Šampaňské se chladilo marně, jediný hlas rozhodl o neúspěchu Pro TOP Vysočinu

60

Pak Dvořák odchází ven, zvoní mu telefon. „Zasr… Humpolec,“ praští naštvaně s mobilem o stůl jeden z kandidátů. Potom kdosi ztiší televizi, kde celé odpoledne běží volební speciál ČT24. „Kde je Zdeněk? Zavolejte ho někdo,“ vyzývá předseda Jiří Blažek. Na tvářích některých kandidátů je vidět, že je zle.

Nálada ve volebním štábu koalice Pro TOP Vysočinu je celé sobotní odpoledne jako na houpačce. Jak přibývají sečtené okrsky, je hranice pěti procent potřebná pro vstup do zastupitelstva stále blíže.

Přesně 5,00 procent koalice má, když zbývá sečíst poslední dva okrsky. Velké okrsky, kde bývá TOP 09 tradičně silná. Přesto není nic jisté a všichni nervózně aktualizují stránku s výsledky voleb. „Nechtěl bych být v kůži komunistů a starostů, jejich dva mandáty jsou teď u nás,“ směje se lídr Zdeněk Dvořák. Za rohem se přitom chladí šampaňské, úspěch je blízko.

V napjaté atmosféře přichází čas i na veselé historky. Snad pro uvolnění napětí. „To se už taky stalo, že jedna komise nebyla schopná hlasy sečíst a museli tam poslat jinou, pak byly výsledky asi v jedenáct,“ vzpomíná kdosi na příběh z Vysočiny.

Koalice se nahoru dostávala postupně. Když byl průběžný výsledek 4,6 procent, byla nálada pokleslá. Všichni ale věřili, že velké okrsky, které přijdou na závěr, výsledek zlepší. Vždy to tak bylo. „Pak přiskočila Dolní Cerekev, zvedla to o desetinu, hned to bylo veselejší. Zvedl to i Větrný Jeníkov,“ vzpomíná Dvořák aktualizující neustále stránku s výsledky.

Sám Dvořák měl v Dolní Cerekvi šestačtyřicet procent preferenčních hlasů, starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová ve „svém“ městysi získala šedesát procent preferenčních hlasů. V obou obcích Pro TOP Vysočinu s přehledem vyhrálo. „Cílili jsme nad pět procent, nechtěli jsme zažívat přesně tuhle hrůzu,“ odhaluje Dvořák.

Nad průběžnými výsledky mě zajímá, jestli by nebylo lepší jít do voleb s Piráty a touto dobou být v klidu. Dvořák dlouho přemýšlí a pak zdůrazní, že půjde o osobní komentář. „Měl jsem s tím na začátku roku obrovský problém, že se koalice nepodařila větší. Jsou za tím osobní ambice jednotlivců a někteří z těch, kteří to rozbili, ani nekandidují,“ říká.

Jeden okrsek od postupu

Po přičtení předposledního okrsku sice Pro TOP Vysočinu zůstává na rovných pěti procentech, ale o něco se přiblížila pádu. Nervozita stoupá, snad každý má v ruce mobilní telefon. „Stačí, když budeme mít 4,99501 procent,“ počítá středoškolský učitel Jan Matějka, trojka kandidátky.

Kolem čtvrt na osm večer Dvořák sleduje různé internetové stránky a přináší nadějnou zprávu. „Okrsek, který zbývá, je v Humpolci ve stejné budově jako okrsek, kde jsme získali sedm procent,“ hlásí. To znamená, že i v poslední nesečtené volební místnosti by mohly být výsledky podobné. „To ale vůbec nic neznamená,“ namítá jeden z jeho kolegů a ostatní ho naoko začnou bít.

Pak Dvořák odchází ven, zvoní mu telefon. „Zasr… Humpolec,“ praští naštvaně s mobilem o stůl jeden z kandidátů. Potom kdosi ztiší televizi, kde celé odpoledne běží volební speciál ČT24. „Kde je Zdeněk? Zavolejte ho někdo,“ vyzývá předseda Jiří Blažek. Na tvářích některých kandidátů je vidět, že je zle.

Dvořák vzápětí přichází s telefonem na uchu. „Tak nic, no,“ říká. Už ví, že poslední okrsek koalici vyřadil ze zastupitelstva, konečný výsledek je 4,99 procent.

Je čas poděkovat a přijmout výsledek takový, jaký je. Umět prohrát. Dvořák situaci přirovnává k fotbalovému zápasu, kdy dostal gól v poslední vteřině. Blanka Kutinová, která byla také krok od zastupitelského mandátu, si nebere servítky. „Byl to nerovný souboj. Co jsme si zažili v Třebíči, nemělo s demokracií nic společného. My to nevzdáme, budeme bojovat dál,“ říká na adresu radnice.

