Petr

46 thoughts on “Program 18. schůze rady města

  1. Jako asi samy radni jsou nazorove roztristeny kdyz o danym bode jednaji tesne pred zastupitelstvem. Tlaci na ne Mikina :-))

   1. Pokud rada a zastupitelstvo schválí tu nesmyslnou změnu UP a dovolí rozšířit průmysl v centru města na úkor bydlení a tím znehodnocení majetku občanů města a prostředí, tak je třeba začít řešit defenestraci !!!

   2. Spíš si myslím, že radní musí zaujmout vlastní stanovisko k dlouho očekávaným závěrům Komise pro urbanismus a architekturu, která je jejich poradním orgánem. Věřím, že se se závěry komise v převážné míře ztotožní a tak bude i upraven návrh usnesení zastupitelstva.

    1. Informace přimo ze zákulisí. Bernard chce prostřednictvím předkladatele p Bruknera, návrh stáhnout, nepodařilo se mu získat většinu. Nadále je připraven dodat velkou masáž jak občanů tak zastupitelů, aby v průběhu několika měsíců tento bod byl prohlasován v zájmu pivovaru. Tož tak děcka, uvidíte zítra v 15 h přesně!!!

     1. A proto přijďte zítra na zastupitelstvo osobně, to je jediný čeho se všichni od starosty, po Standu Bernarda opravdu bojí.

     2. Tak to vypadá že se tentokrát na SB za slovutné podpory KK a VB přepočítali. Mno uvidíme zítra.

     3. Diky za tuhle infosluzbu. Jesteze od vas jako od radniho mame tyhle informace. :-/

 1. Každý normální a samostatně uvažující zastupitel/ ka se neposadí na zadek před žádným lobbingem a neměl by se nechat zastrašit ani ovlivnit. Pokud ano, tak je to na položení mandátu

 2. Pokud vím tak pivovar tady již stojí a vyrábí. Podle návrhu, který jsem viděl se jedná o tanky na ležení piva, čili žádné hutě nebo těžký průmysl to nejsou. Výška nad zem je 5 m což je méně než stávající dva domy. Tato lokalita, kde na jedné straně je stávající pivovar a na druhé „krásné řadovky“, není zrovna urbanistická perla. Pokud si to všechno srovnám tak mi to připomína hysterii kolem autobusáku. Najít si zástupný problém, kterým se budu snažit odstřelit někoho kdo určité skupině vadí. Když tady není Kučera tak je tady Bernard. K tomu pár užitečných idiotů na šíření hysterie. Jinak když čtu program zastupitelstva tak se má jednat o schválení žádosti o změnu ÚP a ne schválení změny. Čili to musí projít celým schvalovacím procesem a ještě jednou hlasováním.

  1. to, že některé rodinné domky nejsou pohledné, ješte neznamená, že “levná” průmyslová architektura v podobě haly ukrývající v sobě ležácké tanky, tomu prostoru neublíží ještě víc. Pivovar tady sice stojí staletí, ale ten obrovský nárůst produkce je na pováženou. V roce 90 cca 20000hl dnes 350000-500000hl, po nainstalovaní ležáckých tanků dalších cca 300000hl. To je obrovské množství výrobků, které z té průmyslové fabriky vyrábějící pivo, musí někdo a něčím odvézt. To je nárůst kamionů o 30-40 %, které projíždí přímým centrem města a to již obtěžuje značně nejen obyvatele v sousedství. Do toho si připočtěte co se tam dnes staví – návštěvnické centrum, které bude připraveno pro několik desítek tisíc návštěvníků ročně. Myslím, že cca před 3-4 roky pivovar sliboval něco o další expanzi na průmyslových pozemcích za městem. Nikdo nechce šlapat nikomu po štestí a je fajn, že pivovar prozíravě koupil tyto průmyslové pozemky, ale i pivovarští majitelé by si měli uvědomit, že obyvatelé bydlící kolem pivovaru mají značně znehodnoceny své nemovitosti. A otázka na závěr, pro koho je tady vedení města pro občany, nebo belgický nadnárodní koncern, který dnes pivovar ovládá a který si myslí, že si ve výchdní Evropě může dovolit zastavět celé centrum. Ať to zkusí v Belgii a uvidí s jak zlou se rychle setká. Závěrem vaše faktická o schválení žádosti o změnu ÚP a ne schválení změny: no velice dobře si dovedu představit demagogickou argumentaci vedení města až se bude schvalovat změna ÚP, jak se bude tlačit na zastupitele, kteří v minulosti již jednou hlasovali pro, ať se nenechají zviklat v konzistenci názoru, již mnohokráte jsme zde slyšeli rčení; psy štěkají a karavana táhne dál a bum ho, budeme tu mít rozšířený pivovar jak když louskne. Ne, ne nikam dále to nepouštět, přehlasovat a zlikvidovat tuto troufalou blbost ihned v zárodku a pivovar dobrosrdečně vyprovodit na jeho průmyslové pozemky za město a tam ať se rozrůstá, jako každý jiný úspěšný podnik, držme mu v tom palce

