Petr

23 thoughts on “Poznávačka…

 1. Ach ano, soudruh Sztacho….
  ten, který se druhým mstil na dětech, házel klacky pod nohy.
  od soudruhů kamarádů fasoval vojenská vyznamenání nad stakany vodky…
  takový je to hrdina … tolika lidem cíleně škodil

  tohoto válečného veterána a /hrdinu“ oslavujeme

 2. Pana Sztacha hodnotit nechci, nemám o něm až tolik informací abych si to dovolil. Nicméně ta uniforma s desítky vyznamenání mi subjektivně přijde komická…

  Ale při této příležitosti bych se rád zeptal i zde na osudy nezpochybnitelného hrdiny války,
  rodilého humpoláka ing. Karla Svátka. Bojoval v Africe při obraně Tobruku a poté působil v pozemním velení královského letectva v Anglii. Po válce se stal v Československu nepohodlný a byl s dalšími letci vězněn v komunistických žalářích. Je pohřben v Pečkách u Kolína, více informací o něm bohužel k dohledání zatím není. Josef Dygrýn, Miroslav Čáp, Jindřich Hybín a Josef Chytrý jsou zmíněni v 3.díle série knih Humpolec Zrcadlo času.

  Ing. Karel Svátek je prakticky neznámý… Jakékoli doplnění nebo jinou vzpomínku rádi zveřejníme v Klubu za starý Humpolec. Díky!

 3. Soudruh Sztacho, ten, který ničil za komunistů mladým lidem životy. Znám spoustu lidí, kteří kvůli němu nemohli vystudovat.

   1. Typická věta v posudku od p.Sztacha „Vyšší vzdělání nežádoucí“
    Ale tato postavička patřila k systému, kdo by nepamatoval povinné školní exkurse na výstavách obrazů a předčítání partizánských básní

    Ale kamenovat ho to rozhodně ne

    1. Orlík v zimě, Orlík v létě, Orlík z jara, Orlík na podzim, Orlík zleva, Orlík zprava…………… atd. Tato jeho činnost sice již unavovala, ale byla neškodná na rozdíl od jeho posudků na studenty a spoluobčany !
     Naštěstí Humpolec zase neměl tolik těchto opravdu oddaných komoušů a „partyzánů“.

     1. Zatočit s někým pěkně po bolševicku začíná být v naší krásné vlasti zase aktuální. Zkušenosti tohoto soudruha i mnoha jiných najdou již brzy opět uplatnění. Takže bych tady komouše moc nedráždil. Víme co dovedou.

     2. No potom co se děje v týhle zkvn zemi tady hóóóóódně púovadlejch lidiček je. A těch co se komunistů nebáli a pak čuměli, taky pár znám.

 4. veterán ano, ale nikoliv válečný…. a už vůbec ne hrdina
  vždy, když můj dědeček vzpomíná, co tento soudruh vyváděl…
  musím se jen smát

  1. A vo tom to je….
   Budeme se strašit komunisty,bát se co by kdyby náhodou třeba vyhráli za rok v komunálních volbách,ale skuteční vychčijoni dnešní doby jsou nepostižitelní…

   1. a nejhorší na tom je že jedny vychčijoni střídají druzí. A ti co se tam tlačí nyní jsou také parádně hladoví…….

  2. Pan Drasnar je vynikající lékař a humpoleckou léčebnu před lety zachránil. Samozřejmě, že jako statutární orgán zodpovídá za všechno, ale je to stejné jako v jakékoli jiné firmě – těžko můžete osočovat ředitele za to, že hlavní ekonomka vystavila fiktivní faktury. Přestože má každý ředitel zodpovědnost za chod celé firmy, tak nikdy nemůže kontrolovat každý dokument, který firmou projde. Navíc se zatím nic neprokázalo a jedná se pouze o domněnky auditorské firmy, která ale dohlížela na účetnictví léčebny již několik let zpátky a nechala si za to platit ! Takže je docela zajímavé, že dnes vidí vše jinak a přitom její pracovníci toto účetnictví měli kontrolovat ! Mimo to, tato firma kontroluje i účetnictví města a navíc „čirou náhodou“ dohodila vedení města zájemce o koupi, který léčebnu nakonec koupil. Ponechávám na uvážení občanů, že tato firma navrhla původně městu, že léčebna je bez hodnoty a je vhodné ji prodat za 1 Kč, na což už byla i připravena kupní smlouva !

   1. Co kdyby jsi se „anonyme“ podepsal svým pravým jménem a svá tvrzení obhájil při veřejné konfrontaci?

    Ing. Pavel Malimánek, auditor, jednatel TEMPO-českomoravská auditorská s.r.o.
    info@malimanek.cz

     1. Jen bych možná připomněl – k tomu výčtu milionu hříchů pana Sztacha – taky se mu mimojiné povedlo posedět na Orlíku (už to tu kdysi bylo zmíněno) se staronovou ikonou našich krajů Magorem Jirousem – tehdy ani poté Magorovi nikdo tuto nezásadovost nevyčetl, naopak to někteří interpretovali jako velkorysost a umění odpustit, tzn. to pana Sz. tak trochu legitimovalo a na všechny, kterým napsal do posudku „další vzdělání nežádoucí“ tím disent v podobě Magora trochu flusnul, řekl bych… Nechme pana Sz…. na pokoji, je to už jen chodící torzo člověka. Největším trestem pro něj je jeho nesmrtelnost – nechtějí ho ani nahoře, ani dole…. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

JUBILEJNÍ ROČNÍK KOLEM MELECHOVA VYHRÁL LUBOŠ NĚMEC

Út Čvc 23 , 2013
Máme za sebou 10. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova 2013. Ano, starší sestra Tour de France oslavila 100 let a mladší bratr Kolem Melechova oslavuje 10. úspěšných ročníků. Letošnímu ročníku přály všechny cyklistické sudičky to nejlepší.

You May Like

Témata