Šlo o nadregionální téma obchvatu Třebíče, které koalice Pro TOP Vysočinu zvedla před krajskými volbami. Se slovy Kutinové je o pár minut později konfrontován právě třebíčský starosta Pavel Pacal, který sedí ve volebním štábu Starostů pro Vysočinu. „Jedná se o projekt státu, se kterým kraj nemá nic společného,“ reaguje.

Pak si slovo bere Libor Honzárek, šestka na kandidátce. „Před čtyřmi lety jsem zažíval hroznou tragédii, když jsme o čtyři setiny zůstali před branou vstupu do krajského zastupitelstva, bylo to o padesát hlasů,“ říká a pokračuje: „Ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že se to zopakuje a bude nám chybět jedna setina.“

Je to podle něj obrovský pád, na druhou stranu ale připomněl, že nejde o život. „Věřím, že se nám práce, kterou máme za sebou, do budoucna vyplatí,“ doplňuje Lenka Šimo. „Čtyři devadesát devět, to je zkouška. Musíme vydržet a pak už to půjde jen nahoru. To přece není normální,“ pokračuje krajský manažer TOP 09 Michal Kubík a jen stěží zadržuje slzy. Jiní zastupitelé jsou na tom podobně, další se drží za hlavu. Nálada je na bodu mrazu.

„Tohle ještě nekončí, budeme to řešit dál. My, Třebíč občanům, to napadneme,“ bere si opět slovo Kutinová. „Takhle se boj nevede,“ dodává. „Teď mi někdo píše, že nám chyběl jeden hlas,“ vstupuje do jejího monologu předseda Jiří Blažek. To vyvolá pozdvižení. „Ano, jeden hlas,“ ozve se z hloučku kandidátů. Další hned začínají kalkulovat s počtem neplatných hlasů. Má cenu to přepočítávat? Nenajde se? „Vzhledem k voličům bychom byli hloupí to nezkusit. Nemáme co ztratit,“ říká starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová.

Dodává, že ona má s velkou zkušenost s napadáním voleb u soudu. Zřejmě by jí ani ve snu nenapadlo, že se jí to někdy bude hodit. Další jednání sice už probíhají za zavřenými dveřmi, je ale zřejmé že tenhle boj ještě nekončí.

Axl

60 thoughts on “Šampaňské se chladilo marně, jediný hlas rozhodl o neúspěchu Pro TOP Vysočinu

 1. Však se to muselo celé znova přepočítat a stejně ten hlas nenašli, asi měl strach z té šaškárny při házení hlasu

 2. Na jednom plakátku máte uvedeno, že se budete zabývat lokálními bolístkami, jako například zubaři. To mi za prvé nepřipadá jako lokální, ale celostátní problém, a druhá věc je, jestli tohle zrovna senátor zvládne vyřešit?

  Když půjdete po nitce problému, tak se dostanete k větší záležitosti. To není o tom, že někdo zrovna šel do důchodu. Zubaři jsou celkem zapeklitý průšvih. V Pelhřimově je to velký problém, v Hradci je to o malinko lepší, dokonce Pelhřimáci jezdí do Hradce.

  Mám výtečného kamaráda stomatologa, který pořádá i mezinárodní sympozia, lítají za ním lidé z celého světa na školení. Pochopil jsem, že první věc je zdravotní pojišťovna, která péči financuje. Oni by zubaři sami věděli, v čem je problém, ale právě to musí někdo „prošťouchnout“, a to teď nikdo nedělá. Třeba pan Štěch se tím nezabývá.
  https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/senat/?fbclid=IwAR1ufHd4pG590LYH6uD6BQc74iEAQWB37-xnxEodI8HSpWFqIIiG_2NxKBE#muj-asi-nejotevrenejsi-rozhovor
  Máme šanci zbavit se Štěcha, který pro nás nikdy nic neudělal, pojďme ještě jednou volit.

   1. A vy jste tu Štěcha nekdy viděl? Znáte jeho číslo? Z vlastní zkušenosti mohu říci že na e-mailové dotazy nereaguje. Senátor který ignoruje svoje voliče je k ničemu.

    1. Neřešte Štěcha, řešte proč nás tady vedení města okradá o statisice v kauze Panskodomská, řešte proč pivovar Bernard může stavět černý stavby a když staví Návštěvnické centrum, tak nemusí mít předem ani jedno parkovací místo.

     Tím směrem napněte svojí aktivitu a zvídavost, toto je naše město, tak si ho braňme a nenechme si ho rozkrádat hajzlama jako je Brukner, Kratochvíl nebo Bernard a Kučera

     1. Ale no tak, kdo zná pana knihkupce, dobře ví, ze ten nic neukradne, protozr na to nemá koule ani hlavu. To je jen užitečný oslik.

