Program kina na měsíc ŘÍJEN

1

Co nás čeká v říjnu? Chladné a deštivé dny, pochmurné mlhy, padající listí a první ranní mrazíky. A krom toho i plno skvělých filmů v humpoleckém kinosále. Mimo jiné také snímek filmové legendy Quentina Tarantina – „Hanební pancharti“.

Úterý 6.10. – středa 7.10.  20:00 hod. VŠUDE DOBŘE, PROČ BÝT DOMA


Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása (1999) Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě mladé dvojice Burt (John Krasinski) a Verona (Maya Rudolph) to platí dvojnásobně. Nalezení vhodného „hnízda“ jim zrovna nejde a než se dítě přihlásí o slovo, mají před sebou ještě dlouhou cestu.


Vstupné: 70,-Kč  komedie USA/Anglie 100min


 


Středa 7.10. 17:30 hod.


Čtvrtek 8.10. 17:30, 20:00 hod. VZHŮRU DO OBLAK  – pro celou rodinu


Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod.


Vstupné: 70,-Kč   ČESKÝ DABING   animovaná dobrodružná komedie USA  100min


 


Sobota 10.10. – neděle 11.10.  20:00 hod. OPERACE DUNAJ


Do malé české hospůdky naboural tank. Zbloudilý a zastaralý polský vehikl, účastník srpnové invaze nepřátelsky naladěných spřátelených vojsk. Příběh z 21. srpna 1968, který měl nečekaně zábavný rozměr. Úspěšný polský divadelní režisér Jacek Glomb pod odborným dohledem Jiřího Menzela stvořil komediální příběh o jednom ostře sledovaném polském tanku, který se střetl s českou realitou.


Posádka stařičkého tanku „Beruška“ vinou série nešťastných náhod omylem zabloudí do ospalé české vesničky, kde v tamní hospodě právě probíhá oslava odchodu do penze pana výpravčího Kulky.


Hrají: Jiří Menzel, Eva Holubová, Maciej Stuhr, Jaroslav Dušek, Boleslav Polívka, Martha Issová, Jan Budař, Zbigniew Zamachowski, Rudolf Hrušínský.


Vstupné: 70,-Kč  tragikomedie  ČR 100min


 


Úterý 13.10. – středa 14.10. – čtvrtek 15.10.  20:00 hod.


HANEBNÝ PANCHARTI  – filmový tip


Hanebně zparchantělá jízda plná krve, potu, slz a touhy po pomstě.
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti. On sám přitom tvrdí, že se poetika Hanebných panchartů asi nejvíc přiblížila náladě filmu, který mu udělal jméno – násilnické černočerné komedii Pulp Fiction – Historky z podsvětí.
Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně (Melanie Laurent) přímo před očima německý důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček (možná i samotný Hitler). Úkolem Panchartů bude na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti. Nepočítají ovšem s tím, že přímo pod světlem promítačky osnuje svůj plán pomsty za smrt blízkých osiřelá Shosanna a že když se jeden geniální plán na atentát střetne s jiným, výsledkem může být ještě geniálnější neúspěch.


Hrají: Brad Pitt, Eli Roth, Diane Kruger, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Til Schweiger, Daniel Brühl.


Vstupné: 70,-Kč   akční USA  150min


 


Sobota 17.10. – neděle 18.10. 20:00 hod. MUŽI V ŘÍJI


Mouřínov je malá moravská díra. I silnice tam končí. A protože Mouřínováci chtějí být „průjezdní“, musí vymyslet plán, jak sehnat větší, než malé množství asfaltu na její pokračování. Klíčem k úspěchu má být Franta, mistr republiky ve vábení jelenů. A tak nápad uspořádat v Mouřínově Mistrovství Evropy ve vábení jelenů za účasti premiéra je jedinou možnou cestou k vysněné silnici. Ale Franta odmítá soutěžit, někdo poškodí pozadí tribuny a Csáková nebere telefon … Veselá komedie o velkých věcech na malém místě, o velké politice, velkých citech a velkém umění.


Vstupné: 70,-Kč   komedie ČR  120minÚterý 20.10. – středa 21.10. – čtvrtek 22.10.
HODINU NEVÍŠ
  


Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“.


Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc?


Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, kterého denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.


