Prohrnutý chodník – pro letošní zimu pouhá fikce?

27

Dostali jsme do redakce dopis jednoho nespokojeného občana (celé jméno je v redakci). Ve svém příspěvku kritizuje stav humpoleckých chodníků po sněhové nadílce.

„Jako občan hledám odhrnutý chodník marně. Rašínovou ulicí projel odhrnovač po chodníku jednou od nového roku. Tento víkend nám napadlo, zima jak má být. Celé Smetanovo sídliště musí k doktorům po silnici. Chodníky si musíš prošlapat sám. Kde je starostovo ujištění, že zvednutí domovní daně je proto, aby bylo na prohrnování a údržbu města? Nic se nedodrželo…. Prosím o udělání ankety, jak jsou občané spokojeni s údržbou chodníků. Mohou tu být ankety o železné krávě, tak myslím, že toto je důležitější.“


L.K. st.


 


Že je momentální stav chodníků na mnoha místech nepříznivý, to asi víme všichni. Minulé pondělí ráno (po víkendovém sněžení) jsem procházela Havlíčkovým náměstím, kde byly všechny komunikace slušně prohrnuty. Jiná situace ale byla např. v ulici Na Kasárnách. Zde se musel člověk brodit v slušné vrstvě sněhu, a to po obou chodnících. Navíc z nedávno zúžené silnice v tomto místě je veškerý sníh pluhem nahrabáván právě do chodníků. Někteří majitelé zdejších nemovitostí se jali sníh odklízet sami, někteří ne. Takže člověk chvíli šel, chvíli se potácel a mlátil v sněhových návějích. Stejná situace se opakovala toto pondělí s tím, že počet odklízejících občanů se snížil.


Já osobně se s takovou chůzí-nechůzí (styl „ryjeme držkou v zemi“) vyrovnám, líto mi je ale všech starých lidí, lidí s nějakým fyzickým handicapem, či maminek těžce rvoucích před sebou kočárky. A jak to vidíte vy?


 


Požadovanou anketu najdete na hlavní stránce webu.


 

Čtěte dále:   Vysočina přijde o osm finančních úřadů. Co bude za týden, bojí se starostové

myska

27 thoughts on “Prohrnutý chodník – pro letošní zimu pouhá fikce?

 1. Souhlasím s tímto příspěvkém.Nejsou prohrnuté ani vozovky v okrajových částech města,je to katastrofa.Jestli nemá pan Kučera na zimní údržbu,ať nakope zadky úředníkům a jdou uklízet a neválí se v teploučku na MěÚ. Je vidět ,že to chce nějakou změnu a už nevolit ODS,ČSSD a komunisty,
  Pavel H.

  1. Doufám, že nezůstanete jen u slov a splníte zapsané předsevzetí, když nebudete volit velké politické strany.

 2. Tak to budete mít těžký výběr na podzim.
  Nové partaje ,tedy ty rychlokvašné jako TOP, SPO a SSO,zatím v Humpolci nevznikly…
  Leda že by pan zastupitel S.B. zkusil za nějakou novou stranu kandidovat. V pořadí již třetí., pak se možná nějaká nová objeví i v Humpolci.
  Nezávislí kandidáti to je jako chleba bez kůrky…

 3. Vyhnal bych starostu, aby „prošlápnul“ cestu po chodníku třeba Na Rybníčku za dětskými hřišti ke garážím.

  1. Teda tady je chytráků. Když už se na to nemůžete dívat, tak proč nevezmete lopatu a nejdete si ten chodník proházet. To by vám upadly ručičky, co? Ono když přijdou takové přívaly sněhu a nečekaně, tak se špatně uklízí. A já osobně jsem techniké služby ve městě viděl každý den odklízet sníh. Ale někdo by hold chtěl v půlce zimy vyhřívané chodníky a trávníky.

   1. Přesně tak, to jsou ty lidi ze sídlišť, co jen čekaji, že jim město bude ve všem sloužit. Ostatní, co maji RD si taky musí vyházet cestu od domu až na silnici…

    1. Chodník prohrnuji sám, nevadí mi to, protože odklízecí činnost beru jako prima cvičení, přesto se ptám, jak správně naznačil autor článku, kam se poděly peníze z nárůstu daně z nemovitostí.

     1. A proč by to měli dělat ?? Kdo má údržbu chodíků a silnic na starosti je jasně dáno !! Kdyby to bylo na občanech už by z MěÚ řvali a rozdávali pokuty. Konečně na ně došlo. Občané si to prohazovali už dost dlouho.

     2. No jak myslíte, šlapejte si v těch sr…ách. Já si chodník před domem prohrnu a bude se mi dobře chodit. A na technické služby se přitom vůbec nebudu zlobit, protože vím, že dělají a myslím, že dělají dost. Každej si prostě buď prohrňte chodník, nebo dál tlachejte, nadávejte a broďte se závějemi. Kdyby mělo město povinnost chodit k vám splachovat záchod a týden se nikdo neukázal, tak byste dělali co? K vám domu bych teda na návštěvu fakt nepřišel. (jo a vím, že mě nikdo nezval, tak už mi v tomto duchu odepisovat nemusíte, abyste si ušetřili ťukání do klávesnice) Hezký den.

   2. Cestu (i tu veřejnou) ke svému domu se skřípěním zubů samozřejmě odházím sám. Ale nevím, proč bych měl odhazovat stovky metrů chodníku. Zvláště, když mám prohrnování „přeplacené“ u města!

