlavy

    

Turnaj navštívilo 400 diváků.

      

Trenéři jednotlivých družstev vybrali nejlepší hráče turnaje:

Brankář – Rostislav Michalík (SSK Vítkovice)

Obránce – Jan Dolejš (TJ Jiskra Humpolec)

Záložník – Petr Löfler (Sokol Tymákov) ….. Cena Josefa Kršky

Útočník – Vojtěch Práchenský  (TJ Sokol Opatovice nad Labem)

      

Nejlepším střelcem turnaje pořadatelé vyhlásili Lukáše Zimmermanna ze Sokolu Tymákov, který docílil 29 branek.

     

Vložené utkání starých gard:

TJ Jiskra Humpolec – Dukla Most 4 : 5  ( 2 : 3 )

Branky Humpolce:

Váca Josef – 1, Fiala Jiří – 1, Šaněk Roman – 1, Šerák Bronislav – 1

Branky Dukly Most:

Horkel Rostislav – 2, Bartl Jaroslav – 2, Bláha Jaroslav – 1

Sestava Humpolce:

Horký Josef – Pustina Antonín, Hendrych Milan, Vácha Svatopluk, Langr Jiří, Toman Karel – Váca Josef, Fiala Jiří, Jenč Vilém, Vrána Jaroslav, Šaněk Roman, Šerák Bronislav 

Sestava Dukly Most:

Vosáhlo Ladislav (Opatovice nad Labem) – Maršík Jiří (Osek u Rokycan), Zadražil Stanislav (Přeštice), Caletka Oldřich (Stupno), Semerád Zdeněk (Jihlava), Bláha Jaroslav (Humpolec), Dostál Zdeněk (Most), Hruška Zdeněk (Jihlava), Kozák Zdeněk (Osek u Rokycan), Bartl Jaroslav (Rokytnice), Horkel Rostislav (Stará Ves nad Ondřejnicí), Kratochvíl Pavel (Rokytnice)  

2. liga mužů – skupina B

Tým  Záp.  Skóre  Body 
  1. Sokol Svinov 0   0   0    0  00:00   0 
  2. TJ Stará Ves nad Ondř. 0   0    0    0  00:00  0 
  3. TJ Sokol Kokory   0    0    0  00:00  0
  4. TJ S. Osek nad Bečvou   0    0    0  00:00  0
  5. Draken Brno 0   0   0   0  00:00  0
  6. KNH Mor. Slavia Brno   0   0   0   00:00  0
  7. Sokol Dobruška   0   0    0 00:00  0 
  8. TJ Jiskra Humpolec 0   0   0    0  00:00  0
  9. TJ S. Opatovice nad Lab.   0    0    0  00:00  0
 10. TJ Sokol Podhorní Újezd   0   0    0  00:00  0
 11. SK NH Veselí nad Mor. 0   0    0    0 00:00  0
 12. TJ Sokol Ostopovice   0    0    0  00:00  0

  

 

 PODZIMNÍ ČÁST SOUTĚŽE:

 

1. kolo
30. 8. 2015 14.15 hodin TJ S. Osek nad Bečvou Sokol Svinov xx : xx ( x : x )
30. 8. 2015  11.00 hodin  Draken Brno –  TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx  ( x : x ) 
30. 8. 2015  13.30 hodin  TJ Sokol Kokory KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 
30. 8. 2015   11.00 hodin  Sokol Dobruška TJ Sokol Podhoní Újezd xx : xx  ( x : x ) 
30. 8. 2015  10.15 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  TJ Jiskra Humpolec xx : xx  ( x : x ) 
30. 8. 2015  10.15 hodin  TJ Sokol Ostopovice –  TJ S. Opatovice nad Lab.  xx : xx  ( x : x ) 

 

2. kolo
  6. 9. 2015 15.00 hodin Sokol Svinov TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx ( x : x )
  6. 9. 2015  11.00 hodin  Draken Brno –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
  6. 9. 2015 10.00 hodin  KNH Mor. Slavia Brno –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
  6. 9. 2015 10.30 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  Sokol Dobruška xx : xx  ( x : x ) 
  6. 9. 2015 10.30 hodin  TJ S. Opatovice nad Lab. –  SK NH Veselí nad Mor. xx : xx  ( x : x ) 
  6. 9. 2015 10.30 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  TJ Sokol Ostopovice xx : xx  ( x : x ) 

 

3. kolo
12. 9. 2015 16.00 hodin Sokol Svinov Sokol Dobruška xx : xx ( x : x )
12. 9. 2015  16.00 hodin  TJ Stará Ves nad Ondř. –  TJ Jiskra Humpolec xx : xx  ( x : x ) 
12. 9. 2015  14.30 hodin  TJ Sokol Kokory –  TJ S. Opatovice nad Lab. xx : xx  ( x : x ) 
12. 9. 2015  16.00 hodin  TJ S. Osek nad Bečvou –  TJ Sokol Podhorní Újezd xx : xx  ( x : x ) 
12. 9. 2015  16.00 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  Draken Brno xx : xx  ( x : x ) 
12. 9. 2015  15.30 hodin  TJ Sokol Ostopovice –  KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 

 

4. kolo
13. 9. 2015 10.30 hodin Sokol Svinov TJ Jiskra Humpolec xx : xx ( x : x )
13. 9. 2015  10.30 hodin  TJ Stará Ves nad Ondř. –  Sokol Dobruška xx : xx  ( x : x ) 
13. 9. 2015  11.00 hodin  TJ Sokol Kokory –  TJ Sokol Podhorní Újezd xx : xx  ( x : x ) 
13. 9. 2015  10.30 hodin  TJ S. Osek nad bečvou –  TJ S. Opatovice nad Lab. xx : xx  ( x : x ) 
13. 9. 2015  10.15 hodin  TJ Sokol Ostopovice –  Draken Brno xx : xx ( x : x ) 
13. 9. 2015  10.15 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 

