Petr

22 thoughts on “Radniční listy

 1. Nevíte jak se rýsují kandidátky do podzimních voleb? ODS už prý má hotovo, o ostatních nevíte někdo víc? Lidovci, ČSSD a jiní?

  1. Předpokládám, že se sejde obvyklá sestava tradičních stran. A pak teda to nové uskupení – sdružení nezávislých kandidátů HumpolecGO! -, které sbírá podpisy. Zaznamenal jsem je nejen na facebooku…

   1. Prý už se dává dohromady i kandidátka Starostů a nezávislých a též se nechali slyšet Piráti, že budou mít v Humpolci kandidátku !

    1. Myslím, že kdyby ODS se v Humpolci rozpustila, tak je to pro občany města jen a jen výhra !!!! všude samá voda, samá voda a taky splašky…&.až to ale občanům dojde, tak už bude pozdě…..

     1. Jo, jo. Voda a stoky, to je největší problém ODS v Humpolci…….. a pak ještě autobusák a vyhozených 50 mega ve Stromovce a….. a……a taky privatizace plicárny ….. atd, atd.

     2. Piráti v Humpolci? No to by bylo opravdu přínosem. Strana neví kde by se chytla, v parlamentu nic nepředvedli.

     3. Stromovka za 50 mega?! To si děláte p*del? Nebo je to fakt? To snad ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     4. Bohužel je to fakt !!! Kam se hrabe Krnda s tunelem Blanka……

     5. Kdybyste se zajímal tak víte, že jim ruplo při zkoušce atrakcí potrubí a makají na opravě.

      frrrr

     6. Na fcb.se nedávno diskutovalo zda v Humpolci mít bazén či městskou policii..Co vy na to tady..Ani jedno ani druhé asi…

     7. MP určitě, protože to je dnes nutnost ! A bazén pokud by byl se slušnou dotací tak je též vhodný.

     8. V čem přesně spočívá nutnost MP? Já jen, že ji nepociťuji, tak abych věděl o co přicházím.

      A když už jste odborníkem na dotace a vhodnost – kolik by město muselo ročně přispívat na provoz bazénu? Kde se na to vezme?

     9. MP by bezmocně hleděla na bezdomovce a rumuny v přesile. No a pak by šla plnit městkou kasu do ulic, takže pokuty za každou kravinu …. MP na sebe musí především vydělat.

     10. MP není nutnost. MP je zlo a je jen dobře, že v Hu není!

      Než tu, poněkolikáté, snesu důvody, proč MP ne, rád bych si vyslechl důvody, proč ano. Proč je MP nutnost?

     11. Obyvatelé Humpolce nelibě nesou chování některých agenturních pracovníků.Proto ten údajný zájem o MP. Navýšení kapacit POLICIE ČR není už zřejmě možné. Město jistě může žádat o navýšení počtu lidí Policie ČR, otázkou je zda to ředitelství nadřízené schválí.
      Argument, že MP bude vybírat pokuty? Ano, proč by nemohla. Toho se bát nikdo nemusí. Pokud by prošlo zpoplatnění parkovacích ploch na Horním náměstí, tak to někdo bude muset řešit.
      Nejsem zastáncem MP, ale je pravdou, že lidé se prý na toto téma obrací na zastupitele stávající, jestli by to šlo řešit cestou MP.

     12. Ne že bych byl fanda Krnáčové – ale Blanku má na triku jistý pan Bém pokud se nepletu.

      A co se týče Stromovky, co je přesně špatně? Město chtělo zkrášlit velký park – uspořádalo soutěž – posoudilo varianty – vybralo nejlepší a soutěží zhotovitele. Současná etapa je asi za 3 mega. Nechápu, že když to tak vadí, nepřihlásil jste se se svou firmou do soutěže a nenabídl poloviční cenu, jistě by to uvítali všichni.

     13. No problém je, že celkové náklady jsou přes 50 mega….

     14. Fajn, takže podle Vás to mělo město pytlíkovat jako doteď? Pokácíme nějaký strom, nějaký tam šoupneme a vyměníme lavičky. Jistě, to by vyšlo na pár korun. Ale já si myslím, že jsou dvě věci na kterých by město šetřit nemělo – hlavní náměstí a park. To je vizitka města, každý návštěvník je vidí a podle toho posuzuje. Pomíjím ještě to, že park může narozdíl od stadionu a nebo haly využít skutečně každý občan. Takže varianta nebudeme šetřit, dáme tomu celkovou koncepci a uděláme park nejlépe jak to půjde aby několik (desítek) let byl příjemný a funkční se mi zdá jako správná.
      Ano, je to drahé. Ano je to velký zásah. Ale nazývat to „tunelem“, „vyhozenými penězi“ a podobně mi přijde poněkud mimo. Navíc si nevybavuji, že by při diskusích ohledně nové podoby parku někdo protestoval a obhajoval stávající stav. Případně navrhoval minimální změny.

     15. S dovolením bych debatu trochu posunul. 50 mio za rekonstrukci parku je hodně. nezpochybňuji, že rekonstrukce bude provedena v pravý čas, správně a v kvalitě zajišťující přesah na mnoho let dopředu.
      Podél zmíněného parku jde ulice Kamarytova, pak se chvíli jmenuje Na kasárnách a pak Pražská ….. A co mi paměť sahá, tak s každám silným, či dlouhotrvajícím deštěm na ní skáčou kanáldekly. Přes nedávnou rekonstrukci je tam ten problém stále. Fyzika je neúprosná, je to dole a voda stéká právě dolů.
      Letos se měla kopat souběžná kanalizace, mmj. i kvůli ulicím Mírová, E. Dítě a J. Hrušky. Z nějakého důvodu se kopat nebude. Možná napřesrok, možná někdy.
      Takže z mého pohledu (jsem primitiv, uznávám), je 50 mio za park aktuálně zbytečné, zlomek té částky do posílení a naddimenzování kanalizace na spodním konci Humpolce by byla investice rozumnejsi.
      Jenže: na podzim volby a stříhat pásku v čerstvě upraveném, opraveném a novém parku vypadá na fotkách lépe, než otevírat v zemi zakopanou rouru 🙂
      Volební billboard může mít různou podobu, ted se nejspíš zhmotnil ve tvaru čerstvě vysazeného okrasného keře….

     16. Mohl bych tu zavtipkovat na téma, že naše radnice predikuje období sucha (a vychází jí to!:D). takže krize ohledně kanalizace v dohledné době nehrozí, tudíž posunutí termínu jejího posílení je zanedbatelné – ale máte pravdu, toto jsem nevěděl.

     17. Zřejmě nevidíte do hloubky problémů. Jak píše František, investice do kanalizace by byla mnohem účelnější. O to tu ale skutečně nejde. Koho ze zastupitelů zajímá nějaká účelnost vynaložených prostředků, že? Akce Stromovka opět potvrdila fatální, dlouhodobý omyl občanů – voličů. Zastupují nás lidé, kteří netuší co je podstatné. I proto tu máme perly, jako třeba lanové centrum. A na druhé straně máme kanalizaci a komunikace odpovídající městu polovičního počtu obyvatel, než jaký v současnosti je. Bohužel si na podzim opět zvolíme tytéž nebo podobné laiky. Jen proto, že jsme je už někde viděli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Akce Pocta Gustavu Mahlerovi

So Kvě 26 , 2018
Neděle 27.05.2018 15:00; Kaliště

You May Like

Témata