Nové projetí běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

15

V úterý 19.1. byla strojově upravena trasa B – Plačkov – Krasoňov – Mikulášov. Ve středu 20.1. dopoledne bude strojově upravena trasa A – Humpolec – Lipnice a zpět. Nově mimo tradiční okruh byla strojově upravena nová trasa směrem z Humpolce na Želiv (Brunka, okolí Jiřic, Vřesník). Tato trasa není nijak tradičními běžkařskýmy značkamy značena v terénu, může se tedy občas trochu lišit od uvedené mapy. Trasa je v mapě označena oranžově. Mapu je možné si prohlédnout zde.


 

Čtěte dále:   Krajem Šimona kouzelníka

Axl

15 thoughts on “Nové projetí běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

  1. Nechtěli by jste taky přijít k nám prošlápnout stopu na zahradu,když vás to tak baví.Nám se totiž ztrácí ve sněhu jezevčík. Předem děkuji.

  1. Nečekej až tě někdo vyhrabe a vem si lopatu a házej. Potřebuješ bejt na čerstvém vzduchu. gordon

 1. (22.1.2010) V úterý 19.1. byla strojově upravena trasa B Plačkov Krasoňov Mikulášov&

  Ve středu 20.1. dopoledne byla strojově upravena trasa A Humpolec Lipnice a zpět

  V sobotu 23.1. v 7:00 se bude strojově upravovat trasa na Humpolec Petrovice Radostín Brunka.

 2. Díky za to, je to paráda. Škoda,že už nejsem mladší. Těm co se nikdy nikdo nezavděčí-sedněte si do krásnýho parku, čumte, záviďte, pomlouvejte a nezapomeňte něco ukrást.
  gordon

 3. Pokud máte rádi noční lyžování a chcete si ho užít i na běžkách, tak v Pelhřimově nyní máte momentálně možnost. V městských Sadech je upravována malá dráha, kde se dá díky lampovému osvětlení běžkovat i za tmy. Večer je tu opravdu klid a projet si za umělého osvětlení asi osmisetmětrový okruh je prostě zábava.

 4. Tak když jsem viděl včera to nádherné počasí, tak mi to prostě nedalo, řekl jsem že pracovat se bude až bude hnusně a pršet, zapíchnul to v práci a vyrazil do stopy. Parádička. Sluníčko, mráz a čerstvě napadaný prašánek z předhozí noci – Alpy hadr! 🙂 Moc jsem si to užil. Stopa byla již od pár lyžařů vyjetá, místy jsem si musel skůtrem projetou zapadanou stopu projet sám, ale v tom čerstvém prašánku to byla radost. Takže hlásím že Humpolec – Petrovice – Jiřice – Brunka je krásně projeto.

  No a koukám, dneska venku zase svítí sluníčko a krásně mrzne, takže momentálně hlásím šéfovi padla a zase mažu na sníh. 🙂

 5. Vážení a milí uživatelé běžeckých tratí, velice rád bych Vám všem poděkoval za ohleduplnost a nadšení s jakým se do běžeckých tratí vydáváte. Je Vás na okruzích vidět hodně a to je dobře. Chtěl jsem však oslovit pány, kteří jezdí s lesnickými stroji, traktory a podobně, aby nám záměrně neničili krásné tratě, které jsou vedeny lesem a po lesních cestách. Jedná se především o okruh Humpolec – Plačkov – Mikulášov – Krasoňov, kde je pravidelně “ zvalchována “ traktory a jinými těžkými stroji krásně připravená stopa. Jsme pak nuceni alternativně prošlapovat stopy nové, které však nemají tu kýženou kvalitu. Je-li toto ničení tedy konáno úmyslně ( a já se bohužel domnívám, že ano ) prosím o trochu toho soucitu s námi, vyznavači bílé stopy, kteří mají své vyžití pouze několik týdnů a to ještě ne každým rokem.
  Věřím, že se moje prosba dostane k osloveným lidem a že moje přání vysliší. Jinak všem kdož se do stopy vydávají přeji krásné počasí, dobrou stopu, dobře namazané lyže a hlavně – bezpečný návrat. Michal Marek – Humpolec

 6. 28.1. se bude strojově upravovat trasa Humpolec Brunka Radostín Jiřice Petrovice a zpět. V pátek 29.1. dopoledne se bude strojově upravovat trasa A Humpolec Lipnice a zpět a odpoledne trasa B Humpolec Mikulášov Krasoňov Humpolec.

  Jinak jsou ale stopy krásně projeté od lyžařů a tohle skoro vypadá jako běžkařské nebe. :)))

  1. Patek v 16-00 trasa A
   Smer
   Novy Dvur – cejovsky kopec-Lestina strojove neupraveno(proslapnuto).
   Smer
   Lestina – Čejov strojove neupraveno(nedoporucuji proslapnuto)
   Smer
   Kejzlice(Na Cihadle) – Čejov strojove neupraveno (zavato)

 7. Když už se vrátila na chvíli zima tak jsem mrknul jak vypadá stav sněhu v lese u Peruše. Po hrázi a k lesu v pohodě, zhruba 100 metrů kde je hustý les a sníh nepropadne nic moc, ale pak zhruba 1,5 kilometru paráda. Dál jsem nejel ale dá se předpokládat že i jinde v lese kde na sníh nezasvítí to bude podobné. Možná by to chtělo na příští rok vytipovat nějaký okruh lesem kde vydrží sníh dlouho a ten pak občas projet i po ukončení údržby běžných tras. Jinak tisíceré díky pánům za řídítky, letošní trasy byly excelentní a mrzí mě jen že jsem už nestihl tu novinkovou na Proseč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jazykové kurzy, výuka práce na počítači

Ne Led 24 , 2010
Jazykové centrum při Střední škole SČMSD Humpolec, s.r.o. Hradská 276, Humpolec nabízí všem zájemcům jazykové kurzy a kurzy práce na osobním počítači. Čtěte dále:   Pojďte v zimě na ryby.

You May Like

Témata