 

5. kolo
20. 9. 2015 10.00 hodin KNH Mor. Slavia Brno TJ Sokol Svinov xx : xx ( x : x )
20. 9. 2015  13.30 hodin  TJ Sokol Kokory –  TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx  ( x : x ) 
20. 9. 2015  11.00 hodin  Draken Brno –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
20. 9. 2015  11.00 hodin  Sokol Dobruška –  TJ Sokol Ostopovice xx : xx  ( x : x ) 
20. 9. 2015  10.30 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  TJ S. Opatovice nad Lab. xx : xx  ( x : x ) 
  5. 9. 2015  16.00 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  SK NH Veselí nad Mor. xx : xx  ( x : x ) 

 

6. kolo
27. 9. 2015 15.00 hodin Sokol Svinov Draken Brno xx : xx ( x : x )
27. 9. 2015  10.30 hodin  TJ Stará Ves nad Ondř. –  KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 
27. 9. 2015  14.15 hodin  TJ S. Osek nad Bečvou –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
27. 9. 2015  10.15 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  Sokol Dobruška xx : xx  ( x : x )
27. 9. 2015  10.30 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  TJ Sokol Ostopovice xx : xx  ( x : x ) 
27. 9. 2015  10.30 hodin  TJ S. Opatovice nad Lab. –  TJ Sokol Podhorní Újezd xx : xx  ( x : x ) 

 

7. kolo
  3.10. 2015 16.00 hodin TJ S. Opatovice nad Lab. Sokol Svinov xx : xx ( x : x )
  3.10. 2015  16.00 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx  ( x : x )  
  3.10. 2015  16.00 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
  3.10. 2015   15.30 hodin  TJ Sokol Ostopovice  –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
  3.10. 2015  16.30 hodin  Draken Brno –  Sokol Dobruška xx : xx  ( x : x ) 
  3.10. 2015  16.00 hodin  KNH Mor. Slavia Brno –  TJ Jiskra Humpolec xx : xx  ( x : x ) 

 

8. kolo
  4.10. 2015 10.30 hodin TJ S. Opatovice nad Lab. TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx ( x : x )
  4.10. 2015  10.30 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  Sokol Svinov xx : xx  ( x : x ) 
  4.10. 2015  10.15 hodin  SK NH Veselí nad Mor. –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
  4.10. 2015  10.15 hodin  TJ Sokol Ostopovice  –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
  4.10. 2015  11.00 hodin  Draken Brno –  TJ Jiskra Humpolec xx : xx  ( x : x ) 
  4.10. 2015  10.00 hodin  KNH Mor. Slavia Brno –  Sokol Dobruška xx : xx ( x : x ) 

 

9. kolo
11.10. 2015 13.30 hodin TJ Sokol Kokory Sokol Svinov xx : xx ( x : x )
11.10. 2015  14.15 hodin  TJ S. Osek nad Bečvou –  TJ Stará Ves nad Ondř. xx : xx  ( x : x ) 
11.10. 2015  10.00 hodin  KNH Mor. Slavia Brno –  Draken Brno xx : xx  ( x : x ) 
11.10. 2015  10.30 hodin  Sokol Dobruška –  TJ S. Opatovice nad Lab. xx : xx  ( x : x ) 
11.10. 2015  10.30 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  TJ Sokol Podhorní Újezd xx : xx  ( x : x ) 
11.10. 2015  10.15 hodin  TJ Sokol Ostopovice –  SK NH Veselí nad Mor. xx : xx  ( x : x ) 

 

10. kolo
17.10. 2015 16.00 hodin Sokol Svinov SK NH Veselí nad Mor. xx : xx ( x : x )
17.10. 2015  16.00 hodin  TJ Stará Ves nad Ondř. –  TJ Sokol Ostopovice xx : xx  ( x : x ) 
17.10. 2015  14.30 hodin  Sokol Dobruška –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
17.10. 2015  16.00 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
17.10. 2015  16.00 hodin  TJ S. Opatovice nad Lab. –  Draken Brno xx : xx  ( x : x ) 
17.10. 2015  16.00 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 

 

11. kolo
18.10. 2015 10.30 hodin Sokol Svinov TJ Sokol Ostopovice xx : xx ( x : x )
18.10. 2015  10.30 hodin  TJ Stará Ves nad Ondř. –  SK NH Veselí nad Mor. xx : xx  ( x : x ) 
18.10. 2015  11.00 hodin  Sokol Dobruška –  TJ S. Osek nad Bečvou xx : xx  ( x : x ) 
18.10. 2015  10.30 hodin  TJ Jiskra Humpolec –  TJ Sokol Kokory xx : xx  ( x : x ) 
18.10. 2015    9.00 hodin  TJ S. Opatovice nad Lab. –  KNH Mor. Slavia Brno xx : xx  ( x : x ) 
18.10. 2015  10.30 hodin  TJ Sokol Podhorní Újezd –  Draken Brno xx : xx  ( x : x ) 

 vice na: http://jiskrahumpolec.hys.cz/

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

POZVÁNKA: 19. ročník Slámování je za dveřmi

Čt Srp 20 , 2015
Od tohoto pátku až do neděle 23. srpna se uskuteční již 19. ročník festivalu Slámování v Červené Řečici. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program a příjemně strávený víkend v prostředí místního zámku.

Témata