Program humpoleckého kina v měsíci červnu

8

Pokud by 8.června zapršelo a měla by se vyplnit „medardovská“ pranostika, bude místní kinosál tím nejlepším útočištěm.

Neděle 1.6. 20:00 hod. NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE        


Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného – touhu co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do urny”, a poznat, kdo skutečně jsou. Společně se tedy vydají za největším dobrodružstvím svého života, na cestě se stanou nerozlučnými přáteli a naučí se, jak brát vzestupy i pády s nadhledem a humorem. Každý sdílený zážitek si pak odškrtnou na svém dlouhém seznamu přání…


Hrají: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Serena Reeder.


Vstupné: 70,- Kč, komedie USA 100min


 


Úterý 3.6. – středa 4.6. 20:00 hod. LET´S DANCE 2 STREET DANCE


Není to o tom, odkud jsi, ale o tom, co chceš ……..


Když vzpurná Andie, která nadevše miluje Street Dance, začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout a přitom si udržet starý styl života. Když spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby vytvořili formaci a zvítězili v taneční soutěži The Street, najde způsob, jak žít svůj sen a při tom propojit své dva oddělené světy.


Hrají: Robert Hoffman, Briana Evigan, Will Kemp, Tony Devon, Telisha Shaw, Jennifer Rouse.


Vstupné: 70 Kč, romantický hudební USA, 100 min


 


Čtvrtek 5.6. 20:00 hod. VÁCLAV


Václav Vingl je vesnický outsider, který ve svých 40 letech žije s maminkou pod jednou střechou.


Přestože je Václav označován za místního šaška, hlupáka a problematického nezvladatelného kluka, my v něm (spolu s maminkou) vidíme citlivého, vnímavého dobráka s klukovskou duší a hlavou plnou milých lumpáren. Celá vesnice ho vnímá jen jako problém. Dokonce i bratr František, který s Václavem celý život soupeří o lásku matky a otce.


Hrají: Ivan Trojan, Emília Vašáryová, Jan Budař, Jiří Lábus, Soňa Norisová, Petra Špalková, Martin Pechlát, Martina Delišová, Jan Vlasák, Zuzana Kronerová, Josef Polášek ad. Režie: Jiří Vejdělek.


Vstupné 70 Kč, tragikomedie ČR 100min


 


Sobota 7.6. – neděle 8.6. 20:00 hod. KARAMAZOVI – filmový tip  


Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra.


KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy.


Hrají: Ivan TROJAN, David NOVOTNÝ, Igor CHMELA, Martin MYŠIČKA, Radek HOLUB, Michaela BADINKOVÁ, Lenka KROBOTOVÁ, Roman LUKNÁR, Lucie ŽÁČKOVÁ a další. Režie: Petr ZELENKA


Vstupné 70 Kč, drama ČR 100 min


 


Úterý 10.6. – středa 11.6. – čtvrtek 12.6. 20:00 hod. BLÁZNOVO ZLATO


Ben „Finn“ Finnegan představuje milého novodobého hledače pokladů, posedlého hledáním legendárního královnina věna z 18. století. Tento poklad nevyčíslitelné hodnoty se utopil v moři v roce 1715. Při svém hledání se Finn potápěl již úplně všude, kde to jen bylo možné, a přitom potopil i své manželství s Tess. Ale nakonec ani Tess nedokáže odolat pokušení odhalit tajemství pokladu. Jenže Finn a Tess nejsou jediní, kdo chtějí poklad nalézt. Finnův dávný učitel Moe Fitch spolu s drsným místním gangsterem jménem Bigg Bunny touží Finna při hledání pokladu předběhnout. A honba za pokladem tak může začít…


Hrají: Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donald Sutherland, Ewen Bremner, Alexis Dziena.


Vstupné 70 Kč, komedie USA 110 min


 


Sobota 14.6. – neděle 15.6. 20:00 hod. JUMPER


Genetická odchylka dovoluje Davidovi teleportovat se kamkoliv se mu zachce.


A David toho umí náležitě využít. První cesty vedou do bankovních trezorů, kde si „vypůjčí pár dolarů“ na luxusní bydlení a vybavení na cesty do Londýna, Káhiry nebo na nejlepší surfařská místa planety. Ale je mu v patách agent Cox (Samuel L. Jackson), jehož jediným cílem je Davida a ostatní tak zvané Jumpery, kteří podle něj narušují přirozený řád světa, zabít. Navštívíme nejrůznější místa naší planety a budeme svědky teleportování i takových věcí, jako jsou londýnské městské autobusy. V podstatě jednoduchý a komorní příběh je prošpikován akčními scénami a vizuálními efekty mimořádné kvality. Jumper je dobrodružnou sci-fi podívanou, u které se nebudete mít čas nudit.


Hrají: Hayden Christensen, Jamie Bell, Samuel L. Jackson, Rachel Bilson.