Vstupné: 70,    drama    ČR    


 


Středa 21.10. – čtvrtek 22.10.  17:30 hod. G-FORCE  – pro děti  


Dobrodružná komedie. Špičkově vycvičená špionážní morčata, vybavená nejdokonalejším špionážním vybavením, zjistí, že mají osud světa ve svých prackách. Členy týmu G-Force jsou morčata Darwin velitel jednotky, rozhodnutý za každou cenu uspět, Blaster, špičkový odborník na zbraňové systémy, který je tak trochu cvok a zbožňuje cokoliv extrémního, a Juarez, sexy specialistka na bojová umění. Dalšími členy týmu je specialista na průzkumné muší operace, Mooch, a slabozraký krtek Speckles, odborník na počítače a rozvědné služby.


Vstupné: 70,-Kč  ČESKÝ DABING  animovaný, akční, rodinný film USA  90min


 


Sobota 24.10.– neděle 25.10.  20:00 hod. ZAŽÍT WOODSTOCK


Jedna generace začala na jeho dvorku.


Příběh lidí a doby, kterou poznamenal slavný festival Woodstock, jenž tento rok oslaví čtyřicáté výročí.


Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion. Najednou se kolem začnou psát dějiny, největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí a životy i těch nejzatvrzelejších starousedlíku se dočkají velkých změn.


Vstupné: 70,-Kč  komedie, drama USA 120min


 


Úterý 27.10. – středa 28.10.  20:00 hod. PAŘBA VE VEGAS


Komedie o loučení se svobodou, které se nepředstavitelným způsobem zvrhne.


Dva dny před svou svatbou odjíždí Doug (Justin Bartha) a jeho tři kamarádi (Bradley Cooper, Ed Helms a Zach Galifianakis) do Las Vegas na nezapomenutelnou party. Jenže když se ráno probudí s třeštící hlavou a kocovinou, zjistí, že si vlastně vůbec nic nepamatují. Jejich luxusní hotelový pokoj vypadá jak po výbuchu a ženicha nemůže nikdo nikde najít.


Bez sebemenšího zdání co se vlastně stalo a navíc v časové tísni se musí toto trio pokusit zjistit, krok po kroku, co všechno v noci prováděli. Čím víc toho ale odhalují, tím víc si uvědomují, do jakých potíží se vlastně dostali.


Vstupné: 70,-Kč  komedie USA 100minČtvrtek 29.10.
 20:00 hod. HRANICE OVLÁDÁNÍ             
                                    


Osamělý muž v podání jednoho z Jarmuschových dvorních herců Isaacha De Bankolé (Noc na Zemi, Kafe a cigára) přijíždí do Španělska vykonat práci možná tak trochu mimo zákon.


Muž beze jména putuje španělskou krajinou a u kávy se setkává s tajemnými lidmi a sbírá indicie. Jaké jsou jeho úmysly a co se píše na vzkazech z krabiček od zápalek? Jim Jarmusch se vrací, aby dokázal, že není tvůrcem jednoho stylu a opakujícího se tématu.


Vstupné: 70,-Kč  drama, krimi, thriller  Španělsko/USA  120min


 


Sobota 31.10.  20:00 hod. WRESTLER


Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem.


Své dceři se odcizil a není schopen si udržet skutečný vztah. Randy žije pro vzrušení z show a pro obdiv svých fanoušků. Nicméně infarkt ho donutil odejít do důchodu. Pomalu si začíná zvykat na novou situaci a oceňovat stav svého života –  snaží se znovu spojit se svou dcerou a rozvinout vztah se stárnoucí striptérkou.


Nic z toho se však nedokáže vyrovnat lákání ringu a wrestlingové vášni, které hrozí, že ho opět pohltí.


Hrají: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood.


Vstupné: 70,-Kč  sport, drama  USA  110min


 

myska

One thought on “Program kina na měsíc ŘÍJEN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hadina - fotodokumentace

Út Zář 29 , 2009
Na budoucí vodní nádrži Hadina se stále intenzivně pracuje. Provádí se zásyp štěrkem, zpevňovací práce na hrázi rybníka a stavba vlastní vypouštěcí šachty. Aktuální fotografie zaslali manželé Bártlovi ze Světlice.

You May Like

Témata