Policisté objasnili dva případy vloupání

PELHŘIMOVSKO: Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání sedmadvacetiletého muže

Pelhřimovským kriminalistům se ve spolupráci s policisty humpoleckého obvodního oddělení podařilo objasnit dva případy vloupání, ke kterým došlo v říjnu letošního roku v Humpolci. Zjistili, že skutků se dopustil sedmadvacetiletý muž z Havlíčkova Brodu. Ten si včera převzal usnesení o zahájení trestního stíhání.
Mladý muž je obviněn z toho, že se 7. října mezi půlnocí a polednem vloupal do restaurace v ulici Dusilov v Humpolci. Z restaurace odcizil televizor, finanční hotovost v drobných mincích, lihoviny, cigarety a z kotelny navíc sekeru. Celkem způsobil škodu za téměř dvacet tisíc korun.
Dalšího skutku se dopustil mezi jedenáctým a patnáctým říjnem opět v Humpolci, kdy vnikl do bývalé administrativní budovy ve Lnářské ulici. Tam vypáčil dveře do několika místností a odcizil různé věci v hodnotě téměř 16 tisíc korun. Poškozením dveří a zařízení vznikla škoda za dalších nejméně 12 tisíc. Odcizené věci nanosil do jedné z místností a připravil je k odnesení. To už ale nestihl.  
Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže pro přečiny krádež a poškození cizí věci. Obviněnému v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení. 

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Veřejné bruslení

Po Pro 23 , 2013
Veřejné bruslení na stadionu v Humpolci.

Témata