Petr

28 thoughts on “Radniční listy

 1. Je smutné, možná až tragické, že město má otevřený granty na opravy fasád a výplní pro soukromé vlastníky, zároveň vlastní nemovitosti včetně radnice vypadají zuboženě, fasáda, plastový okna a poslední ránu budova dostala s naprosto nevhodnými dveřmi. Škoda, město by mělo jít přikladem!!!

  1. Třeba by mohla pomoci komise pro architekturu a ochota lidí z vedení města, závěrům komise naslouchat.

   1. S těmito věcmi si předchozí vedení nikdy hlavu nelámalo. učitelé měli jednoduchou rovnici, že co je nejlevnější, to je nejlepší. S granty na fasádu je to také trochu jinak. Myšlenka vznikla v hlavě předchozího starosty a jejím hlavním motivem bohužel nebylo ani tak to, aby se zlepšil vzhled města i když to byl jeden z motivů, ale aby za peníze všech se zvýšily volební preference ODS….a to se podařilo celkem dobře. A potom díky vedoucí úloze ODS přišli občané o pramenitou vodu, o autobusové nádraží v ideálním místě, o klidnou dopravu ve městě, protože to nám dnes křižují dálkové linky autobusů a kamiony s nápoji, o mnoho let se zkrátila životnost ČOV díky tomu, že ODS toleruje celé roky vypouštění agresivní vody do kanalizace atd. , atd…….

     1. Snad lépe „Pravdu díš starý osle!“ Ale jinak jsou to samozřejmě všechno nepravdy a nesmysly.

     2. Je třeba konstatovat,že ODS má v Humpolci stabilní podporu i přes mnohé kontroverzní kroky v minulém volebním období. Výsledkem toho je zisk pěti mandátů již druhé volební období. Tyto hlasy dostala strana od vás, humpoleckých voličů. To by měli zdejší diskutující vždy mít na paměti. Byli to Humpoláci, kteří rozhodli.
      Je smutné, že již třicet let je starostou někdo z ODS, ale i když se mi tato strana bytostně nelíbí, výsledek respektuji.

     3. Jestli je něco opravdu smutné, tak to že k volbám chodí už méně než polovina oprávněných voličů. Dá se to vykládat jako totální spokojenost se stavem, ale také jako naprostá rezignace voličů zapříčiněná humpoleckou národní frontou. Ono už je totiž roky jedno koho volíš, stejně si to „kamarádi“ budou řídit po svém. V čem je rozdíl od doby kdy tu vládli komančové? Jen se trochu vyměnili kulisy a jména. A možná že ti komunisti tak nemysleli na svou vlastní kapsu, jako ti šibalové dnes.

     4. A proto je třeba podporovat zástupce Huga, protože jinak se nezmění vážně ničeho. A to by byla hrůza, když vidíte jak se třeba převezme nedokončená Stromovka a tak dále.

     5. Bohužel, nesmysly to jsou, ale pravdivé ! A to je na tom to nejsmutnější……

     6. Toto není jen o vedení města, každý z vlastníků nemovitosti by měl přemýšlet již nad projektem, bez rozdílu jestli stavíte novostavbu nebo opravujete, jaké nejvhodnější materiály použít. Bohužel tady jsou na všech úrovních velké rezervy, souhlasím, že město může jít osvícenským přikladem

     7. Přijde mi absurdní, že pokud se městu v něčem daří, tak je tady velká snaha vše kritizovat a hanit. Více hrdosti na město, ve kterém žijeme! Ale to je pár škarohlídům asi vlastnost vzdálená a raději by se dívali na březolit jako dar ze socialismu, všude hledají nějaký skrytý jiný záměr. Hezké a úspěšné město je pro ně špatně…

     8. Nejde o škarohlídy, podívejte se jak vypadá radnice. Jestli opravdu nevidíte, jak jí zásahy radnice za posledních 15 let poškodily, tak máte asi problém s očima. Stejné je to i u oprav ostatních fasád, je vidět, že kvalitou nové fasády včetně umělohmotných oken se nikdo nezabýval. Jsme asi jediné město v republice, které finančně podporuje instalování plastových oken a dveří. Přitom stačí mít jen kvalitní podmínky pro poskytnutí grantu. Cesta do pekel je dlážděná dobrýmy skutky.

