Rozhovor se starostou Humpolce

19

Co se uplynulý rok povedlo a kde má město ještě rezervy? „Letos nám nezbývá než šetřit,“ říká Jiří Kučera v rozhovoru pro Pelhřimovský deník.

Celý rozhovor si přečtěte zde: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20100114hu_starosta_kucera.html 

 


Mgr.Jiří Kučera s prezidentem ČR Václavem Klausem


(Zdroj: www.mesto-humpolec.cz )


 

Čtěte dále:   8. zasedání zastupitelstva města, 20.12.2023

myska

19 thoughts on “Rozhovor se starostou Humpolce

  1. Proč? nemám rád takovéhle výkřiky do tmy. Dovedu si představit, že by to někdo dělal lépe, ale taky podstatně hůře. Takže rád si počkám zda se najde někdo se zajímavějším programem pro město.
   Murlo

  2. Dobrý den, osobně si myslím, že učitelské vedení města odvedlo během svého působení velký kus práce, za který se jim sluší poděkovat. A alespoň já tak chci touto formou učinit. Pravda některé věci se dotáhnout nepodařilo. Ale kdo může říct, že se mu vždy podaří vše, co by si přál. A jak už psal jeden z diskutujících přede mnou, umím si představit lepší vedení, ale umím si představit i daleko horší. A v současné době mám strach spíše z nástupu těch horších, kteří se v soukromé sféře v době krize hůře uplatňují. Mimochodem o dobrém vedení svědčí i to, že Humpolec jako jedno z mála měst v našem regionu stále hospodaří bez dluhů.
   Hezký den ostatním přeje
   MFH

 1. Osobně vidím starostování Kučery jako přínosné. Jeho předchůdce Koten byl skalní fanatický pravičák, který přes svůj modrý obzor neviděl jiné názory. Kučera je v tomto ohledu chlap rovnější.
  Ovšem rád bych připomenul název článku z rozhovoru s ním v deníku někdy na jaře 2009, kdyříkal: Vydržte rok 09 a pak už bude dobře…“

  K volbám. Na podzim bude zoufalý nedostatek lidí ochotných jít do toho. Dnes se kecá, ale zkusit některou partaj a jít kandidovat to bude boj.

 2. Dobrý večer, můžete mi prosím vysvětlit, kam zmizí 7 milionů (r. 2010), resp. kde se spotřebovalo 7,5 milionu (2009), které ročně dostává MěKIS? Přece akce jako Majáles apod. nespolknou takové částky. Ptám se v dobré víře! Děkuji.

   1. Budete se divit, ale za odvedenou práci většinou náleží odměna. Nebo jste snad takový samaritán, že děláte zadarmo?? Konkrétně práce architekta na jednotlivých stupních dokumentace se oceňuje dle honorářového řádu ČKA a jednoduše řečeno, procentně se odvíjí z předpokládané ceny objektu. Celková částka sice vypadá hezky, ale už za ní nikdo nevidí, že platíte tým lidí, co máte pod sebou, najaté profesisty, režijní náklady, daně a podobné nesmysly. Navíc nikdo z nás neví, co všechno bylo součástí smlouvy a co všechno musel autor stavby v rámci projektu zařizovat.
    Pokud stále ještě někdo závidí, nechť se jde zkusit živit jako architekt :))

    P.S.: Nemám s nejmenovanou kanceláří nic společného.

    frrrr vlastní prackou

    1. Samozřejmě souhlasím, pan architekt Rýzner dostal pouze to co mu bez debat patří a není třeba se o tom více dohadovat. Pokud si někdo myslí že vytvoření projektu je otázka jednoho dne tak je to blázen a patří na kliniku.

 3. Předně se neměla žádná studie vůbec zadávat a o bazénu uvažovat.
  Humpolec prostě nemá kapacitu na bazén. Další žrout na dodatečné dotace z městské kasy. V okruhu 15-25 km máme tři bazény. Lidé se naučili jezdit do nemocnic mimo město, tak proč ne do bazénu.

  Na co se však zapomíná je rozvoj místních částí. Ty jsou stále zapomenutou provincií Humpolce. Co na to budoucí kandidáti, kteří jsou povětšinou stejní jako v komunálních minulých volbách???

  1. To by nesměly místní části sedět s nataženou rukou na zadku a čekat, až jim někdo něco dá, popřípadě za ně něco zařídí.

   frrrr

   1. ohohoooo, teď jsi to, frrr, roozetnul. Jen co je pravda. Nesedíš taky nahodou v zastupitelstvu? hrrr.

    1. Ne, sedím v projekčním ateliéru v Jihlavě a sem tam spolupracujeme s lidmi z místních částí, kteří jsou o hodně aktivnější než ti humpolečtí. Můžu-li soudit.

     frrrr

     1. Nevím zda znáte problematiku místních částí Humpolce. Věta o natažené ruce je dost nesprávná. Určitě Osadní výbory předkládají reálné požadavky, ovšem peníze hrají až tu první roli.
      Je chybou, že Zastupitelstvo je tvořeno pouze lidmi z města. a ti bohužel mnohdy nevidí dál než od pivovaru k stadionu a hale.

     2. Jenže peníze se dají získat i jinou cestou, než čekat na nějakou radnici v Humpolci. Tím nemyslím v poslední době stále populárnější krádeže, ale dotace z EU. A na to žádné zastupitelstvo, nemýlím-li se, vliv nemá…

      frrrr

 4. Je samozřejmé,že vedení města by mohlo být lepší,ale i horší,co naplat lidé spíše hodnotí to co se nepodařilo,nežli úspěchy.A k neúspěchům patří samozřejmě ve věcné rovině to,že radnice v Humpolci je málo úspěšná s vandalismem a s pořádkem ve městě.O dopravě ani nemluvě.Prostě chybí městská policie.A co se týká příštího volebního období,jenom abychom se v rámci rovnosti nedočkali toho,že radnici nám opět budou řídit komunisté.

  1. Komunisté radnici neřídí. Pokud vám vadí jeden člen Rady za KSČM tak je správné že tam je. Máme volby svobodné a demokratické a tudíž komunisté hlasy mají a je nutné mít poměrné zastoupení dle odevzdaných hlasů.
   Přece si v Humpolci nebudem dělat naschvály říkat ten je rudý, oranžový nebo modrý.

 5. Vážený občane Humpolce.Podle mého názoru nevíte co píšete,komunisté toto město naprosto zdevastovali,takže by zde měli mít stop alespoň na padesát let.A ten radní za KSČ,ten mě vadí velmi a velice,takový to byl proletář a teď je z něj najednou demokrat.

  1. Pokud jsme chtěli demokratické volby musíme s pokorou věřit voliči. Jestliže je KSČM trvale jednou z nejvíce voliči v Humpolci preferovaných stran její zastupitelé tudíž mají právo ovlivňovat chod města.
   to je princip svobodných voleb, pokud budeme vyřazovat sěkoho předem je to špatný krok.Bylo by to už horší jak v banánové republice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

HI-FI v Karambě

Út Led 19 , 2010
V sobotu 30.ledna se v Karamba-kafé-baru koná koncert skupiny HI-FI. Začátek v 20:00 hod., vstupné 80 Kč. Čtěte dále:   Radniční listy

You May Like

Témata