Vstupné 70 Kč, dobrodružný USA 90 min


 


Úterý 17.6. 20:00 hod. …A BUDE HŮŘ  –  art


GENERAČNÍ FILM O HLEDÁNÍ ŽIVOTNÍCH HODNOT A JISTOT, O STŘETU S POLICIÍ A MĚŠŤÁKY


Příběh konfliktu Olina a jeho přátel se společností, která jim nemá co nabídnout, kromě pronásledování policií a snahy změnit je násilím k ideálu měšťáctví. „V současnosti jsem několik let přemýšlel jak se vrátit do doby mého mládí, do té husákovské dusivé vaty, ve které se však daly prožít chvíle mimořádné intenzity. Pak jsem si povídal o sedmdesátých letech s jedním mladým klukem a ten se zmínil o knize …a bude hůř, jež ho oslovila. V ten moment se mi to propojilo, bylo to určité vnuknutí…“ (Petr Nikolaev)


Kniha …a bude hůř spisovatele Jana Pelce, se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. I v současnosti oslovuje řadu čtenářů mladé generace.


Hrají: Karel ŽÍDEK, Filip KAŇKOVSKÝ, Tereza HOFOVÁ, Mirek ŠKULTÉTY, Radek UHLÍŘ, David STRNAD, Michal GULYÁŠ, Eva ČERNÁ a další. Režie: Petr NIKOLAEV


Vstupné 70 Kč, drama ČR 90 min


 


Středa 18.6. – čtvrtek 19.6. 20:00 hod. HRANICE SMRTI


Zapomeňte na Saw a Hostel. Přichází Hranice smrti. Další filmový masakr, krutá podívaná jen pro silné žaludky, téměř dvě hodiny napětí a strachu.


Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!   


Hrají: Karina Testa, Aurélien Wiik, Patrick Ligardes, David Sarcino


Vstupné 70 Kč, horror Francie 100 min., do 18 let nepřístupný!


 


Sobota 21.6. – neděle 22.6. 20:00 hod.


Úterý 24.6. – středa 25.6. – čtvrtek 26.6. 20:00 hod. U MĚ DOBRÝ                                       


Komedie z divokých devadesátých let. Film na motivy povídek Petra Šabacha, podle scénáře Petra Jarchovského v režii Jana Hřebejka.


U MĚ DOBRÝ se ohlíží do devadesátých let, do doby našich prvních krůčků na novém, neprobádaném území rašícího kapitalismu v Čechách. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě U Buddyho na Libeňském ostrově. Jejich poklid, který tráví u desetníčkového mariáše, skončí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí falešných hráčů z Vysočanské tržnice. A tak jako ve starých westernech, berou i naši přátelé zákon do vlastních rukou. Na horkém území tržnice, které se hemží lehkými děvami, pašeráky, zloději, podvodníky i úplatnými policajty se pokusí získat zpět třicet šest a půl tisíce v použitých bankovkách.


Hrají: Boleslav Polívka, Jiří Schmitzer, Lenka Vlasáková, Josef Somr, Miroslav Vladyka, Vladimír Javorský, Petr Forman, Dalibor Vinklát, Simona Babčáková, Mário Kubaš, Magdaléna Zelenková a další. Režie: Jan Hřebejk.


Vstupné 70 Kč, komedie ČR 100 min


 


Sobota 28.6. – neděle 29.6. 20:00 hod. KULIČKY


O LÁSCE ŽEN AŽ ZA HROB (MUŽE)


KULIČKY jsou povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. O drobných vydíráních, o pláči, o slzách, o schopnosti se obětovat pro vysněný cíl, o sexu ve službách, o tom jak využít empatie. Začíná to už v dětství na hřišti a nekončí ani po smrti. Postupem let se ženský mechanismus manipulace rozvíjí, formuje, zraje až dospěje k dokonalosti. Jednotlivé příběhy se odehrávají na technopárty i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt…


Hrají: Josef VYSTRČIL, Libuše BALOUNOVÁ, Marika PROCHÁZKOVÁ, Jiří VYORÁLEK, Petr JENIŠTA, Tereza NVOTOVÁ, Marta VÍTŮ, Anna SLEZÁKOVÁ a další… Režie: Olga DABROWSKÁ.


Vstupné 70 Kč, komedie ČR 80 min


 


V ČERVENCI 2008 uvidíte:


1.,2.,3.                    HORTON


5.,6.                        27 ŠATŮ


8.,9.                        KRONIKA RODU SPIDERWICKŮ


12.,13.                    SPEED RACER


15.                          NEŽ ĎÁBEL ZJISTÍ, ŽE SEŠ MRTVEJ


16.                          MONGOL – ČINGISCHÁN


19.,20.                    SEX VE MĚSTĚ


22.,23.                    SMUTEK PANÍ ŠNAJDEROVÉ


26.,27.                    INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY


29.,30.,31.              FRANTIŠEK JE DĚVKAŘ


 

myska

8 thoughts on “Program humpoleckého kina v měsíci červnu

          1. A tak to zase ne. 🙂 Nehledě na to, že stahování audiovizuálních děl je v České republice legální. Samozřejmě se legálnost nerovná morálnosti, ale to si už každý musí zvážit sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Bernard vydražil bernardýna

St Kvě 28 , 2008
Spolumajitel humpoleckého pivovaru vydražil psa za 20.000,- Kč.

You May Like

Témata