 3. Bez výběrového řízení, chtějí zadat z ruky arch projekt na 4 domky, na pozemku města za cca 1,9 mil czk

  V připadě výběrka se dá předpokládat úspora kolem 500 tis czk

  Celý to tlačí Brukner, Kratochviíl a ze zadu je kryje Bernard, jelikož oni mu zase jdou z cesty ohledně protizákonného nezajištěného parkování pro jeho Návštěvnické centrum

  Klientelismus a střed zájmu v přímém přenosu, už toho bylo dost těch lumpáren

  Rozhodne se ve středu na RM, jestli zloději prosadí svůj cinknutej záměr a nebo dají z téhle zlodějny zpátečku. Díky aktivitě Hugo zastupitelů se možná proberou i ostatní ovce ( Jirků, Arnotová, Mácha, Dvořáková, Vystrčil, Hrdlička, Balnohová, Kostřicová, Čáp) v našem zastupitelstvu a uvědomí si, že diskuze kterou Hugo permanentně představuji na každém ZM je prospěšná, jelikož napomáhá k kompletnímu obrázku o každém bodu.
  Bohužel pro drtivou většinu zastupitelů je důležitější než diskuze, být za hodinu doma a mít čistou hlavu. Pak se nedivme, že se zde porušují zákony. nebo se dělají předražená výběrka nebo výběrka, která jsou přímo ušitá pro jednotlivé firmy.

  Podrazáci a zloději nás zkouší balamutit a okrádat i nadále!!

  Mimochodem myslíte si, že Bernard ukáže Voplakalovi podklady, dokazující, že když stavěl černý stavby, že u toho neokradl humpolecký občany, silně pochybuji. Stejně tak pochybuji, že zažaluje Rýznera, jelikož by se u soudu ukázalo, že Bernard krade!

  Pěknou žumpu nám tady ODS vybudovala!!!

   1. Bohuzel 2 mil, ale jde o to, že s výběrkem by město ušetřilo 500 tisíc.

    Tady to vypadá, že těch 500 si chce Brukner, Jůzl, Kratochvil asi rozdělit, příjemná malá domů, bohužel jedinej kdo to na ZM nadadl bylo Hugo, které bylo suverénně přehlasováno.

     1. I kdyby to bylo 300

      V kazdem pripade soutez je třba, kdyby to bylo za jejich prachy tak soutěží do alelůja.

      Z cizího krev neteče

      Začněte se konečně zajímat, jaký zloděje máme ve vedení města

      Nebejt zastupitelů za Hugo, tak ve středu je vymalováno, takhle pochybuji, že to zlodějíčci schválý na to nemaj koule

      Jsou to sprostý svině, který se neštítí ničeho

      Bruknera, Kratochvíla, nevolit!!!

     2. To si děláte prdel, za projekt na rodinej barák půl mega?
      To jsme tady asi všichní našli nějaký zoufalce, když nám kreslejí plánky na barák za 100-150 tisíc? Proč se nezeptáte místních na ceny, a rovnou tam švihnete nesmysl? Pak se nedivte že to smrdí zlodějinou.

 4. Teda ty Hugny tedy maji uroven reznickeho psa.
  Tomu se snad ani nechce verit, to musi byt provokace za ucelem
  jejich diskreditace.

 5. Jj vedení města rozkrádá naše peníze, ale hugny jsou špatný, že na to minulý týden na Fb upozornili.

  Vítejte v Humpolci městě pro byznys

  1. Milé vedení města, nenechte se vykolejit, nějakýma mlaďochama.

   Psi štěkají, ale karavana jde dál.

   Byl bych velice zklamán, pokud by jste ve středu ten záměr stopnuli.

   Ukažte rozhodnost

 6. Jsou k dispozici nejake objektivni zavery nezavisleho auditu hospodareni nebo pravomocny vyrok soudu ? Pokud ne, zvazoval bych na miste vyse jmenovanych podani trestniho oznameni na neznameho pachatele pro verejnou pomluvu a urazku.

  1. pokud víte, že došlo k spáchání trestného činu, jste povinen okamžitě celou událost nahlásit! udělal jste to?

   1. Jo a dopadne stejně jak Rýzner a Voplakal na zastupitelstvu. Chytnou Bernarda jak porušuje zákony, Bernard to přizná a co s tím město udělalo, NIC!

    Jedině, že to HUGO nevzdá a půjde po nich pořád, až se jednou spletou a spadne klec.

    1. kdyby bernard porusoval zakony tak ho zloprcek ryzner uz davno naprasil. a protoze to neudelal, tak tomu neverim.

