Prezident si pochutnal u Kotyzy

11

Prezident Václav Klaus zakončil své třídenní putování po Vysočině v Humpolci, kde si dopřál kulinářský zážitek v hotelu Kotyza.

Vzácná návštěva se kvůli časové tísni zdržela v každém z předchozích měst Vysočiny slabou půlhodinku. Na úplný závěr zastavila kolona se státníkem v Humpolci, kde již vyhrávali mladí saxofonisté z kvintetu Swinging chipses. Na náměstí se setkal prezident s občany a proběhla zde krátká autogramiáda. Před odjezdem do Prahy si Václav Klaus s manželkou Lívií dopřáli oběd pořádaný hejtmanem kraje Vysočina v restauraci vyhlášené dobrou kuchyní.


V hotelu Kotyza se pilně vařilo a smažilo  od časného rána. Majitel podniku  bral pohoštění jako obrovskou čest. „Večeřelo tu více osobností, prezident je ale jenom jeden. Neznám váženějšího hosta,“ nechal se slyšet Jan Kotyza. Této velké události odpovídalo i složení menu. Jako předkrm se podávala pěna z říčních raků s hlávkovým salátem a citronovou omáčkou, dále pak kapari a teplé tousty. Hlavní chod sestával ze staročeské bramboračky s čerstvými houbami. Nadalším  talíři se nesly grilované jehněčí kotlety se zeleninovým ratatouille, gratinovanými brambory a s rozmarýnovou omáčkou navrch. Jako dezert se podávala čokoládová flétna se skořicovou tyčinkou a jahodami. „Hostina celkově neměla chybu, ale ten dezert, to byla hotová báseň. Kdyby se to slušelo, okamžitě jsem si šel přidat,“ vyznal se z kulinářského zážitku humpolecký starosta Jiří Kučera.


Hostiteli po odchodu návštěvy spadl kámen ze srdce. Navždycky jej bude hřát osobní prezidentova pochvala. „Mám z toho velikou radost. Uznání ale náleží všem, kteří se na přípravě podíleli,“ nezapomněl hoteliér Kotyza pochválit i svůj personál.

(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Inspektoři kontrolovali použití fritovacích olejů. Pozornosti neunikly ani podniky na Vysočině

myska

11 thoughts on “Prezident si pochutnal u Kotyzy

  1. Určitě to není z historicky první návštěvy hlavy státu to nejdlůležitější, ale budiž. Na návštěvu kraje Vysočina byl pozván hejtmanem kraje, takže platila krajská pokladna.

 1. Nažrali se pěkně z našich peněz. Kdyby taky nekdy pozvali nas. A saxofonisté, to je hrůza, proč je pořád někam tahaj. Neznam člověka,kterému by se to líbilo.

  1. Ach jo, závist je hrozá že? Tak si doma něco podobného uvařte sám, když na to máte chuť. Jinak, mě se třeba saxofon jako nástroj moc a moc libí, takže si mžete udělat čárku. 🙂

   1. :))) Všimni si, že se jedná o stejnou IP adresu jako u prvního komentáře pod článkem „Buďme všímavější“. Typický kverulant – na to nemá smyslu reagovat.

  2. Aby tě někam pozvali tak by si musel mít jméno a adresu. Takhle ti není kam pozvánku zaslat 🙂
   To že se ti nelíbí jazz je tvoje osobní věc, pokud ne i tvým báječným známým tak si odpověz kolik že těch lidí z cca 10.000 humpoláků znáš? Poslouchej si co se ti líbí a nepruď ostatní 🙂

  3. Dát dohromady partu lidí, kteří z části pracují a z části studují, zajistit jim repertoár, aranžmá a sehrát je, chce dost času energie. Kdyby Vy jste Vaši soustředil na něco jiného, než na takové blbosti, co píšete, možná také něco dokážete.
   Nemusíte holdovat jazzu, ale musíte uznat, že to borcům se ságama užasně šlape.
   A propo, není to zase takový jazz, spíše swing !)

   1. No nechci tě Frany nějak školit, ale swing je jeden ze stylů jazzu 🙂
    Jazz je pro mě osobně klasika ke které se můžu kdykoli vrátit, i když mám momentálně raději třeba elektroniku a dance…Někteří lidi (nejen) v Humpolci jsou prostě zajímaví jen tím, že jsou proti něčemu, protože sami žádnou činnost nevyvíjejí. Ale z toho nás hlava bolet nemusí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec získal dotaci z grantového programu

Út Zář 18 , 2007
Členové Společnosti pro rozvoj Humpolecka MAS uspěli v grantovém řízení programu Leader ČR, díky čemuž mají přislíbenou dotaci 2,5 milionu korun. Pro společnost je to velký úspěch, neboť na přípravě všech náležitostí pracovala tři roky a získání dotace není snadná záležitost. Důkazem toho je i fakt, že z 57 žadatelů […]

You May Like

Témata