Přebor má nového lídra, Humpolec

Po 20. kole fotbalového krajského přeboru se mění lídr tabulky. Humpolec si totiž přivezl z Moravských Budějovic výhru 2:0, zatímco Pelhřimov jen remizoval 3:3 v Bystřici. V černé sérii pokračoval Havlíčkův Brod, prohrál už počtvrté v řadě.

M. BUDĚJOVICE – HUMPOLEC 0:2V prvním poločase si domácí vypracovali několik vyložených šancí. Po gólu nejvíc volal samostatný únik Josefa Šplíchala, kterému ale scházela přesnost v zakončení. Vše podstatné se odehrálo až ve druhém dějství. Rozhodnutí přinesla 68. minuta, kdy po rohovém kopu Humpolce rozhodl Staněk. Budějovičtí potom vrhli všechny síly do útoku a hostujícímu celku se otevírala možnost vstřelit pojistku. To se minutu před koncem řádné hrací doby po samostatném úniku podařilo Beránkovi, který pečetil vítězství Humpolce.

Góly: 68. Staněk, 89. Beránek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda – Krejčí, Hlávka, L. Šplíchal, Busta – J. Šplíchal, Veselý (80. Dušek), Škoda, Marek Černý – Pařízek (84. Pevný), Michal Černý. Humpolec: Kříž – Bdžoch, Černý, Pecha, Kotek – Paťha, Keller, Kopic (81. Beránek), Nermut (90. Kameš) – Holoubek, Staněk. Nejlepší hráči: Pařízek – Paťha, Keller.

Čtěte dále:   Divizní derby v Humpolci

Příští kolo: Jaroměřice n. R. – Polná, Třebíč B – Velká Bíteš, Nová Ves – Vrchovina, Herálec HB – Jemnicko, Pelhřimov – Světlá n. S., Humpolec – Bystřice n. S., Havlíčkův Brod – M. Budějovice, Okříšky – Hartvíkovice.