Z deníku policie

20

Události posledních dní.

Ve čtvrtek 30. srpna se stala dopravní nehoda v Humpolci. Řidič vozidla Fiat Palio jel po ulici Jana Zábrany. Na křižovatce ulic Jana Zábrany a Dvorská odbočoval vlevo a nedal přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu Simson. Došlo ke střetu vozidel v křižovatce. Motocykl při pádu na vozovku poškodil zastavený osobní automobil Škoda Fabia. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 50 tisíc korun.


 


Poslední srpnový den se stala ve večerních hodinách dopravní nehoda v Humpolci. Dvacetiletý řidič osobního vozidla VW Golf Variant jel po hlavní silnici od obce Petrovice do centra Humpolce. Na křižovatce ulic Okružní, Pražská a Zahradní nedal přednost v jízdě vozidlu Opel Corsa, které přijíždělo zprava po hlavní silnici. V prostoru křižovatky došlo ke střetu vozidel. U řidičů byla provedena dechová zkouška, při které policisté zjistili, že řidič vozidla VW Golf řídí pod vlivem alkoholu. Řidič při opakovaných dechových zkouškách nadýchal 2,16 a 2,13 promile alkoholu. Kontrolou policisté zjistili, že tento řidič není držitelem řidičského oprávnění. Další jízda mu byla zakázána.


Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 20 tisíc korun.


 


 


Policisté v Humpolci přijali trestní oznámení o vloupání do skladového kontejneru v Humpolci. V nočních hodinách z úterý na středu 5.9. vnikl neznámý pachatel do průmyslového areálu Central Trade Park D1, který se nalézá v blízkosti dálnice Dl v Humpolci. U odstaveného skladového kontejneru přeštípl visací zámek a vnikl do vnitřních prostor. Ze skladu odcizil různé druhy nářadí jako aku-šroubovák, vrtací kladivo, aku-vrtačku a pneu-vrtačku. Odcizením nářadí a poškozením zámku vznikla škoda vyšší než 26 tisíc korun.


Policisté provedli ohledání místa činu, pořídili fotodokumentaci a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.


 


Policisté z obvodního oddělení v Humpolci objasnili krádež lešení, ke které došlo během letošních prázdnin v Humpolci. Pachatel odehnul oplocení v zadní části areálu společnosti, která sídlí v ulici Na Závodí. Z areálu odcizil dvě sady lešení Haki, které se skládalo ze stojek a krátkých a dlouhých bočnic a jedno rámové stavební lešení o celkové pracovní ploše 180 m2.
Policisté zahájili šetření a prověřování provozoven sběrných surovin. Po intenzivním pátrání se jim podařilo dopadnout pachatele, který měl na svědomí krádež uvedeného lešení. Podezřelý muž však ještě dále odcizil v polovině srpna z rozestavěného domu v Mírové ulici také v Humpolci několik desítek metrů vodičového kabelu a zemního kabelu. Celkem tak způsobil škodu přesahující částku 56 tisíc korun.
Sedmapadesátiletému muži humpolečtí policisté sdělili podezření ve zkráceném přípravném řízení ze spáchání přečinu krádež. „Podezřelý muž odcizené lešení a kabely prodal ve sběrných surovinách a peníze použil pro svoji potřebu. Ke svému činu se při výslechu plně doznal“, informoval vedoucí obvodního oddělení v Humpolci, npor. Mgr. Tomáš Bezděk. Recidivista podezřelý z krádeže má na svém kontě již z dřívější doby majetkovou trestnou činnost. V roce 2011 byl pravomocně odsouzen pro přečin krádež.


 


Prázdninová nehodovost na Pelhřimovsku


Prázdninová bilance co do počtu nehod není na Pelhřimovsku příznivá. V porovnání se dvěma měsíci loňského roku policisté během letošních prázdnin zadokumentovali o 30 nehod více. Celkem v červenci (43) a srpnu (53) zadokumentovali 96 nehod.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Následky nehod jsou v porovnání s loňskými prázdninami mírnější. Během letošního července a srpna na pelhřimovských silnicích vyhasl jeden lidský život. O prázdninách roku 2011 zemřely na následky zranění při dopravních nehodách tři osoby. O letošních prázdninách utrpělo těžké zranění 8 osob (červenec 2, srpen 6) a lehké zranění 37 osob (červenec 18, srpen 19). V porovnání s loňskými prázdninami jsou lehká a těžká zranění početně srovnatelná. Lepší bilance letošních prázdnin vychází při vyčíslení celkové škody při nehodách. Zatímco o prázdninách roku 2011 bylo způsobeno „pouze“ 66 dopravních nehod celková škoda se vyšplhala na 7,5 miliónu korun. O letošních prázdninách bylo zadokumentováno 96 nehod a celková škoda vyčíslena na 4,1 miliónu korun.


 


Jediná prázdninová tragická dopravní nehoda, při které zemřel řidič vozidla, se stala v neděli 5. srpna v dopoledních hodinách. Po silnici od obce Sedlice směrem na Hněvkovice jel řidič vozidla peugeot. Ve vozidle s jednasedmdesátiletým řidičem seděla stejně stará spolujezdkyně. Na přímém úseku přejel řidič s vozidlem do protisměru a následně do silničního příkopu, kde narazil do stromu. Řidič zemřel na místě, spolujezdkyně utrpěla lehké zranění. Po ošetření v nemocnici byla propuštěna domů. Případ policisté odložili, neboť řidič vozidla zemřel. 


