Proč zanikl původní rybník Hadina?

3

Nikdo dnes vlastně konkrétně neví, z jakého důvodu došlo k zániku původního, bezmála dvacetihektarového rybníka, který pravděpodobně patřil heráleckému panství.

Názory na osud, který měl Hadinu stihnout, se různí. Říká se, že v letech 1904/1905 došlo k provalení hráze, jiné hlasy se zmiňují o jejím nařízeném prokopání. Přímí účastníci této události ale nežijí, tudíž rozkrýt minulost rybníka je velice těžké.  Přesto by se o všech faktech týkajících se Hadiny rádi dozvěděli právě členové Českého rybářského svazu, kteří by chtěli vydat zvláštní almanach z celé historie rybníku. Vyzývají proto občany, aby se podělili o vše, co má k Hadině nějakou souvztažnost. Přivítají jakoukoliv zmínku, velmi důležitá může být i stará fotografie či obraz.


S  informacemi se můžete obrátit přímo na redakci Humpoláka, rádi vzkaz předáme. Případně můžete využít kontakty na stránkách ČRS http://www.gymhu.cz/crs/

Čtěte dále:   O víkendu skončila další fáze opravy silnice v Humpolci, v pondělí odstartují poslední dvě fáze

myska

3 thoughts on “Proč zanikl původní rybník Hadina?

  1. Názory na osud, který měl Hadinu stihnout, se různí. Říká se, že v letech 2004/2005 došlo k provalení hráze, jiné hlasy se zmiňují o jejím nařízeném prokopání. Přímí účastníci této události ale nežijí, tudíž rozkrýt minulost rybníka je velice těžké.

    Já teda nevím, ale kolik jim bylo těm účastníkům, že už nežijí? Murlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pamětní medaile Dr. A. Hrdličky

Út Bře 24 , 2009
Pro pátý Mezinárodní antropologický kongres Dr. Aleše Hrdličky, který se bude konat na podzim t.r., mohou občané Města Humpolec navrhovat v rovině občanské pamětní medaile Dr.A.Hrdličky. Čtěte dále:   V pondělí začne v Humpolci oprava průtahu za asi 21 milionů korun. Hotovo bude na podzim

You May Like

Témata