     9. Tak zrovna ta plastová okna mi vadí ze všeho nejméně. Z toho dělat cirkus mi fakt přijde uhozené.

     10. Plastová okna s sebou nesou krom pozitiv, jako dobré izolace, i negativa – minimální větrání a plísně v prostorech, kde se při výměně oken zapomene se na klimatizaci a odvětrání. Zcela běžné – v ČR jsem odborníci na zateplení a výměnu plastových oken, ale na ventilaci zapomínáme !

     11. Byl jsem se objednat ke cvokaři a očaři, protože budova radnice mě připadá hezká a udržovaná.

     12. A plastová okna na neobarokně-secesní budově, což radnice bezesporu je, jsou pro vás ok? To můžou udělat jen opravdový ignoranti. A o těch nevhodných vstupních dveřích ani nemluvě. Pak tam máte dvě prazvláštní okna ihned v prízemí, která tam též nemají co dělat. Na to, že je to městká budova č 1, je dost necitlivě zušleťovaná. Jasně palec dolů!!!!!

     13. Tady někdo dělá, že neví co je už 30 let nejdůležitější. NEJNIŽŠÍ CENA. Cena replik dřevěných špaletových oken s mosazným kováním by byla tak 3-4x vyšší než ty plasty od Pršaly. To by byl řev, co si to „město“ dovolilo pro úředníky za luxus. Jasně, spousta detailů na tom baráku by mohlo být jinak. Kupte parcelu naproti, postavte tam architektonicky krásný dům pro úřadníky a ten pak vyměňte s městem za tuhle ošklivou radnici. Pak jí můžete citlivě renovovat tak, jak si zaslouží. Sklidíte jen a jen potlesk.

     14. Nejnižší cena? ano to je zaklínadlo takové radnice, která chce jít cestou nejnižšího odporu, kde jediná její strategie je zůstat u moci několik volebních období, kde kultivování a vysvětlování je bráno jako něco zbytečného. Nechci být repetitivní, aly myslíte, že v Litomyšli, Líbeznicích, Říčanech, Dolních Břežanech nebo v Malé Velké Úpě a jistě i dalších městech je nejnižší cena na prvním místě? Vezměte auto a jeďte se přesvědčit. Vždy je to o lidech a jejich odvaze a chuti věci posouvat, nebo jít cestou nejnižšiho odporu a alibistichých řečiček a kruh se uzavírá, viz první věta.

     15. Je úplně jedno, jak je to jinde. Tady evidentně nikoho z těch co městio řídí nezajímá, co je za plotem. Tady je Humpolec, město pro byznys a basta. S ODS a národní frontou na věčné časy. Desítky let budovaná chobotnice příbuzných a kamarádů. To je Humpolec.

     16. Hlavně, aby ten pozemek vedle radnice nekoupil Bernard a neudělal tam velký parkhous. To by byla poslední rána pro humpolecké centrum

     17. Město nejvíc poškodily zásahy komunistů v podobě paneláků na místě Českého města a březolitových fasád jen kam se podíváš. Je lepší se dívat na březolit nebo na opravenou fasádu?

     18. S komunisty máte pravdu, ale faktem je že i v posledních 30 ti letech se zde událo spousty malých špatností. A jelikož nejsme Telč, měli bychom si vážit toho mála co zde historického máme. A né že nad tím zavíráme oči, nebo dokonce na to přispíváme ještě v podobě grantů, a věci krásné pomalu a jistě mizí.

     19. S tím souvisí i fakt, že do dnešních dnů je městu zatěžko vypisovat architektonické soutěže, vymlouváme se na složitost, dobu trvání, cenu. Faktem je, že ke kvalitě se zbrklým chováním nebo lhostejností nikdy nedopracujeme.

     20. Více odbornosti a méně přihlouplého politikaření!!!!

     21. Souhlas. Jenže to by v zastupitelstvu muselo sedět 14 jiných osob než těch, které tam byly v minulém volebním období.

     22. Volte, hlavně choďte k volbám a přemýšlejte o věcech v širších souvislostech, hledejme inspiraci ve městech kde mají chuť věci dělat jinak, opravdu je škoda, když v komunálních volbách volí jen něco málo přes 45% občanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veřejné projednání: Horní a Dolní náměstí, Zichpil

St Úno 20 , 2019
Město Humpolec zve všechny zájemce z řad veřejnosti na veřejné projednání územní studie veřejných prostranství Horního a Dolního náměstí a lokality Zichpil, které se bude konat v úterý 26. února od 16:30 v klubu kina na Havlíčkově náměstí

You May Like

Témata