Proč vznikla poměrně rychle a spontánně koalice v Humpolci?

32

Vyjádření pana Jiřího Kučery a paní Aleny Kukrechtové

Spouštěčem
tohoto rozhodnutí byla kampaň hnutí ANO, respektive kampaň jedné ženy.
Z ní šlo přímo, nebo mezi řádky, číst ne zcela férové výhrady vůči vedení
města. Tím se dopředu výrazně komplikovala možnost případné povolební
spolupráce.

Postupně u ODS a předpokládám i u ČSSD, stran, které
v předchozím volebním období, vzhledem k uvolněným funkcím, nesly
hlavní odpovědnost, sílilo rozhodnutí s hnutím ANO po volbách
nespolupracovat. Dále to byly výsledky voleb, které sice těsně vyhrálo ANO, ale
tři uskupení získala shodně pět mandátů. Zde stojí za zmínku statistický údaj
vycházející z počtu preferenčních hlasů. Pět zvolených zastupitelů dostalo
dohromady za ANO 4650 hlasů, za ČSSD 4929 hladů a za ODS 5297 hlasů.


rozhodnutí pokračovat ve funkci starosty bylo ovlivněno důvěrou voličů, kteří
mi dali druhý nejvyšší počet hlasů, ale hlavně jednání s potencionálními
koaličními partnery. Z něho vyplynulo, že by bylo nejefektivnější i
vzhledem k bezproblémové spolupráci, pokračovat ve stejném, nebo podobném
složení jako v předchozím období a pouze doplnit post druhého
místostarosty.

Navrhl jsem, zda by post starosty neměla zastávat jednička naší
kandidátky paní Kukrechtová. Z jejího vyjádření vyplynulo, že by za stávající
situace dobré obsadit místo v radě a získávat zkušenosti. Následně pak dva
budoucí koaliční partneři preferovali původní návrh a později se přidali i
zástupci KDU-ČSL a TOP 09.

Po poměrně těžkém volebním období jsem skutečně
nechtěl pokračovat jako starosta. Okolnosti však rozhodly jinak. Pouze čas pak
ukáže, zda to bylo rozhodnutí správné.

Jiří Kučera


Myslím,
že k vyjádření pana Kučery není třeba nic dodávat, zcela se s ním
ztotožňuji. Přesně takto se totiž jednání vyvíjela a probíhala. Jsem
přesvědčená, že rozhodnutí nás všech byla uvážlivá a správná.

Čtěte dále:   Humpolec obhajuje na Vysočině titul Město pro byznys

Alena Kukrechtová

32 thoughts on “Proč vznikla poměrně rychle a spontánně koalice v Humpolci?

 1. O tom, že nemá paní Kukrechtová žádné zkušenosti nevěděla před volbami? To došlo i naprostému laikovi, že je to risk stát v čele kandidátky s výhledem na post starostky.
  Nechci ji tímto samozřejmě nijak podceňovat.
  Pane starosto, nejsem vůči Vám zaujatý, ale Vaše výše uvedené vyjádření mě dostatečně nepřesvědčilo. To je ale asi za současné situace můj problém, se kterým se musím vnitřně srovnat.
  Kéž vám tyto nové 4 roky přinesou štěstí!!!!!!!!!!

 2. K uvedenému článku pár poznámek :
  1./ uvedený statistický údaj je naprosto bezpředmětný, takto si lze hrát s různými čísly, podstatné a jedině rozhodující jsou získané mandáty
  2./ vyjádření ohledně pí Kukrechtové znamená, že se bude v radě nejprve učit ??, tak proč kandidovala na starostku !!
  3./ jací dva budoucí koaliční partneři preferovali nedefinovaný „původní návrh“, z článku a ze známých skutečností je zřejmé, že toliko ČSSD chtěla za starostu pana Kučeru ?
  4./ později se přidali i zástupci KDU a TOP, je potřeba napsat pod jakým tlakem !
  5./ okolnosti vůbec nerozhodovaly, rozhodl se pan Kučera navzdory svým předvolebním slibům
  Pan starosta by měl své prohlášení v duchu uvedených bodů řádně opravit.
  K paní Kukrechtové mohu jen dodat, že je smutné číst vyjádření lídra kandidátky bez vlastního názoru.

