Pozvánka na konferenci v Humpolci.

13

3.11.2016 – Sociální podnikání

Dne 3. 11. se v Humpolci uskuteční první konference o sociálním podnikání na Vysočině. Cílem této akce je představit filosofii a možnosti sociálního podnikání. Na konferenci se dozvíte jaké výhody pro vás má využívání produktů a služeb od sociálních firem a co již v současné době sociální podniky na Vysočině nabízejí. Dozvíte se také o různých formách podpory sociálních podniků, které využijete např. pro zahájení vlastního sociálního podnikání.

Program konference

Program je rozdělen do dvou bloků.
1. Blok (dopolední): Principy a podpora sociálního podnikání v ČR.

2. Blok (po obědě): Představení sociálních podniků z Kraje Vysočina.

Záštitu nad touto akcí převzaly Kraj Vysočina a Město Humpolec.

V programovém období 2014–2020 jsou na podporu vzniku či rozšíření činnosti sociálních podniků vyčleněny stovky miliónů Kč z OP Zaměstnanost a IROP. Prostředky jsou žadatelům rozdělovány buď přímo z těchto operačních programů, a/nebo prostřednictvím jednotlivých Místních akčních skupin (MAS).

Konference je určena starostům, radním a zastupitelům obcí, vedoucím pracovníkům neziskových organizací, představitelům církví, majitelům a manažerům firem, zástupcům existujících sociálních podniků a dalším, kteří by se rádi o této problematice dozvěděli více.

PTL, s.r.o. se organizačně a finančně podílí na pořádání první konference o sociálním podnikání v Kraji Vysočina.

Pokud vás zajímají podmínky a charakteristiky tohoto, u nás stále relativně nového, druhu podnikání, přijďte 3. 11. do Humpolce! Dozvíte se informace od těch nejpovolanějších.

Přihlašujte se na e-mailu: info@humpolecko.cz.

Bližší informace a podrobný program akce najdete zde.

 

Petr

13 thoughts on “Pozvánka na konferenci v Humpolci.

 1. SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ – už ten název je dost podezřelý!
  Podnikání je vhodné pro lidi, kteří mají odvahu vzít na sebe riziko, nemusí to být zrovna boháči, ale musí umět sami rozhodovat, sami si najít uplatnění.
  To mi se sociálními službami moc neštimuje. Nakonec si z toho namastí kapsu na dotacích akorát různí zprostředkovatelé, školitelé, analytici a teoretici.

  1. Souhlasím s autorem předešlého názoru. Z celé pozvánky nejde pořádně pochopit o co pořadatelům této akce vůbec jde..
   O zaměstnávání lidí s postižením nebo o vytváření chráněných dílen? O to jak ve firmách zaměstnat třeba člověka na vozíku?
   Máte jiný postřeh?..

   1. To je stejné jako když podniká komunista. Také zcela proti stranické filosofii a vlastnímu přesvědčení.

  2. Cílem akce je představit filosofii a možnosti sociálního podnikání. Principy sociálního podnikání si můžete najít na http://www.ceske-socialni-podnikani.cz [www.ceske-socialni-podnikani.cz], tedy jsou to podnikatelské aktivity prospívající společnosti a životnímu prostředí. Hrají důležitou roli v místním rozvoji a často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním. Osobně se můžete seznámit s již fungujícími sociálními podniky v ČR, které zaměstnávají např. zdravotně postižené.

   1. Pokud beru podnikání jako „činnost provozovanou vlastním jménem za účelem dosažení zisku“, tak mi prosím sdělte, kdo je tady ten „podnikatel“. Patrně ten, kdo to celé vymyslel. Invalidé a jinak znevýhodněné osoby, životní prostředí jsou pouze prostředkem.

    1. Přesně tak. Někdo se napakuje na dotacích a poslouží mu k tomu invalidé. Kdyby to mělo být fér, tak to bude družstvo invalidů.

     1. Kéž by i v Humpolci byla chráněná dílna nebo něco podobného. Myslím si, že by zde uplatnění našla, např.rozebírání elektroodpadu apod.

     2. V současné době se chystá zákon o sociálním podnikání, který by měl principy tohoto podnikání uchopit legislativně a pomoci sociálním podnikům být konkurenceschopnější vůči ostatním.
      V České republice existuje přes 200 sociálních podniků a další přibývají, některé najdete na mapě [www.ceske-socialni-podnikani.cz]
      Na Humpolecku nově vznikl sociální podnik PTL, s.r.o. [www.ptl.cz] , který již zaměstnal 6 zdravotně postižených.

     3. Právní formy pro sociální podnik mohou být velmi různé, můžete to být zmiňované družstvo, sociální družstvo, s.r.o. aj. tedy obchodní korporace dle zákona, ale také fyzické osoby jako OSVČ.

     4. Třeba je to úplně jinak. Já například si pod sociálním podnikáním představuji např. ubytovnu sociálně potřebných, kterou provozuji bez rizika, se zárukou včasných plateb od MPSV. Dojení systému bez rizik, něco jako soláry…:-) Ale to jen v nejhorších snech, ještě že takové věci se u nás nemohou stát….:-)

     5. To mi pripomina jeden stary for, jak se bavi ti dva podnikatele a jeden rika. Vzal jsem ted do firmy dva postizene a dostal jsem na ne od statu podporu.
      A ten druhy rika. To je zvlastni, ja zamestnavam asi dveste kryplu a nedostal jsem ani kacku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Denně 9 025 kamionů. Provoz na D1 houstne, kolonám navzdory

Čt Říj 13 , 2016
Rozsáhlé uzavírky kvůli modernizaci a časté kolony neodrazují řidiče kamionů od cesty po dálnici D1. Naopak. Za pět let počty kamionů na nejfrekventovanější české dálnici narostly o pětinu.

You May Like

Témata