Rozhovor s humpoleckou autorkou knihy „Zítra bude líp“, Ivetou Jarošovou

1

Po chvilkách přemlouvání nám nakonec Iveta Jarošová poskytla krátký rozhovor a částečně představila svoji novou knihu. Velmi milá, mladá paní napsala, podle mě, velmi dobrou knihu, kterou stojí za to si přečíst.

Ivetaroz.jpg

IVETA JAROŠOVÁ

Narodila se v roce 1979 v Humpolci. Čtyři roky pracovala jako zdravotní sestra v Domově důchodců. Během rodičovské dovolené vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Jihlavě a Západomoravskou vysokou školu v Třebíči. Nyní pracuje jako sociální pracovnice v Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

Iveta Jarošová, humpolecká rodačka, které v součastné době vyšla její první vlastní knížka „Zítra bude líp“, proto s ní Humpolák provedl krátký rozhovor:


„Zítra bude líp“, povězte nám, jak vznikl tento název?

Kniha se tak jmenovala od počátku, měla jsem v hlavě osnovu, jakým směrem by se měl děj vyvíjet a jak kniha skončí. Jsem optimistka, věřím, že zítra bude lépe.

Co vás přimělo vydat svoji vlastní knihu?

V první třídě jsem se stala čtenářkou městské knihovny a začala jsem hltat knížku za knížkou. Být spisovatelkou byl vždycky můj sen, který jsem si nyní splnila. Jsem moc ráda, že se to povedlo.

Jak dlouho Vám trvalo napsat tuto knihu?

Dohromady jsem ji psala přibližně dva roky, s přestávkami. Chvíli jsem psala, na dva měsíce odložila a pak zase pokračovala.

Můžete nám prozradit, zda příběhy v knize jsou skutečně či zcela smyšlené?

Něco je smyšlené, něco je ze života lidí z mého okolí, ti se tam jistě poznají J

Po přečtení Vaši knihy jsem měl pocit, že jste trošku zaujatá proti všem mužům, že to jsou akorát ožralové vysedávající po hospodách, sebestřední, sobečtí, nevěrní, skutečně je tomu tak?

Nemyslím si, že úplně všichni jsou takoví. 

Máte v dnešním uspěchaném světě čas číst?

Sice není tolik času, jak bych si představovala, ale čtu ráda.  Nejvíce v čekárně u zubaře. 

Kdo je Vaším oblíbeným autorem?

Začínala jsem Lenkou Lanczovou J. Oblíbených je jich hned několik: Simona Monyová, Eva Urbaníková, Petra Soukupová, ale ráda si přečtu i Saroyana, Bukowského nebo Irvinga.

Ale zpět ke knize, jak byste nalákala potencionální čtenáře, aby si zakoupili Vaši knihu?

Je to kniha o životě, jaký prostě někdy může být. Kniha není jenom pro ženy.  Doufám, že si najde své čtenáře i mezi muži.

Můžeme se těšit na pokračování?

Mám rozepsanou další knihu.  Ale zatím nevím, jaký bude mít ohlas moje první kniha. (Snad pozitivní J ). A podle toho, jak se bude prodávat, se bude rozhodovat i o osudu mé další knihy.
  

Iveto, mockrát Vám děkuji za rozhovor, který byl pro mě velmi příjemný, doufám, že se opět setkáme, např. u vydání další Vaši knihy.


Čtenáře zveme na autogramiádu Ivety Jarošové:

Úterý 27. března v 16:00 – Knihkupectví Jana Zábrany, ul. Rašínova 191,  Humpolec

autogramiada.jpg

Petr

One thought on “Rozhovor s humpoleckou autorkou knihy „Zítra bude líp“, Ivetou Jarošovou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tomáš Klus v Humpolci

So Bře 24 , 2012
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAČÍNÁ V PONDĚLÍ 26.3. V 8:00 V INFOCENTRU.

You May Like

Témata