  1. Já pana Kučeru obdivuji. Práce starosty maloměstečka je náročná jak na nervy tak na žaludek. Já bych to nědělal ani za těch 100 tis. měsíčně. Přeji pevné zdraví.

 3. pane Kučero, kde se kdo ohání statistikou, tam něco není v pořádku. Všichni dospělí už dávno víme, že statistické údaje jsou silně zavádějící (to máte jako s „průměrnou mzdou“). Teď jste se tedy shodil. Hraním s čísly jste ukázal, že se stále potřebujete obhajovat a očišťovat své jméno. Proč, když Vám tolik lidí věří? Ty ostatní stejně nepřesvědčíte!

 4. Tak ANO mě vytáčelo svou předvolební prezidentskou vlezlou, přebujelou a podlou a lživou aktivitou, nyní mě už zhrzení také začínají štvát. To je prostě politika, to je realita. Kdysi si pamatuji na Paroubka, jak vyhrál volby a s nulovým koaličním potenciálem zůstal celý vzteky bez sebe v opozici. Pokud ODS za 4 roky bude mít kandidátku bez Kučery, nebude to mít dle mého soudu žádný dopad. A jest-li se ANO a jeho fanatici nezmění, tak se opět bude vládnout bez nich. Možná už skutečně s Alenou K. v čele:-) Bohudíky

  1. Trochu si ve svém názoru protiřečíte. Na jedné straně předvolební kampaň jedné ze stran považujete za podlou a lživou, na straně druhé povolební dohodu jiných stran označujete za politiku. Dle mého názoru je obojí politika, chtělo by to stejný metr. Jinak vidím zde jen zbytečnou hysterii, která stejně nic neovlivní. A konspirační teorie obou znesvářených táborů? Ty jsou někdy opravdu až k smíchu. Více lásky v srdci a tolerance v hlavě všem. Lidi, mějte se rádi. Bůh s Vámi.

   1. Máme tu zastupitelskou demokracii. O koalicích rozhodují námi zvolení zastupitelé i s preferenčními hlasy. Jsem rád, že se dali rychle do kupy, že nás neobtěžují dlouhými a nekonečnými vyjednáváními, osobně se jim nedivím a schvaluji jim to. Vnímám to tak, že voličstvo dalo zelenou právě této podobě koalice. ANO si samo sobě vystavilo červenou svojí agitkou. Ale, furt to melem dokola. Prostě Humpolec rozštěpili, rozhádali. Osobně jim to zazlívám. Vlastně i ANO, jak se tvářilo schopně před volbami nebylo schopné se po volbách domluvit. Jednali s lidovci, s ODS, s někým i před volbami. Šanci měli, promarnili to. Pro mě tečka.

 5. Čtu tyto řádky a musím s tvrzením pana Kučery jedině souhlasit. To jakým způsobem byla vedená kampaň ANO bylo nechutné a myslím, že to odradilo spoustu nerozhodnutých voličů a nepřitáhlo žádné nové, alespoň já o žádném nevím. Ovšem co chcete od strany v jejímž čele stojí estébák, který si tady úspěšně rozvíjí monopolní business a mnozí mu za to ještě tleskají.
  Jediné co mně zaráží je to, že na kandidátce ODS byla do role jedničky pasována pí. Kukrechtová, která se následně alibisticky stáhla, z důvodu nedostatků zkušeností. To snad nemůžete takto otevřeně napsat, pane starosto!
  Jinak za mně palec nahoru a přeji, aby jste dostáli všem slibům, dotáhli do konce všechny projekty a rozjeli nové, mezi kterými snad již nebude tenisová hala č. 3 ale třeba pohodová cyklostezka pro nás několik nadšenců, kteří chtějí jezdit s dětmi bezpečně.
  M. Marek

