Průzkum: nejlépe se na Vysočině žije lidem v Brodě, Pelhřimově a Humpolci

12

Nejlepším místem k životu na Vysočině je Havlíčkův Brod. Ten následují Pelhřimov a Humpolec. Prvních dvacet příček přesto žádné město z Vysočiny v průzkumu neobsadilo
Nejhůře naopak z regionu dopadla Světlá nad Sázavou. Vyplývá to z celostátního průzkumu, který vyhodnocoval přes dvě stovky českých měst.

Nejvíce si v hodnocení polepšila Bystřice nad Perštejnem na Žďársku. Oproti loňskému roku se posunula o šedesát jedna míst. „Všímám si, že se mladí často stěhují pryč do větších měst. Není tu pro ně po páté hodině moc vyžití. Na druhou stranu se sem zase lidé vrací, jelikož to tu není drahé. Finanční stránka je důležitá. S obchody jsem spokojená, jsou tu i dobré školky i školy. Líbí se mi tu i okolí, chodívám k rybníkům či do muzeí. Ale jelikož je většina akcí teď zakázaná, tak to tu občas připomíná město duchů,“ zhodnotila žití v Bystřici Jana Novohradská.

Finance a práce jsou pro lidi při rozhodování kde zakotvit často nejdůležitější parametry. Potvrzuje to také Zuzana Studená ze Žďáru nad Sázavou, která za prací dojíždí. „Bydlím sice ve Žďáře na Sázavou, ale Bystřice je pro mě důležitější. Mám tu totiž práci, což je pro mě hlavní, neměnila bych,“ prozradila Studená. Podobně to vnímá i Pražan Jakub Štraus. „Zůstávám v Havlíčkově Brodě kvůli podnikání. To je pro mě hlavní důvod. Není to tu špatné. Vyhovuje mi to tak a jsem tu spokojený,“ uvedl podnikatel Štraus.

Zdroj a více na: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/pruzkum-nejlepe-se-na-vysocine-zije-lidem-v-brode-jihlava-je-v-puli-zebricku.html

 

Petr

12 thoughts on “Průzkum: nejlépe se na Vysočině žije lidem v Brodě, Pelhřimově a Humpolci

 1. Humpolec 51., loni 39., pád o 12 míst
  Pelhřimov 28., loni 30., postup 2 místa
  Havl.Brod 24,. loni 18., pád o 6 míst
  Pacov 54., loni 71., postup o 17 míst

  co je v Humpolci špatně?

    1. Progresivní starosta. V případě Pacova L. Vlček , který je teď poslancem a jako starosta vlastně rezignoval

     1. Humpolec má taky pana Vé. Ten ale prozřel a lídrem asi nebude. Nu, škoda. :-((

     2. Po Vlckovi, ktery je obycejny karierista bude Pacov davat dohromady nekdo jiny hodne dlouho. Kouknete schvalne do statistik, jaka obec v CR je nejstarsi a co je v Pacove noveho. Nic. Jenom novy duchodak. Kdo muze, stehuje se pryc. Prace tam neni. Vsude daleko. Cely zivot je jenom ve st. sluzbe a zahadne ma majetky v Liberci a janevim kde. Z platu starosty na to rozhodne taky nevydelal.

  1. Dobrý den.
   Jedna z věcí je i to, že je zde opravená budova vlakového nádraží a nynější radnice není schopná zajistit, aby tam byla otevřena čekárna. Je pravda, že vlakem moc lidí najezdí, (což je zaviněno i touhle Covidovou dobou) ale i v daleko menších městech s obcích kde jezdí vlak, tak je čekárna přístupná. Lidé kteří jsou odtud, čí blízkého okolí, tak přijdou na nádraží chvilku před odjezdem na Havlíčkův Brod. Ale jiní kteří někam cestují nyní v zimě, přijedou autobusem a přijdou na nádraží třeba o půl nebo i o hodinu dřív tak tam hodinu mrznou, jelikož není kam se schovat. Vlakové nádraží je dosti vzdáleno od centra, tak se ani nevyplatí někam odejit a zvláště pro ty, kteří to zde neznají.
   Přeji hezký víkend, Pechač Josef

   1. Toto je zcela jistě zajímavý postřeh. Ale obávám se, že tady Váš komentář zmizí a zapadne v lavině příspěvků a nikdo na něj nijak nezareauguje. Doporučoval bych Vám si stěžovat a poslat tuto zprávu na příslušná místa, kterých se to týká. Osobně teď rychle nevím kdo by to měl být, a kdo vlakové nádraží v Humpolci provozuje. Ale napsal bych na tento subjekt.

   2. Josefe, skoda ze je to objekt CD a CD oteviraji a zaviraji take tu cekarnu. Jinak ale hezky pokus. Mimochodem nas vedeni mesta vubec nechrani pred Covidem!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kradou se už i ploty. V Humpolci jeden zmizel z cyklostezky

Čt Pro 16 , 2021
Humpolečtí policisté prošetřují případ krádeže stavebního oplocení. Mělo k ní dojít v době od druhé hodiny odpoledne pátku 10. prosince do nedělní páté hodiny večer na Zahradní ulici.

You May Like

Témata