Sirény #8 aneb dušičková procházka s 8smičkou

15
Středa 06.11.2019 16:00

Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec

První středa v měsíci je tu a s ní houkající Sirény = program, ve kterém společně poznáváme Humpolec, jeho veřejný prostor a umění v něm. V listopadu s 8smičkou (až) na hřbitov. Ve znamení Památky zesnulých se vydáme na humpolecký hřbitov, abychom ho společně prozkoumali a nalezli všechny místní skvosty. Jak vypadá sochařské umění náhrobků? Kdo je navhoval? V jakém slohu je postaven kostel sv. Jana Nepomuckého? A kdo stojí za puristicko funkcionalistickou hrobkou? A nakonec se zaměříme na architekturu smuteční síně. Procházka s diskuzí podzimní atmosférou, kterou povede naše 8smičkové duo Anna Křížová & Jana Strejčková. Heslo večera je svíčku s sebou! Duchové Gočára a Vosmíka tam budou s námi. Start / 16.00 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97 16.15 sraz před tolerančním kostelíkem u hřbitova Cíl / nalézání hřbitovních skvostů Sirény = program o vnímání veřejného prostoru a umění ve městě, který pořádá zóna pro umění 8smička 1x měsíčně.

 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

15 thoughts on “Sirény #8 aneb dušičková procházka s 8smičkou

  1. Je vidět, že tam pracují lidi, kteří tu práci mají jako koníčka. Je fajn, když lidi práce baví, na výsledcích je to ihned poznat. 8smička je toho příkladem.

 1. Paní Straková z 8smičky, to byl pro humpolec a 8smičku dar z nebes. Díky moc Zdeňku a tyto věci. P

  1. Souhlasím, 8smička to je super reklama pro Humpolec po celé republice. A neotřelá záležitost pro nás humpolecký. Jednoznačně, když sečtu všechny aktivity 8smička, Měkis, nově Divadlo Za komínem a další jednorázovky, tak Humpolec začíná být kulturní Mekkou vysočiny.

   1. Ještě bych doplnil Machkovu platformu a naopak bych až tak nepřipomínal Měkis, protože pokud si spočítáte jeho režii a porovnáte to s výslednou kvalitou činnosti, tak je to hodně drahá činnost na jednoho návštěvníka. To by takto dokázal každý…….ale ty peníze nikomu jinému zastupitelstvo nepřiklepne. Tož tak.

    1. Hele ale ta platforma je napojena taky na mestsky penezovody, ne?? Dyt posledne ji Z.R. prosadil o nekolik tisicu vic jako novej clen fin. vyboru. Neni tohle mal domu??

     1. Je 15 členů finančního výboru, jeden hlas toho moc nezmůže. Zároveň Platforma žádala 150 a dostala 100 tisíc, ale je fakt, že Hranipex je dlouholetý generální sponzor Platformy a každoročně svoji podporu navyšuje.

    2. Za 3 roky budeme moct Mekis a Platformu posoudit znovu. Jestli jeste platforma bude. Spis sazim na to ze to bude zavrene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina

Po Lis 4 , 2019
Listopad 2019

You May Like

Témata