   1. bude se prý dělat kruhák směrem na želiv u Penny, osobně bych viděl kruhák pod Rozkoší. Je potřeba udělat plno chodníků, např. 30 let opomíjená Jiřická, U stadionu (vedle Jihlavské), na Panském vrchu (hornická, Panský vrch, ad.), je potřeba vyměnit Hůlu, který se chová hrozně k nájemníkům a vytváří negativní PR pro město atd. atp. Vedle toho teda ještě to golfové hřiště a nemá to chybu.

    1. Co je potřeba udělat, postavit, opravit toho by se našlo..To všichni ví. Nezbývá než chodit za zastupiteli, psát jim, volat ,aby věděli,že veřejnost to sleduje

     1. Budeme jim psát a volat a nakonec si stejně všechno udělají vše podle sebe, jako tomu bylo doposud. Jsem z dění v Humpolci znechucen. Až si voliči uvědomí co provedli, bude už pozdě.

     2. Je potřeba, aby si zkrátka strany, v Humpolci zejména hnuití ANO uvědomilo, že svobodné volby jsou institutem, který může ve výsledku hlasů nakonec dopadnout jinak, než si někdo představoval.
      Pokud by bylo vše předem nalajnované, volby být nemusí a udělejme jednotnou kandidátku jako v dobách před rokem1989.
      Je jasné, že dohody vedené napříč stranami v celé ČR mnohdy vítěze voleb pošlou do opozice, viz. Jihlava, Olomouc a jiná a jiná města.
      Je to bohužel možnost a její vyuižití zákonům neodporuje

     3. Jistě, ona by to paní Štěrbová spasila, nebo snad máte na mysli vládu komunistů jak tomu bylo do roku 89? Neehéééé to snad nebudete myslet vážně, že ne. . . .
      Ano, jsou zde investice, které mně také nas…y ( rozhledna na Orlíku, 2. tenisová hala atd. ) ale taky je tady vidět dost práce, ovšem tu nikdo neocení.
      Co třeba konkrétně Vy by jste udělal jinak?
      M. Marek

     4. Vážení, až všichni pochopíte co zde vláda ODS a pana Kučery a před ním pana Kotna provedla a zanechala tak se budete divit a hodně si pozměníte názor na tuto stranu a tyto lidi…. občané bděte a probuďte se…..

     5. A nemohl byste nam, jeste spicim, Vy jako bdely obcan predat alespon cast sveho vedeni? Pomozte nam otevrit oci. Uvedte nas do reality, vypiste zde ta zla, ktera se dela a dit budou……

    2. Vy asi nejezdite casto protoze takova kravina jako kruhak pod Rozkosi vas jinak nemohl napadnout. Jdete se tam nekdy az napadne podivat abyste si uvedomil co to pisete za nesmysly. Celou zimu by to stalo. A kruhak u Penny? Jen z toho duvodu ze lidi jezdi jak hovada a je tam kazdou chvili nehoda, jinak je to prehledna bezproblemova kriovatka resena hlavni silnici a dvema stopkama.

