Rozhledna bude stát na sídlišti

13

Na 19. schůzi rady města Humpolec konané 1.dubna v brzkých ranních hodinách došlo k jednohlasnému usnesení, které vyřeší dva palčivé problémy, kterými se Humpolec v současnosti zabývá. Humpolák je jediným médiem, které dostalo možnost se tohoto zasedání přímo účastnit a jako první vám přináší aktuální informace.

Rozhledna na Orlíku a parkování na sídlištích – to jsou témata, která burcují humpolecké občany a která jsou předmětem jejich vášnivých debat. V hlavě nejmenovaného představitele města se pak zrodil nápad, kterým lze vyřešit obě záležitosti současně. Rada města Humpolce jeho geniální myšlenku jednohlasně odsouhlasila.


           


Nedostatek parkovacích míst na humpoleckých sídlištích bude v brzké době vyřešen. Město totiž našlo ve svém rozpočtu utajené rezervy, kterých hodlá využít na zbudování velkoplošného parkoviště v areálu zříceniny hradu Orlík. Částečně nové parkoviště podpoří sponzorským darem i majitelé zdejšího pivovaru, kteří hodlají v bezprostřední blízkosti hradu vybudovat luxusní hotel. Delší vzdálenost od města a místa bydliště řidičů bude vyřešena operativně – mezi Humpolcem a hradem Orlík bude fungovat kyvadlová autobusová doprava, která zabezpečí majitelům vozidel snadný přístup k jejich dopravním prostředkům. Nad bezpečností odstavených vozidel pak bude ve dne v noci bdít humpolecký předseda komise pro dopravu a bezpečnost, přičemž se bude jednat o bezplatnou funkci.


 


Zamýšlená rozhledna se přesune z hradu Orlík právě na jedno z humpoleckých sídlišť, a to do lokality Rybníčku, kde se po zaparkovaných vozech uvolní vhodné prostory. Naplánovaná je padesátimetrová zděná budova. Aby plně odpovídala estetickým představám občanů, vyzývá rada města obyvatele Humpolce, aby oni sami navrhli, jak má rozhledna vypadat. Architektonické návrhy pak mohou občané zasílat na adresu Město Humpolec – Horní náměstí čp.300, 396 01 Humpolec, anebo přímo podávat v zapečetěné obálce na podatelně Městského úřadu. Návrhy budou posouzeny odbornou komisí, která 30.dubna představí veřejnosti vítězný návrh. Investorem této vyjímečné a v kraji ojedinělé stavby se pak stane občanské sdružení Humpolák.

Čtěte dále:   Ceny jako za časů normalizace. Kaufland v Humpolci vyprodává potraviny

 

myska

13 thoughts on “Rozhledna bude stát na sídlišti

 1. Výborný nápad, ale nebylo by lepší místo kyvadlové autobusové dopravy využít tajnou chodbu z Orlíka pro trasu metra? Mifune

  1. Jo tak za to metro se přimlouvám v případě, že bude jedna mezistanice u mě na zahradě, nebo aspoň u jednoty:-)

 2. Jakožto předseda a zároveň hospodář OZ Humpolák jsem velmi překvapen, jakéže to záměry to budeme financovat. Pravděpodobně se budu zodpovědných dotazovat na chystané valné hromadě – například, proč utrácet Humpolákovy fondy na zbytečnou rozhlednu? Z čeho pak budeme platit redakční večírky s jídlem, pitím a holkama????

  1. Asi nejsem jediný kdo je překvapen jak o.s. Humpolák „sype“ těch pár reklamních bannerů. Padesátimetrový věžák z reklamy, inu komu čest tomu čest 🙂

  2. Jakožto současný předseda a hospodář do toho nebudeš mít co kecat, neboť na avizované valné hromadě budeš odvolán a dojde ke jmenování nového předsedy, morálně vyspělejšího, který nebude pořádat žádné zbytečné večírky s holkama (ze kterých jsem já osobně nic neměla, protože holky mě moc neba), ale který naopak podpoří rozvoj našeho krásného města a navýšení turistického ruchu. ANO rozhlednám!!!

   1. dobře, malý kompromis – na příští pitku seženeme pár mladých, krásných, inteligentních a cojávímjakých boys….
    Co s rozhlednou?

  1. V centru města zakázat dopravu, zařídit městskou dopravu a auta parkovat v autokrosovém areálu. Pane předsedo komise Dočkale, máte tip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Významné osobnosti se vrátí do školních lavic Podhradu

Út Dub 1 , 2008
Učitelé z humpolecké základní školy Podhrad připravují seriál besed se známými osobnostmi, které dříve sedávaly v tamních lavicích. Čtěte dále:   Axlovy blitky

You May Like

Témata