Průzkum: nejlépe se na Vysočině žije lidem v Brodě, Pelhřimově a Humpolci

8

Nejlepším místem k životu na Vysočině je Havlíčkův Brod. Ten následují Pelhřimov a Humpolec. Prvních dvacet příček přesto žádné město z Vysočiny v průzkumu neobsadilo
Nejhůře naopak z regionu dopadla Světlá nad Sázavou. Vyplývá to z celostátního průzkumu, který vyhodnocoval přes dvě stovky českých měst.

Nejvíce si v hodnocení polepšila Bystřice nad Perštejnem na Žďársku. Oproti loňskému roku se posunula o šedesát jedna míst. „Všímám si, že se mladí často stěhují pryč do větších měst. Není tu pro ně po páté hodině moc vyžití. Na druhou stranu se sem zase lidé vrací, jelikož to tu není drahé. Finanční stránka je důležitá. S obchody jsem spokojená, jsou tu i dobré školky i školy. Líbí se mi tu i okolí, chodívám k rybníkům či do muzeí. Ale jelikož je většina akcí teď zakázaná, tak to tu občas připomíná město duchů,“ zhodnotila žití v Bystřici Jana Novohradská.

Finance a práce jsou pro lidi při rozhodování kde zakotvit často nejdůležitější parametry. Potvrzuje to také Zuzana Studená ze Žďáru nad Sázavou, která za prací dojíždí. „Bydlím sice ve Žďáře na Sázavou, ale Bystřice je pro mě důležitější. Mám tu totiž práci, což je pro mě hlavní, neměnila bych,“ prozradila Studená. Podobně to vnímá i Pražan Jakub Štraus. „Zůstávám v Havlíčkově Brodě kvůli podnikání. To je pro mě hlavní důvod. Není to tu špatné. Vyhovuje mi to tak a jsem tu spokojený,“ uvedl podnikatel Štraus.

Zdroj a více na: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/pruzkum-nejlepe-se-na-vysocine-zije-lidem-v-brode-jihlava-je-v-puli-zebricku.html

 

Petr

8 thoughts on “Průzkum: nejlépe se na Vysočině žije lidem v Brodě, Pelhřimově a Humpolci

 1. Humpolec 51., loni 39., pád o 12 míst
  Pelhřimov 28., loni 30., postup 2 místa
  Havl.Brod 24,. loni 18., pád o 6 míst
  Pacov 54., loni 71., postup o 17 míst

  co je v Humpolci špatně?

    1. Progresivní starosta. V případě Pacova L. Vlček , který je teď poslancem a jako starosta vlastně rezignoval

     1. Humpolec má taky pana Vé. Ten ale prozřel a lídrem asi nebude. Nu, škoda. :-((

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kradou se už i ploty. V Humpolci jeden zmizel z cyklostezky

Čt Pro 16 , 2021
Humpolečtí policisté prošetřují případ krádeže stavebního oplocení. Mělo k ní dojít v době od druhé hodiny odpoledne pátku 10. prosince do nedělní páté hodiny večer na Zahradní ulici.

Témata