Pozor na změny v Brodě. Kvůli novému obchvatu mění město dopravní značení

Řidiči musí v těchto i následujících dnech v Havlíčkově Brodě zbystřit. Město mění vodorovné i svislé dopravní značení. Na zásadní změny řidiči narazí na silnicích v Humpolecké, Masarykově i Lidické ulici.

V Havlíčkově Brodě mění vodorovné i svislé dopravní značení kvůli blížícímu se otevření nového jihovýchodního obchvatu města. „Dochází k přeznačování svislého a vodorovného dopravního značení na současných křižovatkách ve městě a k úpravám v řízení provozu na světelných signalizacích,“ upozornilo na sociálních sítích město.

První změny mohli řidiči zaregistrovat již o víkendu, a to konkrétně v Humpolecké ulici na křižovatce s ulicí Masarykovou. „Práce probíhají postupně, závisí také na počasí,“ uvedlo město a poprosilo řidiče o opatrnost a zvýšenou pozornost při jízdě zmíněnými ulicemi města.

Po novém jihovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu se první řidiči projedou ještě v letošním roce. Původní plán ukazoval na to, že auta na nový obchvat vjedou v druhé polovině prosince. Ředitelství silnic a dálnic ale posléze uvedlo jiný termín. „Je to tak, pro otevření nového jihovýchodního obchvatu města platí termín jedenáctého prosince letošního roku,“ ujistila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

S výstavbou jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu začali silničáři koncem roku 2019. Stavbu pozastavily problémy s výkupem pozemků, které blokoval jejich majitel. Nová část silnice propojí výpadovku silnice první třídy 34 na Žďár nad Sázavou a Pardubice se silnicí první třídy 38 na Jihlavu a také naváže na severovýchodní obchvat města, který směřuje na Kolín. Nový jihovýchodní obchvat tak odvede hustý provoz z centra Havlíčkova Brodu. Uleví hlavně Lidické a Masarykově ulici, přes které směřuje veškerá tranzitní doprava.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Špatné počasí nevadilo. Po rybích dobrotách se v Humpolci zaprášilo

St Lis 22 , 2023
Den otevřených dveří na rybárně v Humpolci přilákal navzdory nepřízni počasí hodně lidí. Podívejte se, jak se akce vypadala. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Do Humpolce jede zahrát Brabec a Svěcený

You May Like

Témata