    1. co takhle dobrý skutek a dobrý pocit z něho? To už dneska lidem moc neříká. Ono se dobře kritizuje práce jiných od televize a s lahváčem v ruce. To záleží na charakteru.

     1. No ono město taky živnostníkům pronajímá plac před obchodem zdarma jen pro dobrý pocit, že ano 🙂

     2. Ty jsi asi právě dočetl Káju Maříka nebo co,jaký dobrý pocit s prohrnovadlem v ruce?Bydlím v paneláku(králíkárně) a rozhodně prohazuji daleko víc než kdejaký majitel rodinného domku a to nepočítám zvlášť prohazování před garáží a na zahrádce.Co je platné,že já nebo někdo jiný si svůj úsek prohodí a po pár metrech přijdete na chodník který je pouze města a,a právě by jsi měl nastoupit ty pro dobrý pocit a ono nic,je tam marast.Ale vážně,za jakoukoliv službu,třeba jen razítko,tak musíme na úřadě pěkně tvrdě zaplatit.Souhlasím,že hoši z TS makali jak fretky,ale bohužel to bylo málo protože chyba je jinde.Organizace práce!!!!!! Kdejaká vesnička má nasmlouváno ať se soukromníky nebo podnikem atd.jak napadne tak se prohrnuje,proto také povětšinou na vesnicích nemají takové problémy jako tady ve městě.Takže, šéfové prostě musejí hodit trochu víc zadkem.Ano,TS byly vidět každý den ve městě-hlavně okolo radnice,rybníček projely za dva dny jen jednou a to ještě jen napůl,řidič asi nebyl ve formě,neboť se mu evidentně nedařilo.Přesto bych měl jedno doporučení pro pány radní,když už TS protahnou chodníky,zařiďte z lidí na sociálce ať stojí na každém přechodu a po projetí ho okamžitě prohodí,jako se to děje na křižovatce u Polikliniky.Třeba nové vedení TS přinese lepší spokojenost,uvidíme.Miruna

   3. Tak to jste teda z té šťastnější části Humpolce,protože nejen že tady uklízí sníh město málo kdy. A ty chodníky,který by jsme si rádi prohrnuli i sami, tady ještě nikdo za 20let po revoluci nevybudoval. Jitka H.

 4. Já jsem s prací silničářů a tech. služ. spokojen dělají co můžou.Všechny tyhle řeči a články tipu: Silničáři opět zaspal mě berou dech, vůbec jim tuhle práci nezávidim.Petr

   1. Jednoho takového umělce z technických služeb jsem potkal Na rybníčku. Měl zvednutou radlici a jen jezdil tím hlubokým sněhem. Asi je placenej od kilometru a ne od udělané práce.

    1. Neustálá chvála na technické služby.Kde teda jsou?Není posypáno nikde.Před lety chodil pohůnek Burda a každého buzeroval a vyhrožoval pokutama tet je to v pohodě..Kdo bude buzerovat město?

     1. Kdyby město zapojilo do odklízení sněhu a údržby chodníku všechny ty, co pobírají sociální dávky, které pak prolévají hrdlem v okolí marketů v Humpolci a město ještě více znečišťují, muselo by to tu být, jak ze škatulky. Nechceš makat, žádné dávky!!! A konečně by bylo jasno. J.P.

     2. Je pátek,téměř konec ledna a píše se rok 2010.Na sídliště (Rybníček) jsme se nastěhovali v roce 1980 a tento týden prvně za těch 30 let jsou kompletně prohrnuté všechny chodníky i ty spojovací mezi těma co tvoří hlavní tahy.Hoši z TS díky,i když to trvalo poněkud déle,před nadcházejícími mrazy to přišlo vhod.Ještě jednou díky.Miruna

 5. smutné je, že tu ulici Školní opravdu nikdo nedočistí. Stačilo by JCB a trambus. Alespoň kolem toho zábradlí u šatny.

  1. Hurá myslím,že to tu zabralo dnes jsem prvně od nového roku šel po posypaném chodníku…Myslím trasu od Smetanova sídl.k doktorům…Jak je to jinde nevím.Ale co mne ještě zaráží.Ty hovna od psů…Jen pozorujte pejskaře…Miláček se vykadííííííí a páníček to zahrne…A jeto…A co malé děti.Je mi jich líto.Sám jsem do Hooo šlápl za poslední týden 2x.Tak jsem si šel vsadit považoval jsem to za štěstííííí.Bohužel jsem nevyhráll…Chce to klíííídek …

 6. Dámy a pánové,ona je zima a někdy také sněží a mnohé z Vás to tak vzalo,že jste i pár vět vypotili.Buďte rozumní a ohleduplní,tak jak dnes se město stará,tak se nikdy nestaralo,ale že by se to dalo říci o majitelích nemovitostí,to bych váhal.Tak zlomte vaz !

 7. dnes cca.v 12 hod20 min jsem viděl JCB od Tech. služeb hrnout sníh na křižovatce u Stupníku.. Výborně ještě tu Masarykovu a Školní zkuste rozšířit.. děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nové projetí běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

Út Led 19 , 2010
V úterý 19.1. byla strojově upravena trasa B – Plačkov – Krasoňov – Mikulášov. Ve středu 20.1. dopoledne bude strojově upravena trasa A – Humpolec – Lipnice a zpět. Nově mimo tradiční okruh byla strojově upravena nová trasa směrem z Humpolce na Želiv (Brunka, okolí Jiřic, Vřesník). Tato trasa není […]

You May Like

Témata