Policie žádá veřejnost o pomoc

Pelhřimovští policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po pachateli závažné trestné činnosti, ke které došlo ve dnech 22. a 24.července v Humpolci. Jakékoli informace můžete sdělit na linku 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Dne 22.7. kolem 15:45 hodin vešel do prodejny s nápoji v ulici Jana Zábrany muž. Přistoupil k prodejnímu pultu, kde prodavačce řekl: „Přepadení, otevři kasu, dej mi peníze a nekřič nebo tě zastřelím.“ Muž měl jednu ruku v kapse, čímž u prodavačky vzbudil dojem, že skrývá pistoli. Žena muži poté otevřela pokladnu a on si z ní vzal papírové bankovky v hodnotě 2.500 korun. Muž ihned z prodejny utekl, zřejmě směrem k Dolnímu náměstí.


Popis muže: vysoký asi 190 cm, hubené postavy, měl protáhlý obličej a na očích velké tmavé brýle, vlasy krátce střižené na ježka, středně husté, rovné, hnědé. Na sobě měl tričko khaki barvy s tmavě zeleným potiskem přes celou hruď, khaki zelené kraťasy pod kolena s hodně kapsami. Muž mluvil plynule česky, bez vad řeči.


   


K dalšímu loupežnému přepadení došlo hned v pátek 24.7. v 11:40 hodin.  V téže ulici loupil muž stejného popisu. Vešel do prodejny s oděvy  a pod pohrůžkou zbraní požadoval na prodavačce finanční hotovost. Muž měl ruku v kapse, čímž u prodavačky opět vzbudil dojem, že v kapse ukrývá zbraň. Prodavačka muži vydala z pokladny 1.200 korun a pachatel poté prodejnu rychle opustil.


Popis: muž vysoký 190 cm, štíhlé postavy, světle hnědé, krátké, rozčepýřené vlasy, na sobě měl 3/4 „kapsáče“ khaki barvy, tmavé tričko s nápisem na zádech, přes obličej měl zelený kapesník jako škrabošku. Muž mluvil česky. 


 


Neznámý je dosud také pachatel krádeže v autosalonu na Okružní ulici, do kterého se vloupal v polovině měsíce července. Z nákladního vozidla Renault Master odmontoval vnitřní okno s těsnící gumou, vnikl do vozidla a poté odcizil pouze těsnící gumu. U druhého vozidla Renault Master byl postup obdobný. Pachatel vnikl do uzamčeného vozidla bočními posuvnými dveřmi a odcizil pouze těsnící gumu vnitřního okna. Ve třetím případě vnikl do odemčeného odstaveného havarovaného vozidla a ze středového panelu odcizil zabudované originální rádio včetně předních dveřních reproduktorů. Celkem tak vznikla škoda ve výši 19 tisíc korun.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

 


V sobotu 25.7. krátce po poledni se rovněž neznámý pachatel vloupal do osobního automobilu Suzuki Baleno zaparkovaného na parkovišti před obchodním domem v ulici Pražská. Z vozidla odcizil odloženou kabelku s doklady, bankovní kartou, mobilním telefonem a finační hotovostí ve výši 5 tisíc korun. Celkem způsobená škoda byla vyčíslena na 8.850 Kč.


 


(Zdroj: http://www.policie.cz/ )


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Country večer s kapelou Skaláci

St Čvc 29 , 2009
Společnost CASTRUM o.p.s. si vás dovoluje pozvat na večerní posezení pod širým nebem na dolní nádvoří hradu Orlík s humpoleckou a všem dobře známou country skupinou Skaláci. Hudební večer se uskuteční v sobotu 1.srpna, začátek je v 18:00 hodin. V případě nepřízně počasí se akce bude konat v prostoru suterénu […]

You May Like

Témata