Příčiny dopravních nehod


Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod se stále řadí způsob jízdy. O letošních prázdninách bylo celkem 58 nehod, při jejichž šetření vyplynul závěr špatný způsob jízdy. Co pod tento termín policisté zahrnují a jaké chyby v dopravě řidiči dělají, vysvětlil vedoucí dopravního inspektorátu v Pelhřimově npor. Rostislav Sůva: „Především nedodržení bezpečnostní vzdálenosti, přejíždění z pruhu do pruhu při jízdě na komunikaci o více jízdních pruzích v jednom směru a couvání. Obecně můžeme říci, že následky z těchto dopravních nehod nejsou tak vážné jako například při nedodržení rychlosti nebo přednosti v jízdě. Na druhou část otázky lze říci, že se řidiči nevěnují plně řízení vozidla, nechávají se rozptylovat vnějšími vlivy a nedokážou kvalifikovaně odhadnout vzdálenost pro zastavení vozidla.“


 


Další nejčetnější příčinou nehod během prázdnin byly nehody nezaviněné řidičem. Na Pelhřimovsku je to 22 nehod, což je poměrně vysoké číslo. Jedná se zejména o střety s lesní zvěří, s domácími zvířaty či psem.  Při těchto nehodách většinou nejsou zraněni řidiči nebo osádka vozidla, vzniká však vždy škoda na vozidle a dochází k usmrcení nebo následnému uhynutí zvěře. Jen za červenec a srpen dosáhla částka na poškozených vozidlech 730.000 korun.


 


Oproti loňským prázdninám jsme letos zaevidovali méně nehod, jejichž příčinou byla příliš rychlá jízda. Za červenec a srpen loňského roku havarovalo vlivem rychlé jízdy 13 řidičů, za stejné měsíce roku letošního to bylo řidičů 7.


 


Během letošních prázdnin havarovalo 8 řidičů, kteří nedali přednost v jízdě. Obdobná příčina dopravní nehody byla za dva prázdninové měsíce loňského roku stanovena u 4 řidičů.


 


Jízda pod vlivem alkoholu je nebezpečná jak pro řidiče, tak i pro okolí. Bohužel, stále se najdou řidiči, kteří jezdí pod vlivem alkoholu a pak je to již jen krůček k nehodě. O letošních prázdninách policisté evidují celkem 9 dopravních nehod, které zavinil řidič s alkoholem v krvi. Oproti loňským prázdninám je to o pět nehod více.


 


Zdroj: www.policie.cz


 

myska

20 thoughts on “Z deníku policie

   1. Je opravdu pikantní, že radnice začala konat a zveřejňovat až ve chvíli, kdy se o věc začala zajímat televize.

    1. Uvědomte si laskavě, že radnice nemůže vydávat nějaká unáhlená prohlášení, když je případ na samém začátku.
     Mohlo by takto dojít ke zkreslování informací. Tímto se v žádném případě nechci radnice zastávat, jen celou věc vidím z jiného pohledu.

     1. A navíc, je tu zveřejněna tisková zpráva MÚ a najednou nikdo nereaguje, ticho po pěšině?! Tak o co vlastně jde?? Celou dobu se volalo po reakci MÚ, když se tu objevila, nikdo už nemá zájem a nikoho tato kauza nezajímá???

     2. No zajímá, ale tisková zpráva je celkem obsáhlá a většinu dohadů vysvětlila a tím potvrdila, že nejde o fámy, ale že většina informací, které kolovaly je pravdivá. Takže teď je jen třeba, aby MÚ takto podal veřejnou zprávu o konci vyšetřování Policie ČR a poté o soudním rozhodnutí, protože k soudu by nepochybně mělo dojít. A také je třeba pak zveřejnit jak bude probíhat náhrada škody, aby se opět předešlo zbytečným diskusím. Protože pokud bude Městský úřad více komunikovat s občany, tak většina fám a dohadů, které kolují městem nebude mít šanci ani vzniknout.

     3. Neptal jsem se kdo tam kradl, ale jak jse jmenovala ta paní, která na zmiňované pozici pracovala do teďka. Takže proč ty tajnosti a maskování jejího jména ??? A když už tak mne napadá snad jen Swarm-ková ???

    1. Proč to ten ichtyl točí na náměstí v Jihlavě???? Proč tam není náš pěkný humpolecký kostelíček????? Jsem rozladěn! Nojo, N@VA! 🙁

     1. Nova posílá své zaměstnance (redaktory) pouze do větších měst kde udělají reportáž nebo online reportáž. Videozáznam přímo na místech pořizují externí spolupracovníci.

     2. No svým významem je ještě víc než obrovské. Ale to na Nově holt asi nevědí …..

     3. a co ta zpronevěra v Komerční Bance ? otom ticho popěšině …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sopranistka Eva Urbanová v Humpolci

Čt Zář 6 , 2012
Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň, sopranistka Eva Urbanová, která vystupuje na mnoha různých světových operních scénách včetně milánské La Scaly a Metropolitní opery v New Yorku, zazpívá 29.9.2012 v humpoleckém Spolkovém domě. Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

You May Like

Témata