   1. Podle mých informací pivovar zvažuje podzemní tunel určený pro transport s vyústěním někde u Fugnerovy, kde už řeší koupi pozemků u DD.

   2. Je hezké vzhledem k Vašemu článku používat slovo demagogické. Jsem zvědavý jak budete vyprovázet někoho z firmy.

  2. Vážený pane, dovolím si reagovat na Váš příspěvek.

   – Pokud vím tak pivovar tady již stojí a vyrábí. / Ano, k tomuto se již vyjádřil předchozí přispěvatel.
   – Podle návrhu, který jsem viděl se jedná o tanky na ležení piva, čili žádné hutě nebo těžký průmysl to nejsou. / Ano, nic jiného není ani dle stávajícího ÚP možné.
   – Výška nad zem je 5 m což je méně než stávající dva domy. / Není pravda, toto není nikde uvedeno a nikdo neví jaký bude skutečný projekt. V předložené žádosti je výška srovnatelná s domem č.p. 474 a to znamená přízemí, patro a půda tedy cca 8 – 9 m.
   – Tato lokalita, kde na jedné straně je stávající pivovar a na druhé „krásné řadovky“, není zrovna urbanistická perla. / V jedné z řadovek bydlím a zatím se mi tam bydlení líbí, poté co budu obestavěn pivovarem už to asi tak slavné nebude.
   – Pokud si to všechno srovnám tak mi to připomína hysterii kolem autobusáku. Najít si zástupný problém, kterým se budu snažit odstřelit někoho kdo určité skupině vadí. Když tady není Kučera tak je tady Bernard. / Není pravda, protest skupiny občanů je směrován proti záměru pivovaru (prostudujte si vlastnickou strukturu pivovaru) o změnu ÚP a rozrůstání zóny průmyslové na úkor zóny k bydlení.
   – K tomu pár užitečných idiotů na šíření hysterie. / Nemohu posoudit, já osobně nepatřím k nejchytřejším, ale mé sousedy bych za idioty tedy nepovažoval.
   – Jinak když čtu program zastupitelstva tak se má jednat o schválení žádosti o změnu ÚP a ne schválení změny. Čili to musí projít celým schvalovacím procesem a ještě jednou hlasováním. / Nemohu souhlasit. Proč iniciovat zdlouhavý proces, když otázka zní jednoduše: CHCETE V CENTRU MĚSTA VĚTŠÍ PRŮMYSLOVOU ZÓNU NA ÚKOR BYDLENÍ NEBO NE?
   Vy jste uvedl pouze důvody proč změnu povolit, ale opomněl jste uvést důvod změny, který je popsán v žádosti a to „rozšíření stávajícího systému kvasných tanků“ a to znamená navýšení výroby, dopravy atd. atd.
   S pozdravem Martin Kaman

   1. Martine, mate pravdu. A diky za Vas otevreny nazor. Ono je to tak ze rada zdejsich prispevovatelu napojenych na ODsku a pivovar problemy zlehcuje. Smutne. Dneska Vam i sousedum drzime palce! Urcite Vas podpori rozumni zastupitele (od ODS podporu necekejte).

