Prudký déšť na Vysočině zatopil sklepy, kanalizace, ale i silnici

1

Pořádně perné včerejší odpoledne si přichystalo počasí pro hasiče na Vysočině. Odpoledne se nad ní totiž prohnaly silný déšť, vítr a kroupy. Hasiči museli vyjíždět celkem ke 27 případům, nejčastěji na Havlíčkobrodsku.

Po víkendovém suchu se počasí naprosto obrátilo. Nebo alespoň na Vysočině. Hasiči tam museli zasahovat hned u 27 případů zatopených sklepů, silnic nebo ucpaných kanalizací.

K prvnímu případu vyjížděli hasiči do Jáchymova na Žďársku už po třetí hodině odpoledne. Nejvážnější situace ale byla na Jihlavsku v obci Brzkov. Tam voda zatopila jak několik sklepů, tak i silnice.

Bouřka se postupně prohnala nad celým krajem, nejvíce práce hasičům přidělala na Havlíčkobrodsku, kde zasahovali patnáctkrát.

Chvíli po šesté hodině odpoledne voda zatopila i silnici I/34 mezi obcemi Mladé Bříště a Záhoří na Pelhřimovsku. "Voda, kamení, žlaby a kmeny zatarasily prakticky celou komunikaci. Na silnici tak uvízly automobily," sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová. Na místě zasahovala spolu se čtyřmi jednotkami i těžká technika Správy a údržby silnic.

Destkv.JPG

Noční bouřky napáchaly na mnoha místech v Česku velké škody. Mezi Zručí a Ledčí nad Sázavou voda podemlela trať. Ještě v pátek ráno tam musely jezdit náhradní autobusy. Na dálnici D1 se u 61. kilometru sesula půda a levý pruh byl uzavřen.
Silnice první třídy ve směru na Pelhřimov zůstala 1,5 hodiny neprůjezdná. Hasiči museli k odstranění nanesených kmenů a kamenů použít těžkou techniku.
Čtěte dále:   Zkuste objevovat krásy naší země s využitím veřejné dopravy

Petr

One thought on “Prudký déšť na Vysočině zatopil sklepy, kanalizace, ale i silnici

  1. No já to včera zažil v Kletečné …. moc hezké. Čuměl jsem uplně na to, jak během několika vteřin se z Jankovského potoka stala Ganga. Neuvěřitelné. Ještě nikdy v životě jsem neviděl takhle rychle aby stoupla voda v potoce. Nikdy bych neveřil že je to možné. A lidi kolem? Zahrady vytopený, brambory teď plavou někde v Sedlické úřehradě. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z městského úřadu

Pá Kvě 4 , 2012
Vybrané dokumenty, oznámení a další z městského úřadu v Humpolci. Čtěte dále:   Zkuste objevovat krásy naší země s využitím veřejné dopravy

You May Like

Témata