Radnice v Humpolci je spokojená: dělníci opravili řadu ulic i parkoviště u zušky

8

Všechny plánované investice se podařilo vysoutěžit, všechny firmy práce zahájily a nyní je postupně dokončují. Tak zní nejnovější informace z městského úřadu v Humpolci.

Dělníci letos pokračovali v rekonstrukci ulic 5. května a Jihlavská. Letošní úsek byl od křižovatky s Horním náměstím až po horní vjezd k pivovaru a práce vyšly na bezmála pět milionů. Další stavební parta pak opravovala ulici 5. května mezi křižovatkami s Jihlavskou a Příčnou ulicí, to stálo necelé tři miliony dvě stě tisíc korun. Příští rok budou práce pokračovat.

Z mnoha dalších oprav lze zmínit například ty týkající se jedněch z nejstarších sítí ve městě, v ulici U Stadionu by mohly být práce za více než dvanáct milionů hotové ještě letos, ačkoliv smlouva dovoluje firmě skončit až v květnu 2022.

Radost budou mít také mladí umělci a jejich rodiče. U Základní umělecké školy Gustava Mahlera v Humpolci byla letos, pětasedmdesát let od založení, investována částka milion a půl. Za ní se podařilo rekonstruovat okolí školy, opravit parkovací plochu, vyřešit odtok vody a opravit zídku.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/radnice-v-humpolci-je-spokojena-delnici-opravili-radu-ulic-i-parkoviste-u-zusky.html

Axl

8 thoughts on “Radnice v Humpolci je spokojená: dělníci opravili řadu ulic i parkoviště u zušky

  1. A kdy se bude dělat naše nejhorší ulice s názvem Lužická? Asi by ji měl opravovat kraj jako vlastník. Chodník a osvětlení bude dělat město? Nebo bude rekonstrukce zase odložena …?

      1. to že se teprve vyřizuje stavební povolení, neznamená že se akce bude příští rok realizovat, pokud vůbec….

  2. Děkuji za odkaz. Jenom mě trochu zaráží, proč se rovnou neudělá chodník až k rybníku Hadina. Byl by to krásný a bezpečný okruh pro pěší. Nehledě, že se v Lužický ulici hodně staví a stavět bude. Děti by nemuseli chodit do školy po silnici což není moc bezpečné. Proč neudělat chodník najednou se silnicí?Pěkné osvětlení, byla by to krásná část Humpolce s výhledem na rybník Hadina a na hrad Orlík. Jiná města by nám mohla zavidět…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Andělé v Humpolci a 3D koule v Pelhřimově: na Vysočině chystají rozzářené Vánoce

Čt Lis 11 , 2021
Nejkrásnější svátky roku už pomalu klepou na dveře. Mnohá města na Vysočině uvítají letos Vánoce novým osvětlením a výzdobou. Jinde pro změnu jen opráší a poopraví tu původní. Přípravy na vánoční svátky jsou již v plném proudu.

You May Like

Témata