    1. V tomto případě je asi jasné, že občan Humpolce má mít stejné právo změnu UP
     prosadit či odmitnout stejně jako kterákoliv firma nebo společnost. V případě
     přímo dotčených (sousedů té společnosti ) zejména. Naše samospráva by měla spíše zájmy těchto lidí chránit ………..

 3. Nazývat to zástupným problémem bych si netroufl ani omylem.. Kauza Nádraží by nevznikla, kdyby se bývalá koalice podívala na celou věc s nadhledem a ne se zabejčit a bezhlavě podpořit jen jednu variantu bez diskuse.

 4. Jen si to prolobujte a prohlasujte, alespoň budete mít celorepublikovou sledovanost Youtube, až páni z pivováru budou hlasovat ve střetu zájmů. Čistá práce čistá hlavo. ‚Transparency‘ bude mít ostudu…

 5. Trochu z volebního programu ODS:
  „. základem dobrého života ve městě jsou spokojení obyvatelé, kteří v obci pouze nepřespávají, ale skutečně plnohodnotně žijí
  . díky novému územnímu plánu, pěti územním studiím, studii bydlení a dopravy se Humpolec může rozvíjet v souladu a požadavky na pohodlný a příjemný život“

   1. A starosta za ODS tvrdě prosazoval Bernarda, aby mohl vyprávět ty svoje pohádky místo toho aby dodržoval zásady volebního programu. Opravdu tady budou chtít určitě mladí lidé bydlet, když jim vedení města těžce znehodnocuje podmínky k životu. Myslím, že není v republice jiné město, které by uvažovalo o tom, že v úplném centru města změní plochy bydlení na průmysl. Hanba celé ODS, která to podporuje. Protinávrhem, totiž jen dali čas pivovaru, aby nátlakem, tak jak to popisovala ta paní zlomili další majitele a nakonec dosáhli té změny. Volencovi a další to nikdy nechtěli prodat, ale nátlak od pivovaru byl tak brutální, že podlehli…..

    1. Bernard působil naprosto klidným dojmem, rozvážným tónem informoval a seznamoval s postoji- Bohužel ta hejkavá paní moc druhé straně nepomohla. Chovala se až přehnaně emotivně.

     1. Bernard bohužel zkresloval realitu a hlavně si dělal reklamu pivovaru. Každá firma v Humpolci se chce rozvíjet a zvětšovat výrobu, ale žádná si to nedovolí na úkor občanů a jejich majetku.
      A až vám někdo znehodnotí vaši nemovitost a nátlakem vás z ní bude chtít dostat pryč, a vedení města se vás nezastane, tak budete taky hejkat a budete emotivní. Kdyby takto někdo šel proti zájmům pivovaru, tak se Standa pos…re a dělal by jak vzteklej….

 6. Doufejme, že po zhotovení komunitního centra u kina se schůze zastupitelstva města budou konat jinde než nyní. Současná zasedačka je opravdu nevhodná a malá, zejména pro veřejnost.

  1. Hlavně je taky vtipné to že většinu míst obsadili zaměstnanci pivovaru. asi aby se na „běžné“ občany už nedostalo.

 7. Tak jsme si rovní a někteří rovnější. Kolik prostoru pro vyjádření dostal pan Bernard (když propagoval podnikání pivovaru) a kolik prostoru dostala opozice a občané? Pane Kratochvíle, když někoho preferujete, jste starostou občanů nebo vybraných osob? Nebo loutka?

  1. 17.11.2019 – Karel K – na náměstí hřímá vybojovali jsme demokracii!
   20.11.2019 – Karel K – Stando dej si 45 minutový monolog, poté chtějí mluvit občané – nikdo nebude mluvit! nemáme na Vás čas a Standa šel na záchod, jdeme hlasovat!
   To je pravá ODS 🙂

  2. Myslím, že i občané dostali prostoru dost. Jednání bylo korektní a to píšu jako nevolič ODS. Občany zastupovala jen ona vykřičená paní. Zjevně nepřipravená a jen hystericky mluvící. Bohužel. Petice občanů byla zmíněna nevím v čem vidíte, že se nediskutovalo. Jednání musí nějaký řád mít..Ostatně i architekt Rýzner stál na straně občanů a vysvětloval, takže síly vyrovnané.

