Sawadika! V SeneCura SeniorCentru ochutnali thajskou a vietnamskou gastronomii

1

V SeneCura SeniorCentrum připravili další sérii oblíbené aktivity – gurmánské dny. Klienti se tentokrát seznámili s thajskou a vietnamskou gastronomií i kulturou.

„Gurmánské dny jsou mezi klienty jednou z nejoblíbenějších aktivit. V programu je máme každý měsíc a probíhají během celého jednoho týdne,“ říká ředitel SeniorCentra. Pro úspěch aktivity je důležitá příprava. A to nejen v kuchyni, ale rovněž ve společenských místnostech. Personál si většinou bere na pomoc samotné klienty, kteří se tak aktivně mohou zapojit – vyrábí například nejrůznější vlaječky na stoly, papírové řetězy a další dekorace.

Hlavní program gurmánských dnů tvoří přirozeně ochutnávka národních specialit. Jak se již stalo tradicí, důležitou roli v této aktivitě hrají kuchaři domova. Ti s láskou připravují jídla typická pro konkrétní zemi V případě Vietnamu a Thajska byla nabídka, o kterou se postarali, vskutku pestrá. „Někteří klienti poprvé ochutnali smažené krevety, jarní závitky, thajskou sladkokyselou omáčku či pravý vietnamský čaj,“ popisuje sociální pracovnice domova Jiřina Léblová.

Nejen gastronomie však tvoří charakter dané země. Zaměstnanci SeniorCentra Senecura proto zařazují do programu i zajímavosti, důležité informace, promítání filmů, kvízy a další činnosti, díky nimž klienty aktivizují. Je také běžné, že klienti vzpomínají na vlastní zážitky z cestování.

„Cestování“ do jiných zemí v rámci gurmánských týdnů je jednou z příležitostí, které pomáhají klienty udržet aktivní a umožňují jim prožít zajímavé a zábavné dny. Do SeniorCenter také často přijíždějí různé osobnosti třeba v rámci pravidelné akce Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.

Axl

One thought on “Sawadika! V SeneCura SeniorCentru ochutnali thajskou a vietnamskou gastronomii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radar téměř vymýtil přestupky. Havlíčkův Brod rozhodl, že ho přestěhuje

Pá Bře 17 , 2023
Během letošního roku se „úspěšný“ silniční radar zřejmě přestěhuje z Krátké Vsi do havlíčkobrodské místní části Šmolovy. Rychlost by pak měl měřit na silnici 34 mířící z Brodu do Humpolce a k dálnici D1.

You May Like

Témata