Provoz na části D1 zastavila na dva dny plánovaná uzavírka

Začal prodloužený víkend a zároveň první víkend prázdnin. Zdržení hrozí řidičům hlavně na příjezdu do Prahy od severu, protože je dálnice D8 zúžená do jednoho pruhu, kolona se tvořila také na dálnici D1 směrem z Prahy, v podvečer již byl provoz plynulý. Po osmé večerní ale mezi 21. a 34. kilometrem D1 zastavila provoz plánovaná uzavírka, situace bude pokračovat celou neděli a téměř celé pondělí – až do večera.

První červencová sobota je na silnicích v Česku vždy problematická, protože mnoho lidí odjíždí na prázdniny. Letos situaci ještě znásobil fakt, že na víkend navazují ještě dva svátky, a tak kdo neodjel na dovolenou, odjel na prodloužený víkend.

Patrné to bylo především na dálnici D1 mezi Pražským okruhem a sjezdem na českobudějovickou silnici I/3 u Mirošovic. Za touto křižovatkou navíc začíná první úsek, na kterém letos v létě pokračuje modernizace dálnice, a tedy má zúžené jízdní pruhy. Dopoledne se zde vytvořila kolona auta, další byla u Brna před sjezdem na dálnici D2. V podvečer ale již byla D1 průjezdná bez větších zdržení kromě nezbytných zpomalení v rozkopaných úsecích.

Zdržení hrozí i na D8 ve směru do Prahy. To však nesouvisí se začátkem prázdnin, ale hlavně s tím, že je mezi 13. a 2. kilometrem před metropolí uzavřen jeden ze dvou jízdních pruhů kvůli opravě vozovky.

Při hromadné nehodě na D8 se zranili dva lidé

Na 17. kilometru D8 ve směru na Prahu nedaleko Nové Vsi na Mělnicku se dva lidé zranili při hromadné nehodě. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, zasahoval ale vrtulník.

Na místě se střetl kamion a minimálně tři osobní auta. Dálnice byla zhruba 1,5 hodiny zcela uzavřena. V 19:30 byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem, oznámily mluvčí policie Lucie Nováková, hasičů Vladimíra Kereková a záchranné služby Petra Homolová.

Čtěte dále:   PORADNA NA CESTÁCH

Podle Kerekové nehoda zablokovala celý dálniční pás na Prahu. Policie dopravu odkláněla na 18. kilometru na Novou Ves, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 9. kilometru u Úžic.

Rovněž na dálnici D8, ale na 35. kilometru se dopoledne stala tragická nehoda. Zemřel při ní řidič motocyklu. Proč spadl z motorky, policie zatím nesdělila s tím, že okolnosti nehody vyšetřuje.

Loni byla tragická zejména neděle 5. července, kdy zemřelo při nehodách pět lidí. Za prodloužený víkend – který byl však o den kratší než letos – zahynulo deset lidí.

Část D1 se na neděli a pondělí uzavřela

První prázdninový víkend postihla uzavírka dálnice D1. Oproti minulým uzavírkám není jen noční, potrvá celou neděli a v pondělí až do večera. Neprůjezdné jsou oba směry mezi 21. a 34. kilometrem – tedy mezi Mirošovicemi a Ostředkem – od sobotních 20:15 hodin až do pondělních 20 hodin.

Uzavřené zůstávají vlastně dva úseky, na třinácti kilometrech, kudy není možné o víkendu jezdit, je uzavřena ještě dálniční křižovatka Hvězdonice, řidiči se tudy na D1 nedostanou. Objízdná trasa pro osobní auta, respektive vozidla do 12 tun, vede přes Benešov – od Mirošovické křižovatky po silnici I/3, od ostředské po silnici II/110.

Vozidla nad 12 tun musí uzavřenou dálnici objíždět přes Tábor a Pelhřimov, tedy po silnicích I/3 (a dálnici D3), I/19 a I/34. Ve směru na Prahu tedy musí kamiony sjíždět již u Humpolce. Policie tato vozidla začala odklánět v 18:00 hodin.

Ředitelství silnic a dálnic o uzavírce rozhodlo kvůli demolici mostu nad dálnicí na 24. kilometru. Jeho konstrukce má tři pole, dělníci musí zbourat i spodní stavbu včetně základů obou opěr. Na to podle silničářů potřebují 48 hodin. V úterý pro návraty z prodlouženého víkendu by již měla být dálnice průjezdná.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Den lesnické techniky ve firmě MANATECH CZ

St Čvc 7 , 2021
V Jiřicích u Humpolce ve firmě MANATECH CZ se uskutečnil další ročník lesnického dne. Kromě statických ukázek nechybělo aktivní předvádění lesnické techniky. Mezi prezentované stroje patřily procesory na palivové dřevo Hakki Pilke, vyvážecí přívěsy Multiforest, lesnické nástavby Woodman – navijáky či železné koně Schlang und Reichart. Čtěte dále:   Mladí […]
Den lesnické techniky ve firmě MANATECH CZ

You May Like

Témata