     1. Já pod Rozkoší nejen jezdím, ale hlavně také chodím každodenně (téměř). Bydlím na Vilémově a poslat tam moje děti přes tu křižovatku, kde auta z Rozkoše mají 60 Km a praží to tam 90 kou minimálně to je jako je poslat bránit nájezdy armády islámského státu. To jdou na smrt. A v zimě to tam stojí už teď! A stojí to až k obřadní síni. Takže to je problém, který asi nezmizí, to je pravda, ale také nevznikne kvůli tomu. (přitom to mohou objet přes Vilémov) Navíc tam byli už smrťáci. U Penny je to asi už jisté, tam je taky plno nehod. Tam bude ten kruháč i dřív. Když je kruháč u spolkáče a u tratě (v cípku) a pod dálnicí, nechápu, proč by nemohly být tam. Pro bezpečnost dětí chodící ze školy domů na Vilémov i pro přehlednost provozu pod Rozkoší je to jediné řešení. Ty hovada, kteří to praží z Rozkoše stovkou to bude taky potřeba, aby přibrzdili, tak jako z opačné strany města. Já tam chodil celý život a nyní ten provoz to opravdu smrtelně ohrožuje mé děti a nejen je (chodí tam mnoho starších lidí, mládeže), jest-li Vám to něco říká. Asi to není Váš problém a je Vám to jedno. Chápu, respektuji.

     2. O kruháku u Penny na Pražské myslím nebude rozhodovat město, protože silnice č. 129 ve směru na Želiv a současně na Čejov je ve správě Ředitelství silnic a dálnic. A to bude mít zásadní vliv na možnou výstavbu. Město by dávalo, dle mého názoru, jenom souhlas a spolupracovalo by při realizaci projektu. Ten samý případ je i se silnicí č. 34 (Pe – HB) . Souhlasím, že zde by se mělo přecházení řešit, je to velice nebezpečný úsek.

     3. Osobně mi chybí z města trošku aktivnější přístup. Je vidět, že když se něco chce, tak to na městě jde. Tady nad tím se zatím mává rukou a to už několik let, s tím, že to patří ŘSD. Chce to chodit a otravovat, pořád tlačit na nějaká smysluplná řešení. Kruhový objezd vnímám jako bezpečnostní prvek. Pokud tam bude podchod, tak to bude místo setkávání nekalých živlů, feťáků, sprejerů a skeiťáků atp., opět pro děti a seniory to není řešení. Nadchod asi taky není reálný. Je hrozné, že i tady se prostě čeká na nějakou hroznou nehodu a pak se to teprve začne řešit. Myslel jsem, že v Humpolci jsou rozumní lidé, kteří by měli být „předběžně opatrní“ a předcházet lidským neštěstím. Budu na to tlačit jako volič a občan. Je to otázka dobré vůle, ne alibistického přehazování horkého bramboru.

     4. Ano, souhlasím s Vámi, že by město mělo mít aktivnější přístup k řešení této bezpečnostní otázky a více “ tlačit“ na ŘSD tuto věc řešit. Myslím, že staronové zastupitelstvo by se mělo „ukázat“ a jít do toho. Čas ukáže, jak jim opravdu leží na srdci bezpečnost občanů města a přilehlých místních částí a nebo pouze zájem o veřejné posty (slušně řečeno).

     5. Ty dva kruháky budou dobrá věc. Možná ten kruhák pod Rozkoší bude dobrý i pro naše město. Nějaké to procento co bude projíždět kruhákem navštíví naše město a pustí nějakou korunu. Nyní tu projedou stovkou a jedou dál. Jinak si myslím, že na křižovatku u Billy jsou potřeba dát klasický semafory. Kruhák by se tu stejně nevešel. Jet z Nerudovky do leva, to chce dobrou trpělivost.

     6. Kruháky možná ano, ale aby z nich bylo vidět, ne jako na Okružní, kde vysázeli roští do středu a vidět není

     7. řidič by měl vizuálně sledovat co se na objezdu děje,proto by měl být prostor viditelný.Viz kruháky ve Valašském Meziříčí

     8. ok. tak uprostřed se nic nezasází. Aby bylo jasno. Prostě to tak uděláme:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vůz v Humpolci začal hořet při opravě v dílně

St Říj 22 , 2014
Ve čtvrtek ve 13.45 hod byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár osobního vozidla před dílnou na ulici Vosmíkova v Humpolci. K požráni vyjeli místní profesionální hasiči. Čtěte dále:   Pečení jidášů a povídání o tradicích a tvořivá dílnička pro děti

You May Like

Témata