Policisté zachránili život dvěma mladým mužům

PELHŘIMOVSKO, DÁLNICE D1: Během jednoho týdne zabránili sebevraždě dvou mladíků

Policistům z Kraje Vysočina se během jednoho týdne podařilo zachránit životy dvou mladých mužů, kteří se rozhodli spáchat sebevraždu.
 
Humpolečtí policisté přijali v sobotu 10. května v půl třetí v noci oznámení o muži, který sedí na zábradlí mostu přes dálnici D1 u obce Hněvkovice. Policisté ihned vyjeli na místo, kam dorazili zhruba tři minuty po přijetí oznámení. Při příjezdu si všimli mladého muže, který seděl uprostřed mostu na kovovém zábradlí s nohama směrem nad těleso dálnice. Policisté muže oslovili, ten se ale choval apaticky a na jejich oslovení nijak nereagoval. Protože mladík nebyl nijak zajištěn a hrozil jeho pád z mostu, policisté k němu přiskočili, zachytili ho a snažili se ho dostat na bezpečné místo za zábradlí. To se jim po krátké době podařilo i přes to, že se mladík aktivně bránil a snažil se policistům vysmeknout. Přitom byl velmi rozrušený a křičel, že chce skončit se životem a že musí skočit. Poté, co se policistům podařilo dostat mladíka do bezpečí, přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu a mezitím se muže snažili uklidnit. Mladík se jim tak svěřil se svými osobními problémy a vysvětlil důvod, proč chtěl spáchat sebevraždu. Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 0,39 promile. Přivolaný lékař pak rozhodl o převozu jednadvacetiletého muže do zdravotnického zařízení v Jihlavě.
 
Život devatenáctiletému mladíkovi zachránili v minulém týdnu také policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. V neděli 4. května po deváté hodině ráno byli vysláni k prověření oznámení na dálniční odpočívadlo na 145. kilometru ve směru na Brno. Tam se měl v osobním automobilu značky Hyundai nacházet devatenáctiletý mladík z Mělnicka, který se mohl pokusit o sebevraždu pomocí léků a alkoholu. Policisté na místě našli popsané vozidlo a v něm mladíka spícího na sedadle spolujezdce. Policisté zaklepali na okno vozidla a muže vzbudili. Ten jim po stažení okna podal občanský průkaz, ale odmítl s nimi komunikovat a po chvíli okno zavřel a nereagoval na výzvy hlídky, aby vozidlo odemkl. Policistka si pak všimla, že mladík drží v ruce zavírací nůž a protože hrozilo nebezpečí, že si muž ublíží, rozbila pomocí teleskopického obušku zadní okno vozidla a mladíkovi nůž z ruky vzala. Poté policisté otevřeli přední dveře a za použití hmatů muže vytáhli z vozidla. Při dechové zkoušce muž nadýchal 1,65 promile a policistům sdělil, že požil větší množství léků. Navíc měl na levém zápěstí řeznou ránu. Přivolaní zdravotníci převezli mladíka za asistence policistů do jihlavské nemocnice, kde byl hospitalizován.
 
V obou případech policisté svým rychlým a duchapřítomným jednáním zachránili život mladého člověka.   

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

***ZETKO PARTY 1+1*** v Humpolci

St Kvě 14 , 2014
Chutná vám Fernet Z…? Tato akce je přímo pro vás.

You May Like

Témata