    2. Kecy v kleci, zase a opet. To snad musi videt kazdy.
     Ono udelat more ve stoce ci plakatek s vyzvou k navsteve mesta a dokazat svoje narceni nezavislymi institucemi je diametralni rozdil.
     Takze jedinym hmatatelnym vysledkem „cinosti“ teto particky je skladka a parkoviste nakladaku na miste byvaleho AN.
     To zrejme nebudou plusove body pri rozhodovani obcana volice . … Cili znovu a lepe a doufat, ze se na to zapomene.
     Jak rikal ten plesaty zrzavy syfilitik: ucit se, ucit se, ucit se.

     1. Co má hugo společnýho s bývalým autobusákem a tam odstavenýma kamionama?

 7. Samozřejmě máte pravdu HUGO se starým autobusákem nemá NIC společného. Protože HUGO vzniklo až v r 2018 na jaře tzn dlouho poté co bylo o autobusáku rozhodnuto předchozím vedením města.

  Jedině kde HUGO vyvíjelo aktivitu, bylo parkoviště před starým autobusákem, které chtělo nechat ve vlastnictví města, bohužel bylo přehlasováno ODS, CSSD, ANO.

  Jednoduše odpůrci HUGA na ně nemají nic za co by je mohli kritizovat, tak si vymýšlejí totální nesmysly.

  Hlavně jim vadí aktivita HUGA a jejich schopnost rozkrejvat lumpárny vedení města

 8. Hoodně. Myslím starý autobusák je třeba řešit. Vlastně neschopný takypodnik zvaný ICOM. Hospodáři to zrovna nejsou. Když něco koupím,tak se o to starám,aby to bylo co k čemu. A co slavný ICOM. Koupil autobusáky v Jihlavě i v Humpolci a nevrazil do nich ani korunu. Nechali to zchátrat. A proč myslíte,k čemu kupovali budovu bývalého finanč.úřadu v HB? Zase nic,jen se to rozpadá. A když si to spojím,vychází mi to z toho ,že tímto způsobem akorát perou peníze. Jasně,důkazy nemám,stejně bych se k nim nedostala,zametat za sebou,to uměj jako jediné. Takže bordel je všude. A už bohužel i už neřešitelný.

 9. Podstata tkví v tom, že Hugo zapříčinilo zpoždění prodeje toho plácku před st. AN a tím došlo ke zmaření
  prodeje celého placu po st. AN novému majiteli. Takže díky jim to tam teď vypadá jak to vypadá.
  Nebýt těch nesmyslných potíží, mohlo tam již stát něco pěkného, co dává smysl. Takže děkujeme.

  1. Lžete není to pravda. Hugo nic nezapříčinilo. Je to lež, lež, lež.

   Jak typické, když nevíš co na hugo hodit, tak postačí lež,

   Zastupitelstva jsou nahrávaná, tak není těžké zjistit, že Hugo nemělo na nic vliv jelikož bylo přehlasováno.

  1. lidovci byli proti, původně i socani jako že všechno pro naše lidi, ale nakonec se nachali koupit od ODS

 10. Mnoo kdyz jedu kolem bejvalyho busaku a vidim to tam, tak bych tem bonzakum nakopal zadel zepredu. Fuk to tedy rozhodne neni.
  Tak jen doufat, ze se co nejdriv najde zajemce o koupi a zacne budovat.

  1. jste Vy z Národní fronty ještě vůbec lidi nebo už jen zrůdy? se podívejte, kam jste tohle město za těch 30 let přivedli a ještě jste tak drzí, že to svádíte na jiné? vždyť to tady vedete celou dobu Vy! autobusák je Vaše mauzoleum! za 30 stříbrných nás prodat, prasata!

   1. urážíte prasata, tyhle existence nejsou lidé ani prasata, jsou to sobečtí egoisti co prodají i vlastní mámu, jen když to cinkne

     1. Ty by ses měl hlavně léčit a izolovat osobo. A pokud tak již činíš, změň doktora a léky.

     2. co tady na mě zkoušíš? 😀 prášky na demenci si vezmi ty, ale kde není dáno, v apatyce nekoupíš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Čelní střet BMW s Trabantem skončil dvěma těžkými zraněními. Jedno z aut začalo hořet

St Říj 7 , 2020
Vážná dopravní nehoda se stala v pátek 2. října kolem 17. hodiny na Pelhřimovsku. K události, při níž se vážně zranili dva lidé, byl přivolán také záchranářský vrtulník a humpolečtí hasiči.
Čelní střet BMW s Trabantem skončil dvěma těžkými zraněními. Jedno z aut začalo hořet

You May Like

Témata