Radniční listy

17

Leden 2017

Více zde:
Radniční listy leden 2017


Čtěte dále:   Program 5. zasedání zastupitelstva města

Petr

17 thoughts on “Radniční listy

   1. Při srovnání cen vody u podobně velkých měst máme naštěstí jednu z nejnižších cen vody v ČR. Za to patří dík jak vedení města (hlavně těm minulým, že to nezprivatizovali) , tak i správci vodovodu a čističky firmě VODAK.

     1. Ale cca 8% zdražení se mi zdá dost skokové. Představoval bych si vzhledem k nízké inflaci třeba kolem 4-5 %. Když nám zvednou mzdu, tak to je od 2 do 4 %. Když se něco zdraží je to téměř vždy 5-10 %, ach jo. Přesto to samozřejmě domácí rozpočet neohrozí, ale je to kolem 400-600 Kč za rok pro normální rodinu navíc.

     2. Ale to přece není o tom jestli se vám to zdá skokové, ale o tom jestli to odpovídá reákným a oprávněným nákladům na vodné a stočné. A pokud ano, tak se nám to sice nemusí líbit, ale je to realita. A určitě není na místě, aby tuto cenu Město dotovalo z veřejných peněz…….

     3. „Za kolik“ kupuje Vodak vodu, jež pak městu přeprodává?????

     4. To je správná otázka, ale nikdo vám na ní neodpoví. Hodně by se lidi divili, jaký je to rozdíl.

     5. Ale VODAJK již žádnou vodu nenakupuje a nepřeprodává. Stačí nahlédnout do rozpočtu města, kde je položka Pitná voda – nákup, ve výši 10.284 tis. Kč.

     6. VODAK je pouze správce vodovodu, kanalizací a ČOV. Sice vám posílá faktury ale jménem města. Cenu vody taktéž určuje Město Humpolec.

     7. A od koho tedy tu vodu Město v položce „pitná voda – nákup 10.284 tis. Kč.“ kupuje????

    1. S těmi sockami je to velmi trefné, protože v ochranném pásmu vodního zdroje na Jihlavské nad prameništěm pivovaru Bernard sídlí skupina bezdomovců a smečka psů, jež znečišťuje okolí exkrementy a jiným biologickým odpadem. Asi proto to pivo tak skvěle chutná, ta hořkost a plnost chuti! 😀 😀 Nová pracovnice úřadu na odboru zdravotně-sociálním to jistě vyřeší!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Běžecké stopy na Humpolecku

Út Led 24 , 2017
24.01.2017 Čtěte dále:   Květnové vydání radničních listů

You May Like

Témata