Seznamte se: V 91 letech si Vladimír Mrázek vyšlápl na rozhlednu v Humpolci

Chtěl se na své město a okolí podívat z výšky, tak využil hezkého babího léta a zdolal 189 schodů. Vladimír Mrázek přitom už oslavil jednadevadesáté narozeniny a je tak s velkou pravděpodobností nejstarším návštěvníkem letos otevřené rozhledny u Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.

Vladimír Mrázek z Humpolce je i přes svůj věk mimořádně aktivní. „Chodím na procházky denně, musím si udělat radost. Tak jsem si vyšel i na novou rozhlednu,“ sdělil senior. „To víte, v tomhle věku už nespěchám. Kolem rozhledny je síť, tak jsem neměl obavy, cítil jsem se dobře. Nahoře se mi opravdu moc líbilo, nečekal jsem tak krásný výhled na město a okolí. Bylo to krásné, barevné,“ dodal někdejší soudce pelhřimovského soudu.

Seznamte se: V 91 letech si Vladimír Mrázek vyšlápl na rozhlednu v Humpolci
Seznamte se: V 91 letech si Vladimír Mrázek vyšlápl na rozhlednu v Humpolci

Od prvního června, kdy Rodinný pivovar Bernard rozhlednu otevřel, se na ní vydalo 6 873 osob. Z ochozu ve výšce třiatřicet metrů je vyhlídka na pivovar, na město a jeho okolí, vidět je například zřícenina hradu Orlík nebo několik kilometrů vzdálený hrad Lipnice. Perličkou je informace, jakým směrem jsou další pivovary.

Rozhledna by měla být otevřena po celý rok, pokud to počasí dovolí. Otevřeno je ve všední dni od devíti dopoledne do pěti odpoledne, s ohledem na soukromí sousedů se však v úterý zavírá už hodinu po poledni, v neděli a o svátcích je zavřeno. „Nadále platí, že dospělý návštěvník dostává ke vstupence na rozhlednu malé pivo zdarma v návštěvnickém centru v Pivnici Na Štokách,“ uzavřel manažer návštěvnického centra Tomáš Lavický.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/seznamte-se-v-91-letech-si-vladimir-mrazek-vyslapl-na-rozhlednu-v-humpolci-20221.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lampionový průvod, 18. 11. 2022

Pá Lis 11 , 2022
Středisko volného času Vás zve na tradiční listopadový lampiónový průvod.
Lampionový průvod, 18. 11. 2022

You May Like

Témata