   1. Co to plácáte za nesmysly. Vždyť ani všichni zastupitelé nemohli promluvit a i jim starosta nedovolil pokračovat v diskuzi, což je hrubé porušení jednacího řádu. Na druhou stranu se ani nedivím, že už neprotestovali, když viděli jak starosta celou dobu protěžuje Bernarda. Nikdy by žádný jiný majitel firmy nedostal na zastupitelstvu tolik času na reklamu svojí firmy. A navíc, za pivovar tam měl vystupovat někdo jiný, než spolumajitel v roli zastupitele, to bylo docela ujeté…. P.

   2. děkuji za Váš názor, ale nesdílím ho- odkazuji se na zasedání zastupitelstva (zdroj youtube) 2:06:18 – 2:06:39.
    Hysterickou paní neslyším, nevidím a starosta odmítá, aby mluvili občané a zastupitelé Hrala a Machek, kteří se všichni spořádaně hlásí k diskuzi. Vím, že demokracie po česku má svá specifika, ale tohle už je přes čáru. Tak ať tam příště mluví a rozhoduje jenom Bernard..

    1. humpolecky úřad jede v pořádcích, které tam jsou dlouhodobě nastaveny. v tomhle, díky bohu, že alespoň ze zastupitelstva je videozáznam. z jiných jednání s úředníky záznamy nejsou a pak se tam děje neprve zlovůle

    2. Tak já tedy slyším paní, co se ohání právním státem, ale zásadně nenechává domluvit, skáče do řeči a ještě se vyjadřuje, že je jí to jedno. A při tom všem jí nedělá problém ostatní obviňovat z neslušnosti či z toho že nemají rozum. Je mi líto, ale ta vážně odpůrcům dělá medvědí službu.

 8. Pokud někdo předsedá schůzy tak jí i řídí a může ukončit diskusi, to je vše. Pokud vím tak osobní útoky a honění si trika není diskuse.

 9. Kterej kašpar tam poslal TV. To co bylo ve zprávách v 18:00 bylo dost ubohý na to , že chtěli pošpinit pivovar.

 10. Zajímavá byla reportáž ČT v událostech z regionu v 18:00 z 20.11., která začínala dlouhým záběrem na 8-čku a hovořili zde pouze nespokojení občané. Kdopak je asi pozval? Kdopak už delší dobu píše agresivní a nenávistné komentáře k ODS, Bernardovi a Městu, a naopak oslavné na HUGO? ČT okatě pozval ZR a komentáře jsou z klávesnic RPT (rýznerovi placení trollové). ZR si evidentně myslí, že příští volby vyhraje tímto způsobem, ale zapomíná, že Humpolec je malé město, kde se všichni znají a pamatují si nespočet Zdeněčkových neurvalých výstupů.

  1. Pivovar chce naše centrum zlikvidovat rozšiřováním průmyslu, místo aby expandoval v průmyslové zóně, ale ten špatný je opět Rýzner.

  2. naopak trollí centrum se dlouhodobě nachází na radnici, jak už bylo zjevně prokázáno pod jinými diskuzemi. Vyzývám Vás proto opakovaně, aby jste na radnici v pracovní době dělali pro dobro občanů, kteří Vás živí a ne uráželi Vaše chlebodárce!!

  3. Tak to asi budete u příštích (nebo předčasných?) voleb dost překvapený(á).
   Nejenom příznivci HUGO už mají místní mafiánské ODS party vedené oligarchou Standou plné zuby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

... a můžu odbočit do Penny? Doplněno.

Út Lis 19 , 2019
Ihned po otevření nové křižovatky na Okružní se vyrojila tahle otázka. Plná čára mate. Nebo nemate? Jak to tedy je?

You May Like

Témata