Pravidla českého pravopisu na internetu

4

Nevíte zrovna jak co správně česky napsat?
Využijte komfortního vyhledávání na internetu, ale s „výsledkem bez záruky“.

Na internetové stránce www.pravidla.cz najdete pravidla českého pravopisu, včetně rychlého vyhledávání zadaných výrazů. Databáze pravidel ke konci září 2003 obsahuje cca 34.855 českých slov a databáze slovních tvarů obsahuje cca 3.230.785 tvarů českých slov.
Naleznete zde také vysvětlení pravopisu slov, ve kterých se často chybuje – zkratky, tituly, písmeno ě, i, y, apod.
Neuvěřitelné je, že celá služba funguje zcela zdarma. Provozuje ji jakási firma zabývající se malo a velko obchodem. Takže žádný jazykovědec a je třeba získaná data brát vždy s rezervou. Od tohoto serveru se oficiálně distancoval Ústav pro jazyk český AV ČR.Pokud potřebujete skutečně kvalifikované stanovisko k nějakému vašemu jazykovému problému, obraťte se na oficiální poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR.

Čtěte dále:   Přednáška „Kdo přilétá na krmítko?“

olaf

4 thoughts on “Pravidla českého pravopisu na internetu

  1. No to je teda pěknej vopruz ! Schválně jsem se díval na slovo , co včera diváci křičeli na rozhodčího (p…) , a ono není v pravidlech . Pak jim mám rozhodčí rozumět , když píská podle pravidel , že 🙂

      1. jo , to najde , ale to slovo se nezobrazuje jako součást pravidel – že by tabu ??? a taky se nezobrazuje mezi posledníma deseti vyhledávanýma…a to druhý nejčastěji používaný slovo pro rozhodčí tam taky neni – sic!
        po tomhle zjištění už se mi ani nechce se jich zeptat na češtinářský paradox – to první slovo se používá k pojmenování pro osoby mužské i ženské , zatímco to druhé pouze pro osobu mužskou . ach ta čeština … :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Srazí se motorkář na silnici s ptáčkem

Út Zář 30 , 2003
Chudinka ptáček spadne na zem, cuká sebou, ale ještě není mrtvý. Čtěte dále:   Společně tvoří i hrají Člověče, nezlob se. V SeneCura SeniorCentru Humpolec se propojují generace

You May Like

Témata